Die verkiezingen was ik al vergeten Borssele in beeld Gemeenten innen voor extra reactor meer belasting MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Middelburgse bevalt thuis van tweeling (3 maart) 2. Motorrijder omgekomen bij verkeersongeval in Rilland (5 maart) 3. Werk aan boulevard in Vlissingen (3 maart) 'Ik vind dat we voor zwangere vrouwen in barensnood één telefoonnummer moeten hebben' Jaar erbij voor oudste Zeeuw Hoogtemeter oorzaak crash Archief Keulen stort in 'Vier vakantie in eigen land' Goes wordt samen met Groningen officieel benoemd tot Fair Trade gemeente. Heikant is een van de Zeeuwse dorpen waar geplant wordt voor de Boomfeestdag. Leden van voetbalvereniging Zonnemaire spreken zich uit over fusie met Dreischor. De Tweede Kamer behandelt de ziekenhuiskwestie die speelt in Midden-Zeeland. Schouwen-Duiveland instal leert z'n nieuwe burgemeester, Gerard Rabelink. Het Zeeuwse wielerseizoen wordt geopend met de Ronde van Oud-Vossemeer. VIDEO VAN DE WEEK IN BEELD Geen uitstel voor de water schapsverkiezingen, maar wél een mooie nieuwe naam. En dan werken de twee Zeeuwse waterschappen ook nog eens voortva rend aan de fusie die in 2010 moet in gaan. Ondanks het rumoer van de afgelo pen week heeft dijkgraafWim Gosselaar van Waterschap Zeeuwse Eilanden een tevreden gevoel. „Dat van die verkiezin gen was ik alweer vergeten." Wim Gosselaar Wim Gosselaar is dijkgraaf van Water schap Zeeuwse Eilanden en daarmee voor zitter van het dagelijks bestuur. t- Zijn portefeuilles zijn: handhaving, water systemen (beleid), personeel en organisa tie, communicatie, algemeen bestuurlijke zaken. Gosselaar (64) is sinds 2001 dijkgraaf van Waterschap Zeeuwse Eilanden. door Maurits Sep Hef was toch wel een tegenvaller dat de ver kiezingen in 2010 moeten doorgaan? „Wij blijven er ook bij dat ze niet moeten doorgaan. We beraden ons op het 'njet' op ons verzoek om uitstel. Want nog een keer verkiezingen met deze systematiek leidt tot dezelfde problemen. We hadden vorig jaar landelijk acht procent ongeldi ge stemmen en de opkomst was in Zee land veel lager dan we gewend waren. Leg maar eens uit dat je dat nog een keer doet. Al moet ik zeggen dat wij ook geen paraat antwoord hebben op de vraag hoe het dan wel moet." Scheldestromen gaat het nieuwe gefuseerde waterschap heten. Blij met die naam? „Een prima naam. We zijn de fusiege- sprekken in 2004/2005 al begonnen van uit het idee dat we landelijk waterschap pen zouden moeten vormen naar de stroomgebieden van grote rivieren. Wel nu, Zeeland is het stroomgebied van de Schelde. Dus ja, ik ben blij met Schelde stromen." Dijkgraaf Wim Gosselaar van Waterschap Zeeuwse Eilanden - hier bij verkiezingen in 2006 - blijft tegen nieuwe verkiezingen in 2010. archieffoto Dirk-Jan Cjeltema Volgens de Partij voor Zeeland bent u an ders veel te vroeg met de naamkeuze. U zit de politiek dwars in de besluitvorming over de fusie. „Ik ken het standpunt van de PvZ dat de race nog niet gelopen is. Maar Gedepu teerde Staten willen de fusie en het voor- zittersoverleg van Provinciale Staten heeft eerder gezegd dat het fusiebesluit niet aan PS hoeft te worden voorgelegd omdat men het toch al eens is met de fu sie. Dat geeft een dubbele basis. Formeel heeft de PvZ gelijk dat het besluit pas echt valt in juli. Maar inmiddels zijn aller lei procedures al in gang gezet en worden besprekingen gevoerd. De fusie wordt van onderop door onze organisaties uitge werkt. De trein is in gang gezet. En ik con stateer dat er geen geschilpunten zijn. Wel verschilpunten, maar die zijn oplos baar. Dat is het voornaamste en dat stemt mij zeer tevreden." QUOTE VAN DE WEEK BBEBZ* reacties: 656 In Zeeland is voor jeugd niks te beleven eens J35% oneens 65% IN BINNEN-EN BUITENLAND Pieter Vierhout, interimdirecteur ziekenhuis Walcheren Zeeuwse gemeenten halen dit jaar sa men bijna elf miljoen euro meer belas ting op dan vorig jaar. Dat is een stij ging met zes procent, een procent meer dan het landelijk gemiddelde. Het geld komt niet alleen van stijgen de lasten voor burgers. In de totaalbe dragen zitten ook heffingen voor be drijven en extra parkeeropbrengsten. De onderzoeksreactor uit Petten ver huist mogelijk naar Zeeland. De kern reactor moet in 2015 vervangen zijn. Voor nieuwbouw is naast Petten ook Borssele in beeld, vanwege de aanwe zigheid van de Covra (opslagcentrum voor radioactief afval) en de welwil lende houding van de Zeeuwen ten opzichte van nucleaire activiteiten. Adrie van Eijkeren, de oudste inwoner van Zeeland, is dinsdag 106 jaar geworden. De oudste veteraan uit het Indische leger viert dat vandaag met een Indische rijsttafel. Dinsdag had hij een feestje in zorgcentrum Maria-oord in Hans- weert, waar hij woont. Een defecte hoogtemeter leidde de crash van de Boeing 737 van Turkish Airlines in. Dat concludeert de onderzoeksraad van Pieter van Vollenhoven. De piloten zou den te laat op dit mankement gereageerd hebben. Deze kritiek wordt-in Turkije ech ter weersproken. Het stadsarchief van Keulen is ingestort. Het pand verdween in een diepe krater in de grond - eert gevolg van de aanleg van een metrobuis. Het aantal slachtoffers bleef vermoedelijk beperkt tot twee jonge mannen die naast het archief woonden. Hun huis stortte ook in. Vakantie vieren in eigen land helpt tegen de financiële crisis, zegt staatssecretaris Frank Heemskerk (Pvda). Zijn oproep om dit jaar een vakantie te boeken binnen de landsgrenzen krijgt de nodige kritiek: het is protectionisme van de eigen economie. Heemskerk vindt het 'patriottisme'. MAANDAG 9 maart DINSDAG 10 maart WOENSDAG 11 maart DONDERDAG 12 maart VRIJDAG 13 maart ZATERDAG 14 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104