Uit Bijzonder concert met Apollo Rockopera's met lekker blazersgeweld podium PZC Donderdag 5 maart 2009 3 door Ali Pankow Bhii is hindi voor vrees en ter reur. Het is ook de titel van een bijzonder concert zater dagavond in het Ledeltheater in Oostburg. Het Bhii Concerto voor klarinet en orkest in C wordt ge bracht door Muziekgezelschap Apollo Sluis samen met de konink lijke harmonie De Zeegalm uit Knokke-Heist en het Rajhans en semble. Hans Vermeersch tekent voor de compositie en dirigeert het orkest. Stephan Vermeersch treedt op als solist op klarinet. Musicus Hans Vermeersch heeft een grote voorliefde voor muziek uit India en Egypte. „Hij vertoeft jaarlijks twee maanden in India. Daar was hij ook tijdens de aanval Hans Vermeersch, componist van het Bhii Concerto en dirigent Apollo. op het Taj Mahal hotel in Mumbai in november vorig jaar. Hij was net bezig met de compositie voor het concert dat wij als Apollo bij ons eerste optreden in het Ledel theater zouden geven. Voorheen traden wij op in een sporthal. Dat dat bracht niet de sfeer die we am bieerden", vertelt secretaris Mar lies Scherbeijn van Apollo. Vol gens haar heeft die terreuraanval in Mumbai wezenlijk invloed ge had op de compositie van het Bhii Concerto. Hans Vermeersch is com ponist en leraar viool/altviool aan de Muziekacademie in Knok ke-Heist. en oprichter van het Raj hans Orchestra in 1995. Dat orkest combineert westerse en Indische instrumenten. Stephan Ver meersch, geen familie van de com ponist, is uitvoerend en docerend musicus klarinet, basklarinet en saxofoon. Als uitvoerder speelt hij hedendaags solowerk. Zaterdag 7 maart, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. DONDERDAG 5 MAART Zeeuwse Vrouwen Muziektheater gebaseerd op het boek Ze ven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. Angelique de Bruijne, Astrid van Eek, Gon- ny Gaakeer en Julia van de Graaffschet- sen een beeld van de Zeeuwse samenle ving in de twintigste eeuw. Goes, theater De Mythe, 20.00 uur Ashton Brothers Met de komische theatershow Charla tans, a medicine show Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur VRIJDAG 6 MAART Hooikoorts Podium voor jonge popbands met o.a. Flying Nemesis en F.O.D. Westkapelle, Kasteel van Batavia, 20 uur. Ashton Brothers Met de komische theatershow Charla tans, a medicine show Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur Zeeuwse Vrouwen Zie donderdag Westkapelle, Westkapelle Herrijst, 20.00 uur Aangespoeld Het Laagland voert het toneelstuk 'Aange spoeld' op. Goes, Podium 't Beest, 20.30 uur Brass ensemble Codarts Brass Ensemble, koperblazers van het conservatorium van Rotterdam, geven een concert. Kapelle, Hervormde Kerk, 20.00 Lost Key Jong metal talent www.lostkey.nl Vlissingen, De Piek, 21.00 uur Fun-Q-Bator De band speelt drum bass, electro. Terneuzen, De Pit, 20.00 uur. Concert Bespeling van het Moreau-orgel door Ger ard Boot, Edu de Goffau op piano en zang van Willy Feytel en Henk de Buck. Baarland, Maartenskerk, 19.30 uur. Ahlbom Jacop Ahlbom toont een wereld waarin de werkelijkheid kantelt en het onmogelij ke mogelijk blijkt. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Brabants Plat Brabantse humor, afgelast. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Groove to Chill Danceavond in het teken van vrouwelijke dj's: Mirella Kroes, Eva Maria en Johanna Mercker. Middelburg, 't Schuttershof, 22.00 uur. ZATERDAG 7 MAART Open podium Onder de noemer Kats is Klaar (KIK) wordt een culturele avond gehouden waarop iedereen zijn of haar kunsten mag vertonen. Opgeven bij Aarnoud: 0113 217035. Met big band Tony's Wife. Kats, dorpshuis De Vriendschap, 20 uur Bassie Clown Bassie brengt zijn Lachspektakel- show. Krabbendijke, dorpshuis De Meiboom, 14.00 uur Marguerite Duras Theatergroep De Onderneming laat Du- ras herleven. Zierikzee, De Rode Kamer, 20.00 uur.' Cultura Tres Sr Endless Cycle Venezolaanse metal. Terneuzen, De Pit, 21.00 uur; GEM GEM en Bluem treden op (pop/rock). Vlissingen, De Piek, 21.00 uur Muziek op zaterdag Singer-songwriter Matthijs Leeuwis treedt op. Middelburg, De Drukkery, 15.00-16.30 uur Riket met de Kuif Deze jeugdvoorstelling is wegens gebrek aan belangstelling afgelast. Goes, theater De Mythe, 14.00 uur Quinteto Tango Extremo Tango-ensemble, bestaande uit viool, pia no, contrabas, sopraansaxofoon en accor deon treedt op. Nieuw- en Sint Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur Klucht Toneelgroep Tot de Leringhe ende Ver- maeck uit Veere speelt de klucht Trouw dag met trubbels van Hans Wijngaarden. Nieuw- en Sint Joosland, verenigingsge bouw, 20.00 uur Music for friends Muziekgezelschap Apollo Sluis, de konink lijke harmonie de Zeegalm uit Knokke- Heist en het Rajhans Ensemble treden op. Solist op klarinet is Stephan Vermeersch. