9 spectrum bij de verzamelaar Zie ook de video over Barbie www.pzc.nl/video PZC Zaterdag 7 maart 2009 Speciaal ontwerp voor Project Runway, een reality tv-serie waarin twaalf ontwerpers el kaar bestrijden. Deze Barbie (My scene) heeft een groter hoofd dan het standaard model. Verzamelaars hebben daar moeite mee. De kleding is van Nick Verreos. Deze Barbie uit de Collectionserie heeft als thema de film The Birds van Hitchcock. Het gaat in dit geval niet alleen om de pop, maar ook om de doos waarin ze verpakt zit. Dat geldt ook voor het meisje hierboven. Deze Barbie werd vorig jaar uitgebracht ter gelegenheid van de jaarlijkse conventie, die toen plaatsvond in Dallas. ben we 'm staan." Barbie en Ken heb ben overigens hun relatie gestabili seerd nadat ze in 2004 uit elkaar gin gen. Sinds 2006 zijn ze weer bij el kaar. Tja, dat komt ook in de beste fa milies voor. Lopend langs de vitrinekasten waarin de collectie Barbies van moeder en dochter opgesteld staat, trekt een ge varieerd beeld langs. Zo is 'madame' gekleed in avondcreaties om van de watertanden, ze pronkt in lingerieset jes (ja heren, in zwart en witte setjes), of ze zit stoer in een motorpak op een motor. Dat zijn over het alge meen de modellen voor verzame laars. De prinsesjes ontbreken natuur lijk niet, want meisjes willen prinses je zijn en met prinsesjes spelen in een roze wereld waarin alles goed is. Dromen mag nog als je zo klein bent... Voor de 'collectors', waar roze geen rol speelt, zijn er verschillende the ma-collecties uitgebracht. Zo zijn er Barbies gekleed in de kleur van de steen die hoort bij de geboorte maand. Van dieprood voor de gra naat van januari naar het groen van de smaragd in mei tot blauw voor de turkoois van december. Er is een landenthema; onze Barbie is, hoe n het ook anders, een soort rau Antje met dikke blonde vlechten. Fraai zijn de kle dingstukken van desig ner-barbies. Ze staat in vol ornaat gekleed door Dior, Versace, Oscar de la Renta, Ralph Lauren en nog veel meer mo de-coryfeeën. Popster ren doen het ook goed. Cher en Shakira zijn te zien. „Mattel wil ook al heel lang een Madonna, maar daar is iets mee. Misschien doet Madon na moeilijk over de rechten of zoiets", ver telt Willeke. De wereld van dit kunststof topmodel is grenzeloos. Er is een se rie digitale animatie films uitgebracht op dvd met Barbie in de hoofdrol, er is een ma- ke-uplijn en er zijn tal loze hebbedingetjes. Ze heeft in die vijftig jaar meer dan 100 beroepen ge had. Zo stond ze eerder op de maan dan Armstrong en heeft ze een licentie om te vliegen. Nu nog een 'license to kill' en dan kan ze samen met 007 boeven vangen. tasjes, de sieraden, ja dat zie ik wel zit ten." Eens per jaar gaat stapt ze wèl in de schoenen van haar pop. Samen met haar man. En ja, hij gaat als Ken. „Dan bezoeken we de Barbie-conven- tie die ergens in de wereld gehouden wordt. Vorig jaar was dat in Dallas en dit jaar, over twee weken, in Parijs." Vanwege de verjaardag gaan Willeke en partner in fifties-stijl. „Niet echt spectaculair, maar wel leuk." Corrie: „Ken is niet zo populair hoor. 't Is dat tie d'r bie hoort. Daarom heb- Het leven van Barbie in een notendop Zakenvrouw Ruth Handler bedacht het concept, echtge noot Elliot van Mattel zette het op de markt. In eerste jaar 1959 werden er 300.000 verkocht. De eer ste voor drie dollar. Barbie is de eerste jaren ge maakt in Japan. Ruim 70 ontwerpers maakte kleding voor Barbie: er is ruim 95 miljoen meter stof verwerkt in de ruim 1 miljard geproduceerde ontwerpen. Barbie is gemaakt op een schaal van ongeveer één op zes. Lengte: 29.1 centimeter, gewicht: 205.5 gram Familie: vijf zusjes; Skipper, Tutti, Stacie, Kelly, Krissie en broer Todd. Totally Hair Barbie is de best verkochte pop. e-1968: de eerste zwarte pop, Afro-Christie 1997: Becky, in een rolstoel Een van de vele series voor echte verzame laars van Barbie is een reeks waarin landen centraal staan. Het beeld wat Amerikanen hebben van Nederland komt hieruit duidelijk naar voren; blonde vlechten, blozende wan gen en een kaasmeisjes-outfit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101