Beleggers vallen van geloof 4 PZC Vrouw van Morgan Tsvangirai overlijdt na verkeersongeluk Eerste kievitsei mogelijk Zeeuws Noord-Korea 'kiest' en slaat oorlogstaal uit 8 Johnny Hoogerland zielsgelukkig na zege 41 De eerste digitale generatie Spectrum 2 en 3 Onderzoek: geen optimist meer te vinden op beurs; AEX keldert. Maxima en Willem-Alexander in ijzig Middelburg p m - *m Vrachtwagen botst op auto; Zimbabwaanse premier raakt gewond. WVan Jole www.vanjole.com Word ook abonnee! Barbie 50 jaar www.pzc.nl/video ZATERDAG 7 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 57 - los nummer 1,45, zaterdag €2,10 WALCHEREN DEN HAAG - Beleggers hebben weer een nieuw diepterecord gebroken. De Amsterdamse beursgraadmeter AEX-index is door de psychologi sche grens van 200 punten gezakt. Al veertien jaar heeft de beurs dat dieptepunt niet mogen beleven. De duik onder de 200 punten- grens laat zelfs minister Wouter Bos (Financiën) niet onberoerd. Maar hij nuanceert het dieptere cord wel: „Het is enkel een psycho logische grens. Op een gegeven moment is de bodem bereikt en gaat de lijn weer omhoog." Of dat moment heel dichtbij ligt, valt nog te bezien. Er valt voorlo pig weinig te juichen op de beurs. President Nout Wellink van De Nederlandsche Bank kondigde gis teren aan dat de crisis nog lang niet ten einde is en zich als een griepepidemie verspreidt over alle sectoren in de economie. Op zijn vroegst volgend jaar treedt er enig herstel in. Op de beurs is momen teel geen optimistische belegger WÈ 0t>' mm m MIDDELBURG - Prins Willem-Alexander en prinses burg. Op het Abdijplein bekeken ze in ijs gevan- Maxima waren gisteren eregasten bij de afslui- gen foto's. ting van het Internationale Pooljaar in Middel- foto Ruben Oreel ALl) pagina 2/3: prinselijk paar even terug in arcti- sche sferen zie ook de video op www.pzc.nl/video HARARE - De vrouw van premier Morgan Tsvangirai van Zimbabwe is gisteren omgekomen bij een au to-ongeluk. De premier zelf raakte gewond, evenals een medewerker die ook in de auto zat. Dat hebben functionarissen van Tsvangirais partij MDC gezegd. De auto waarmee de drie onder weg waren naar een bijeenkomst in Tsvangirais thuisbasis ten zui den van de hoofdstad werd van op zij door een vrachtwagen geraakt. Aanvankelijk zei Tsvangirais woordvoerder James Maridadi dat geen van de drie in levensgevaar meer te vinden. Uit onderzoek van ING blijkt dat meer dan de helft van de particuliere beleggers zich grote zorgen maakt over de ei gen financiële situatie. pagina 3: commentaar pagina 4/5: overleg coalitie vast YERSEKE - Het eerste kievitsei komt dit jaar wellicht uit Zeeland. Adriaan jansen uit Yerseke zegt donderdag in Yerseke Moer vier ei eren te hebben gevonden. Het zou de eerste keer zijn dat het eerste kievitsei, symbool voor het begin van het voorjaar, Zeeuws is. Jan sen was gisteren niet bereikbaar. Ook niet voor Landschapsbeheer Nederland, die de vondst daarom niet officieel kan bevestigen. Dertig jaar Greenpeace is meer dan genoeg (zie pagina 12/13) reageer op www.pzc.nl reacties: 542 Vanwege de crisis stel ik mijn vakantieplannen bij Mi 36% oneens 'ijBI 64% EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 35; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9 Meningen: 11; Beurs: 15; Econo mie: 17; Buitengebied: 18 en 19 Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 47. Bijlagen: Spectrum, Reizen, wonen en Media met daarin Televisie: 48 t/m 51. verkeerde, maar later weigerden partijfunctionarissen mededelin gen te doen over de toestand van de vijftigjarige Susan Tsvangirai. Later werd toch bekend dat ze was overleden. Tsvangirai en zijn vrouw trouw den in 1978 en hebben zes kinde ren. Susan Tsvangirai begeleidde haar man vaak bij politieke gele genheden, maar speelde geen pu blieke rol. Gisteravond arriveerde president Robert Mugabe bij het ziekenhuis. Na een uur vertrok hij weer. Over de toedracht van het ongeluk is nog weinig bekend. De weg waarop het gebeurde is - zoals de meeste in Zimbabwe - slecht on derhouden en berucht vanwege de vele ongelukken. Advies en Management Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1