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur Metalnight Met Yes you did als hoofdact Oostburg, The Lane, 22.00 uur. Eléonor De Vlaamse muziekgroep begeleidt Elly Aerden die zingt in het Latijn. Poëzie van Catullus, over de Middeleeuwse liederen bundel Carmina Burana en hedendaagse latljnse poëzie. Oost-Souburg, Razzmatazz, 21.00 uur. Julian Sas Gitarist/zanger speelt bluesrock.. Goes, Podium 't Beest, 21.00 uur Crazistance Band met repertoire uit jaren '70 en Ierse en Amerikaanse Fiddles. Vlissingen, café 2xBellenl, 22.00 uur. Rode Rozen en Jasmijn Over een jonge vrouw met het syndroom van Down. Middelburg, Spiegeltheater, 20.00 uur. Kickbokstragedie Komisch muziektheater Volksoperahuis. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.30 uur. Kleine Teun Een meeslepend polderdrama van Alex van Warmerdam over een keuterboer die analfabetisch is. Middelburg, Minitheater, 20.30 uur. ZONDAG 8 MAART Rode Rozen en Jasmijn Over een jonge vrouw met het syndroom van Down. Middelburg, Spiegeltheater, 14.30 uur. Musical Kruistocht in spijkerbroek. Terneuzen, Scheldetheater, 15.00 uur. Blues De X-Ray Blues Band brengt een 'Tribute to Stevie Ray Vaughan'. Middelburg, Bar American, 16.30 uur. Rocksessionband De rocksessionband wijdt een optreden aan de jaren zestig, en in het bijzonder The Beatles. Middelburg, café 't Schuttershof, deuren open 17.00 uur Piaf Musical met Liesbeth List. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Pianomuziek De Stichting Open Haard Concerten ver zorgt een slotconcert met de pianisten Eliane Rodrigues en Nina Smeets. Terneuzen, Porgy en Bess, 15.00 uur. Fling Nederlands-Ierse band geeft concert. Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur. Bluesrock De Vlissingse bluesrockband Big Chief Su gar treedt op. Goes, café De Post, Grote Markt 16, 16.30 uur. Toonbeeld bands Presentatie van drie beginnende bands. Terneuzen, De Pit, 15.00-17.00 uur. DINSDAG 10 MAART Wilco Terwijn Stand-up comedy, afgelast Renesse, dorpshuis. Rhythm, drum en dance De drumshow uit Berlijn met een menge ling van percussie en dans. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Zeeuwse Vrouwen Zie donderdag. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.00 uur Modern-klassiek Michael Zemtsov (altviool), Godelieve Schrama (harp) en Emily Beynon (fluit) spelen werk van Debussy, Ralph van Raat (piano) speelt werk van Scriabin. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur (19.30 uur: inleiding door Iris Haeck) WOENSDAG 11 MAART Zeeuwse Vrouwen Zie donderdag. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Iers koor Antina Oude Keltische lideren, Middeleeuwse muziek en religieuze liedjes. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Karim el Guennouni Humoristische voorstelling door de blon de Arabier. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. O meer agendanieuws op de websi te van deze krant Birgit Schuurman. foto's Ron Geurts en Mischa Muijlaert Jeugdkoor De Babbeliekes Zeeuwse kinderkoren Zowel in Goes als in Terneuzen zingt een Zeeuws kinderkoor mee in Rockopera in Concert. De koren zin gen het nummer The Wall van Pink Floyd. In Goes is er een speciaal gelegen heidskoor samengesteld met leerlin gen van Jeugdtheaterschool Zee land in Goes. Ook leerlingen uit de theaterklas van de VMBO-afdeling van het Goese Lyceum doen mee. Het koor bestaat achttien kinderen en heet 't Beest. In Terneuzen zingt het jeugdkoor de Babbeliekes uit Vogelwaarde. Het dertig jaar oude koor staat onder lei ding van Yvonne en Jos Neve. Vorig jaar hebben ze een cd opgenomen. een rauw randje. Het is te gek om met al dat blazersgeweld op een podium te staan." Van musicals heeft ze altijd gehouden. „Ik was twaalf toen ik voor het eerst Jesus Christ Superstar zag. Ik was gelijk om. Ze zingt onder andere 'I Don't Know How To Love Him' en 'Take Me or Leave Me' uit Rent. Rockopera in Concert, Orkest Koninklijke Luchtmachtkapel met Birgit Schuurman en Multiple Voices: - vrijdag 6 maart Theater de Mythe Goes, 20 uur; - zaterdag 7 maart Scheldetheater Gelegenheidskoor 't Beest Terneuzen, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79