Sport Twee stille krachten bij TOP Drie Zeeuwse tennisser bij laatste acht in ITF Korfballers Leon en Nelleke van Belzen dicht bij kampioenschap. De nieuwe Fiesta. Elke handgeschakelde Fiesta heeft een groen Energielabel A of B en bovendien slechts 20% bijtelling! Feel the difference 36 I Donderdag 5 maart 2009 PZC W door.Sven Bakker LUXEMBURG - Lesley Kerkhove, An- gelique van der Meet en Bernice van de Velde hebben ook hun tweede wedstrijd bij het ITF-jeugd- toernooi van Luxemburg gewon nen. Er zitten daardoor drie Zeeuwse tennissters bij de laatste acht. De als eerste geplaatste Kerkhove won met 6-2 6-2 van de Belgische Michaela Boev, de als vierde inge schaalde Van der Meet had drie sets nodig tegen de Russische Anastasia Mukhametova (7-6 6-7 6-4) en ook in de partij van Van de Velde kwam er een driesetter aan te pas. Met 1-6 6-4 6-3 was zij te sterk voor de Russische Ksenia Kirillova, als derde geplaatst. In het dubbelspel had Lesley Kerk hove, die samen met Richel Ho- genkamp tennist, vrijaf in de eer ste ronde. Van der Meet en Van de Velde wonnen samen hun eerste wedstrijd met 6-1 6-7 en 12-10 in de supertiebreak. door Roeland van Vliet ARNEMUIOEN - Als Leon en Nelleke van Belzen - broer en zus - apart van elkaar hun rol in eerste team van TOP moeten beschrijven, be ginnen ze beiden met de zin: „Als Petra de Ridder haar dag niet heeft, kan ik haar scorende taak overnemen." Maar de core busi ness van de Arnemuidse korfbal lers is dienend spelen. Er is ook niks mis mee om hard voor een ander te werken, vinden de twee stille krachten, die bij elkaar in het vak staan. TOP staat fier aan kop in de twee de klasse. Het gat met nummer twee ODO is vier punten. De Ar nemuidse ploeg heeft in de reste rende twee wedstrijden aan één punt genoeg om de titel op te strij ken. Als het aan de Arnemuide- naars ligt, gebeurt dat zaterdag al in het thuisduel met All Ready, de nummer drie. „Een week later hebben we nog wel een kans, maar dan spelen we uit tegen ACKC", weet Nelleke, die 22 jaar is en bezig is aan haar vierde sei zoen in TOP r. „En dat is toch minder leuk." De ploeg van trainer Edwin Cop- poolse heeft nu al zestien wedstrij den op rij gewonnen: vier op het veld en twaalf in de zaal. Het over wegend jonge achttal is de verras sing binnen het Zeeuwse korfbal. „Iedereen is heel leergierig", ver klaart Nelleke de opmars. „We ma ken allemaal nog fouten, maar wil len onszelf heel graag verbeteren, zodat we die fouten niet meer ma ken. Edwin zit daar ook heel dicht bovenop: als iets niet loopt, blijft het niet lang doorsudderen. Dan wordt er gelijk over gespro ken." Daarnaast heeft TOP als voordeel, dat alle spelers en speelsters rede lijk allround zijn. „Zelfs als het niet loopt, scoren we nog volop", weet de twintigjarige Leon, die dit jaar voor het eerst in het hoog ste team zit. Nelleke: „In principe eindigen de aanvallen bij Petra de Ridder en Jeanine Marijs, die in het andere vak staat. Zij hebben een beter schot dan de anderen. Maar als zij goed verdedigd wor den of hun dag een keer niet heb- 'Als iets niet loopt in ons team, blijft het niet lang doorsudderen' ben, kunnen we heel goed om schakelen." Leon moest aan het begin van het seizoen wennen aan de onder steunende rol. In de jeugdteams was hij gewend in de punt van de aanval te staan. „Ik schoot wel eens terwijl dat absoluut niet de bedoeling was. Nu weet ik wel wanneer ik een bal kan schieten of wanneer die door moet naar een ander." Nelleke: „Leon heeft ook overzicht. Hij kan in het vak de rust bewaren." TOP speelde dit seizoen al drie keer tegen All Ready. Twee keer werd met één punt verschil ge wonnen en één keer trok de Zie- rikzeese ploeg met het kleinst mo gelijke verschil aan het langste eind. „Alles hangt bij hen af van hoe Dennis Voshart speelt", weet Leon, die in de twee gewonnen uitduels tegenover de oud-inter national stond. Nelleke: „Als we het vak van hem onder controle kunnen houden, moeten we zater dag een punt kunnen pakken. All Ready heeft wel het voordeel dat wij ons als eerste moeten opstel len en dat zij zich kunnen aanpas sen, maar we hebben in beide vak ken goede verdedigers. Frank Bouwsma, die in het andere vak staat, kan hem ook prima opvan gen." De Zeeuwse korfbalderby in de tweede klasse is zaterdag in sport hal De Blikken en begint om 17.20 uur. Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan afwijken v; De nieuwe Fiesta is helemaal van nu. Sexy design, pittige prestaties en standaard voorzien van de nieuwste technieken. Zo stelt het Ford Easy Fuel tanksysteem u in staat om foutloos te tanken, zonder uw handen vuil te maken. Ook zaken als ABS, 5 airbags, airconditioning, radio/CD-speler met AUX-aansluiting en centrale portiervergrendeling zijn standaard. De Fiesta Titanium en Ghia uitvoeringen voegen daar nog veel luxe aan toe. Zoals lichtmetalen velgen, boordcomputer, mistlampen vóór en nog veel meer. Kijk op www.ford.nl en ga naar de Ford dealer voor een proefrit. Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km/liter: van 16,9-27,0; liter/100 km: van 3,7-5,9; CO gr/km: van 98-139. X-Pack* voor nog meer luxe: Automatische airconditioning Automatisch dimmende binnenspiegel Bluetooth Voice control Gruise control Elektrisch inklapbare buitenspiegels Parkeersensoren achter Groot multifunctioneel scherm Regensensor Voorruitverwarming voor I.OOO,- 'X-Pack alleen leverbaar op Fiesta Ghia en Titantum. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Bobcats - Chicago Bulls 96-80, Orlan do Magic - Phoenix Suns 111-99, Detroit Pis tons - Denver Nuggets 100-95, Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 95-99, Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 94-118, Houston Rockets - Toronto Raptors 107-97, Sa cramento Kings - Indiana Pacers 109-117, Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 99-89. BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Roadies - Khalu's AA 9-0: 9-ball. Chris van Renswoude - Marielle Lousberg 5-0; Robbin Jobse - Stijn Broekmeulen 5-4; Chris van Renswoude - Corné Talboom 5-3. 8-ball. Marco Verrips - Corné Talboom 4-3; Fokke Osterthun - Marielle Lousberg 4-0; Raoul Wijs - Stijn Broekmeulen 4-2. SCHIETINGEN Juliana, Oudelande Wip 1: 1e hoofdvogel R.Bouwense (st.Sebastiaan), 2e hoofdvogel Jo hn Kopmels (Victoria), 1e zijvogel j.v.Steenber- gen (Willem Tell), 2e zijvogel B.Vermeulen (Zorgvlied), 3e zijvogel John Kopmels (Victo ria), 4e zijvogel A.Dekker (Doel naar Hoger), 1e kal M.Joosse (Edele Handboog), 2e en 3e kal R.Bouwense (st.Sebastiaan), 4e kal B.Ver meulen (Zorgvlied), vliegende vogel J.de Witte (st.Sebastiaan), M.Goerree (Zorgvlied). Wip 2: 1e hoofdvogel C.Boonman (Vrije Schut ters), 2e hoofdvogel C.Jeremiasse (Zorgvlied), 1e zijvogel C.Jeremiasse (Zorgvlied), 2e zijvo gel C.Boonman (Vrije Schutters), 3e zijvogel M.Joosse (Edele Handboog), 4e zijvogel R.Bou wense (st.Sebastiaan), 1e kal Sj.Raas (Victoria), 2e kal J.Rentmeester (Willem Teil), 3e en 4e kal B.Vermeulen (Zorgvlied). Soranus II, Heinkenszand: 1e hoofdvogel E.Maat (Zorgvlied), 2e hoofdvogel John Kop mels (Victoria), 1e zijvogel H.Franse (Willem Teil), 2e zijvogel E.Maat (Zorgvlied), 1e kal Sj.Raas (Victoria), 2e kal E.Maat (Zorgvlied), 3e kal J.Vermeule (Willem Teil), 4e kal H.Franse (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel B.Vermeulen (Zorg vlied), 2e hoofdvogel C.Jeremiasse (Zorgvlied), 1e zijvogel C.v.Carsel (Soranus II), 2e zijvogel M.v.Steenbergen (Willem Teil), 3e zijvogel J.Kopmels (Victoria), 4e zijvogel J.Vermeule (Willem Teil), 1e kal C.Riemens (Victoria), 2e kal H.Franse (Willem Teil). WIELRENNEN 29e Ronde van Murcia. Eerste etappe, San Pedro del Pinatar - Lorca: 1. Brown (Aus) 192,3 km in 5.06.37 (37,63 km/uur). 2. Hen derson (NZe), 3. Perez (Spa), 4. Goss (Aus), 5. Leezer (Ned), 6. Paolini (Ita)' 12. Duyn, 17. Ten Dam, 31. Moerenhout, 51. Weening, 92. Mol- lema 1.49, 102. en laatste Clement 10.43. 41e GP Samyn. Frameries - Dour: 1. Wey- landt (Bel) 192 km in 4.43.28 (40,619 km/uur), 2. Cusin (Fra), 3. Leukemans (Bel) 0.06, 4. Eichler (Dui) 0.34, 5. Sentjens (Bel) 0.43, 6. Gailland (Fra)' 12. Westra 6.38, 17. Van Dijk, 22. Jos Pronk, 30. Mouris, 43. Mat- thé Pronk 8.10. 31e Ronde van Friulië. Pordenone - Pordeno- ne: 1. Lorenzetto (Ita) 188 km in 4.38.00 (40,576 km/uur), 2. Bole (Slv), 3. Belletti (Ita), 4. Petacchi (Ita), 5. Finetto (Ita), 6. Visconti (Ita). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98