PZC 25 Waterschappen fuseren eerder KOOPZONDAG 8 MAART Op ALLE reizen KORTING! WALCHEREN 33 26 Waterschappen voegen personeel eind dit jaar al samen, zegt dijkgraaf. minkans Trekking 10 maart U heeft nog 3 dagen om een Staatslot te kopen! m Boek een reis via KRAS.NL met kortingen van: 10 p.p. op alle autovakanties 10 per boeking op alle bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p.p. op alle vliegvakanties Verre Reizen Bommetje Miniatuur Walcheren krijgt achtbaan Zaterdag 7 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Karla Peijs bij opening loopbaancentrum van De Sprienke 'Mijn grootste wens voor onze wijk? Meer saamhorigheid' door Maurits Sep MIDDELBURG - Eind dit jaar of be gin volgend volgend jaar al wor- den de twee Zeeuwse waterschap pen als organisaties in elkaar ge schoven. Dat verwacht dijkgraaf Wim Gosselaar van Waterschap Zeeuwse Eilanden. „We liggen zo goed op koers met de voorberei dingen voor de fusie dat we een jaar voordat de fusie ingaat de orga nisaties ambtelijk al kunnen sa menvoegen", voorspelt Gosselaar. Zeeuwse Eilanden en Waterschap Zeeuws-Vlaanderen moeten vanaf 1 januari 2011 één waterschap vor men: één organisatie onder één be stuur. Daarom zijn in 2010 verkie zingen nodig. De twee besturen blijven tot de verkiezingen aan, maar de organi saties hoeven niet zo lang te wach ten, meent Gosselaar. „Momenteel wordt al druk gewerkt aan de voor bereiding van de sollicitatieproce- 1 grootste Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net SCHUTTING ECHTE MAKELAA 0 118-616617 S3 dures en aan het uitwerken van een sociaal statuut voor de werkne mers. Er is ook al één onderne mingsraad gevormd voor beide or ganisaties. Het is bovendien in het belang van het personeel om zo snel mogelijk duidelijkheid te heb ben over de toekomst: over werk gelegenheid en standplaats." De Zeeuwse waterschappen fuse ren in 2011 als besturen. Ambte lijk kunnen de organisaties een jaar eerder al in elkaar worden geschoven. Als de organisaties in elkaar wor den geschoven, blijft werkgelegen heid behouden in zowel Terneu- zen als Middelburg. Maar niet alle afdelingen zullen op beide plaat sen aanwezig blijven, zegt Gosse laar. Welke afdelingen verdwijnen is nog niet duidelijk. De aansturing van die ene organi satie, moet goed worden geregeld, erkent de dijkgraaf. Uit de sollicita tieprocedures vloeit voort dat er één directeur komt met daaronder een directieteam. Dat kan nu al be noemd worden vindt hij. „Wel Kijk voor de actievoorwaarden op KRAS.NL 0900-9697 15 cpm zijn die mensen pas formeel te be noemen door het nieuwe water schapsbestuur na de verkiezin gen." Ook bestuurlijk ligt er nog een probleem: aan welk water schapsbestuur legt die ene organi satie en die ene directie verant woording af; en welk bestuur kan opdrachten geven aan die ene organisatie/directie? „We moeten ons nog beraden, maar er is ter voorbereiding op de fusie al een bestuurlijk overleg gevormd met bestuurders van beide waterschap pen. Dat kan die oplossing zijn." Tip? redactie@pzc.nl Hetfotograafje - een paar tur ven hoog - meldde zich bij de chef met de mededeling dat hij net van boord van een schip is ge sprongen. „Pas maar op", riep die, „want voor je het weet, lig je in het water." De fotograaf dacht met hem mee. „Nou, dat wordt dan een klein plonsje." De meeluisterende, ietwat gezet te collega werd ongewild bij het gesprek betrokken. Zei de chef: „Als die in het water zou vallen, was het een heuse plons." De collega, grinnikend: Ja, zeg maar: een bommetje!" Ze lachen wat af op dat kantoor in Terneuzen. MIDDELBURG - Bezoekers van het nieuwe Miniatuur Walcheren, aan de rand van de Middelburgse wijk Mortiere, kunnen straks ook plezier beleven in een kleine achtbaan. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27