in de sneeuw m Een fakkeloptocht door skileraren. Veel verder komen de meeste skidorpen niet als zij het seizoen afsluiten. In het Oostenrijkse Solden wordt echter alles uit de kast gehaald voor 'Hannibal', zag Annemiek Ruygrok S El www.duchyofcornwallholidaycot- H M reizen@wegener.nl reizen «■al 024-3650360 BN/DESTEM Zaterdag 7 maart 2009 Waanzinnig, bizar en feeëriek zijn omschrijvingen die nog het dichtst in de buurt komen van het kleurrijke 'Gletscherschauspiel' waarmee in het Oostenrijkse Solden het skisei zoen wordt afgesloten. De tolweg naar de Rettenbachglet- scher is lang, smal en bochtig. Na dat de skiliften z,ijn gesloten, rijden hier doorgaans nog maar mondjes maat auto's en bussen naar boven. Maar elk jaar in april is het filerij den. Op bijna 3.000 meter hoogte zal 'Hannibal' zich voor de achtste maal voor de ogen van ruim 6.000 belangstellenden voltrekken. Gigantische olifanten, in ijs uitge houwen, een trapsgewijze pirami de van sneeuw, sneeuwkanonnen en megastellages vormen het decor en de ingrediënten van dit circus, dat onder leiding van Hubert Lep- ka elk jaar slechts éénmaal wordt opgevoerd. En voor die ene avond komen 500 acteurs, muzikanten, dansers, acrobaten, stuntlui, skilera ren, veiligheidsmensen, technici en niet te vergeten piloten opdraven. Want niet alleen op de berg zelf, ook daarboven zal het megaspekta- kel losbarsten. Het publiek komt ogen en oren tekort om maar niets te missen van deze naar het heden vertaalde versie van Hannibals bar re tocht over de Alpen, op weg naar Rome. Met 37 olifanten, hon derden paarden en een leger van 60.000 man leverde hij dat kunst stukje in slechts tien dagen. Nu is Solden niet echt de plek waar Hannibal zijn oversteek maak te (dat zou ergeps in Frankrijk zijn PistenbuH's komen dreigend over de berg aanzetten als de olifanten in Hannibals colonne, crossmotors jumpen over de besneeuwde heuvels, sneeuwscooters voeren een knetterend ballet uit. foto CPD geweest), maar een beetje geschied vervalsing kan omwille van de uit voerbaarheid geen kwaad. Net als bij Hannibal gaat bij Lupka geen berg te hoog om de spectaculaire plannen ten uitvoer te brengen. Het evenement is een groots spek takel, waarbij horen en zien je ver gaan. Ernst Lorenzi neemt de coör dinatie voor zijn rekening. En dat is geen kleinigheid, want behalve de arena op de Rettenbachglet- scher, dienen ook bergen in de na bije omgeving als decor. Dat bete kent voortdurende communicatie met de teams die in de bergen zor gen voor vuurwerk, en met de pilo ten die de Alpha- en de Corsair- vliegtuigen over de bergen jagen. En voor het geval de mist, zoals het afgelopen jaar, roet in het eten gooit, is er naast de piramide een gigantisch videoscherm opgesteld, waarop de capriolen van de stunt mannen van het Redbull-vlieg- team kunnen worden gevolgd. In de epiloog verklaart de rustige stem van de verteller de gebeurte nissen. Dan barst het spektakel los, en begint Hannibal aan zijn gigan tische onderneming. PistenbuH's komen dreigend over de berg aan zetten als de olifanten in Hanni bals colonne, crossmotors jumpen over de besneeuwde heuvels, sneeuwscooters voeren een knette rend ballet uit. Over de ene heuvel komt een slinger skiërs met fakkels aangegleden, op de andere helling zoeft een stoeltjeslift met figuran ten met fakkels omhoog. De berg kleurt rood, blauw en paars, ergens achter een rots knalt vuurwerk en veroorzaakt een zuil van vuur. In tussen voert Hannibal vanaf een metershoge verrijdbare stellage zijn reusachtige leger aan. Alles lijkt door elkaar te krioelen, de 'verslaggeefster' die de oorlog 'li ve verslaat', wordt steeds hysteri scher bij het beschrijven van de veldtocht. De muziek van Peter Va- duitsland Wenen* lentin ontaardt in een hallucine rende kakofonie. Een lawine don dert naar beneden, lichtbundels flitsen over de bergtoppen, er is rook en vuur, een inferno wel haast. Dan wordt het stil, de slag is geleverd, Rome is veroverd, de strijd om de macht is beslist. Nog even is het stil, dan barst het gejoel van het enthousiaste pu bliek los. Na maandenlange voorbe reidingen is dit de apotheose van 'Hannibal', een bijna onwerkelijk huzarenstukje tussen de bergreu zen. Het geflits van de mobieltjes, dat de hele voorstelling 'begeleid de' dooft, het publiek gaat naar bin nen om ter opwarming een glas glühwein of schnaps te nuttigen. Lepka en zijn team kunnen terug kijken op een imposante voorstel ling, een waar circus op de piste. 1ft Solden ligt in het Oostenrijkse Ti- rol, dat met nog vier andere dor pen het skigebied Ötztal Arena vormt. Het ligt op circa 900 kilo meter rijden van Utrecht. Het 'Hannibal'-spektakel is dit jaar op vrijdag 24 april. www.austria.info www.soelden.com www.oetztal.com Reageren? redactie.reizen@wegener.nl redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Per cruiseschip naar de Noordkaap en de fjorden Noordwest-Europa specialist Buro Scandinavia heeft in haar zomerpro- gramma een aantal nieuwe cruises opgenomen: een 7-daagse cruise langs de Noorse fjorden, een 15-daagse cruise via de Oostzee naar St. Petersburg en een 15-daag- se cruise naar de Noordkaap. Alle vaarten zijn met het MS Braemer, een viersterrencruiseschip met IJ- muiden als vertrekplaats. De cruises beginnen op respectievelijk 30 au gustus, 2 augustus en 16 augustus. www.buroscanbrit.nl Slapen op het landgoed van de Prince of Wales Wie zich een echte prins of prinses wil voelen, kan in Wales een cottage huren op het landgoed Llwynywer- mod dat eigendom is van prins Char les. De oude boerderij op dit 78 hec tare tellende landgoed is op authen tieke wijze aangepast aan de smaak Charles en Camilla. Er zijn twee cot tages, grenzend aan het verblijf van het koninklijk paar: Ze zijn geschikt voor vier en zes personen. tages.co.uk www.premiercottages.co.uk Een kijkje nemen in een Duitse zilvermijn In Freiberg, de 'zilverstad' van Duitsland, is 's werelds grootste particuliere mineralenverzame- ling, de Terra Mineralia, geopend. Er zijn 5.000 mineralen uit de he le wereld. Freiberg was eeuwen lang een mijnbouwcentrum. Be zoekers kunnen een aantal voor malige zilvermijnen bezoeken en afdalen in de mijnschachten. www.terra-mineralia.de www.beschucherberg- werk-freiberg.de Baobab laat reizigers handen uit de mouwen steken Ook Baobab Reizen speelt in op de trend dat vakantiegangers niet al leen in contact willen komen met de lokale bevolking, maar ook iets willen doen. Net als andere reisorga nisaties komt Baobab met Fair Tra vel Work. Rondreizen door Nepal, Zuid-Afrika, Costa Rica en Malawi in combinatie met enkele dagen mee werken op kleinschalige projecten, zoals lesgeven aan weeskinderen of de handen uit de mouwen steken in een opvangcentrum voor apen. www.baobab.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111