www.pzc.nl/uit selectie Ernesto Marcellino Erasmus Kamerkoor Zenga selectie Duet Pianoconcert Danny Malando Chinees Circus 2 Donderdag 5 maart 2009 PZC Cabaretduo Ernesto Marcelli no biedt in het nieuwe program ma 'Diepgang' onder regie van Wilfried Finkers kolder, rake imitaties en sfeervolle liedjes. Vrijdag 6 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. Zaterdag 7 maart, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Ad van 't Veer, voormalig direc teur van Nieuwe Muziek en Mu- ziekpodium Zeeland, mocht van de Zeeuwse Concertzaal zijn eigen concert samenstellen. Hij koos voor het Erasmus Ka merkoor. Het concert vertelt het levensverhaal van componist Olivier Messiaen. Vrijdag 6 maart, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Muziektheater Zenga presen teert modern sprookje over een hedendaagse harem waarin de rol van de vrouw zeker niet die van de dienstbare is. De dagelijk se thema's tussen man en vrouw worden humoristisch én sprookjesachtig uitgebeeld. Zaterdag 7 maart, De Zaete, Yerseke, 20.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Ploneke Scholtsz en Edo Douma spelen het toneelstuk 'Duet' van Tom Kempinski. Het verhaal is ge baseerd op het leven van de be roemde celliste Jacqueline du Pré bij wie op het toppunt van haar carrière als soliste de ziekte MS werd geconstateerd. Het thema wordt met scherpe dialogen, maar ook met veel humor behandeld. Zondag 8 maart, Kerkje, Ellewoutsdijk, 14.30 uur. Moeder Ellen Rodrigues en haar dochter Nina Smeets verzorgen een quatre mains-pianoconcert. Zij sluiten met hun optreden de se rie Open Haardconcerten van dit seizoen af Op het programma staan composities van Schubert en van Mozart, evenals de Rhapsody in Blue van Gershwin ook voor vierhandig pianospel. Zondag 8 maart, Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. In 2009 is het tien jaar geleden dat Danny Malando het stokje over nam van zijn vader en de nieuwe leider werd van het beroemde Ma lando Orkest. Het orkest brengt dit seizoen een extra feestelijke show met bekende wereldse melodieën en beroemde Malando-klassiekers. Daarbij zal het moeilijk zijn om stil te blijven zitten. Zondag 8 maart, Oude Luxor Theater, Rotterdam, 16.00 uur. Het Chinees Nationaal Circus staat voor ongelooflijke acrobatiek in een betoverend spel van licht, kleur en geluid. De dertig circusar tiesten en acrobaten nemen een avontuurlijke duik in de fascine rende wereld van een eeuwenou de cultuur, waarbij de eenheid van lichaam, geest en ziel tot toppresta tie leidt. Dinsdag 10 en woensdag 11 maart, De Mythe, Goes, 20.00 uur. door Frank Vergoossen Het Orkest van de Lucht machtkapel brengt in Rockopera in Concert hoogtepunten uit zes bekende rockopera's. Birgit Schuurman is de gastzangeres van de concerten in Goes en Ter neuzen. Rockopera in Concert is een aan eenrijging van ballads en symfoni sche rocknummers uit Tommy, Evita, Jesus Christ Superstar, Hair, Rent en The Wall. Een aaneenscha keling van hoogtepunten, zeggen zangers en muzikanten van het or kest. Pinball Wizard, I Don't Know How to Love Him, Don't Cry For Me Argentina, Another Brick in the Wall: de titels spreken voor zich. Het Orkest van de Luchtmacht is al jaren een Einzelganger in het muzikale bestel van de vaderland se krijgsmacht. Terwijl de overige militaire orkesten Jan met de pet proberen te bereiken met het huis-tuin-en-keuken concept van klassiek repertoire voor de pauze en lichte muziek na de pauze, breekt het luchtmachtorkest al ja ren een lans voor de lichte muze. Die muzikale voorkeur etaleert het orkest in thematische theater shows met een hoog Broadway-ge- halte. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht is al jaren de Joint Stri ke Fighter onder de militaire blaas- orkesten. Hightech is een van de ingrediënten van de nieuwe thea tershow. Ook voor de nieuwe pro ductie worden de modernste tech nische toeters en bellen van stal ge haald. Het blijft niet alleen bij ge avanceerde geluids- en lichttech- nieken, want het decor wordt on der meer aangekleed met een hy draulisch beweegbaar podium met een catwalk. Rockopera in Concert is de der tiende theaterproductie van het or kest. Het vijftig muzikanten tellen de orkest speelt in een harmonie bezetting, aangevuld met een rit mesectie met gitaar, toetsen, drums en basgitaar. De vocale cast, bestaande uit Martin van der Star re, Lana Wolf, Rolf Koster en Ro bin van Beek speelde in diverse musicals, theaterproducties en tv-programma's. De muzikale lei ding is in handen van Jos Pom- mer. Birgit Schuurman, Nurlaila Karim en Ellen ten Damme zijn af wisselend als gasten van de partij. Zoals gezegd: in Zeeland is de beurt aan Birgit Schuurman. De Luchtmachtkapel program meerde met Symfo 99, Tommy the Rockopera en Queen in Concert al vaker symfonische rockmuziek. De muziek is door tal van arran geurs volledig op de bezetting van het orkest afgestemd. Gastsoliste zangeres/actrice Birgit Schuurman - de jongere zus van Katja - won in 2007 de John Kraay- kamp Musical Award. Ze zegt heel blij te zijn dat ze door de Lucht machtkapel werd gevraagd. „Ik hou van grootse nummers met Rockopera in Concert: een theatershow van het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht. Inzet linksboven: gastzange

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78