Binnenland 'Beunhazen storten zich op werklozen' 'Van mij had Arie Boomsma voor altijd geschorst mogen worden' Kamermeerderheid wil monopolie KNMI aanpakken Brancheorganisaties waarschuwen voor malafide adviseurs. EO'er trekt boetekleed aan; kritiek op directie van omroep. 'Zeventig miljoen kilo aan overgewicht' Werkstraf voor accountant Hiddink Overname ziekenhuis door verzekeraar kan Tiener aangehouden wegens wapenhandel Acht gewonden bij brand in Zaandam Ontdek... België Houthalen/Helchteren de vrijheid van een autovakantie! Nederland Asten 6 Donderdag 5 maart 2009 PZC Arie Boomsma heeft een ruime ervaring ais model, zoals deze foto's laten zien. Linda is nu een blad te ver. DEN HAAG - Outplacementbureaus maken overuren om werknemers die worden ontslagen aan een nieuwe baan te helpen. De geves tigde bedrijven vrezen dat het enorme aanbod grote aantallen beunhazen aantrekt die wel het geld opstrijken, maar werklozen nauwelijks begeleiden. „Wij zien mensen die door een beunhaas een jaar begeleid zijn en niet veel verder zijn gekomen dan een handgeschreven kladje als cv. Of alleen via internet begeleid zijn", zegt Bernard Bullens, vi- ce-voorzitter van brancheorganisa tie Nobol. Brancheorganisaties vrezen herha ling van de problemen met de re-integratiebranche, enkele jaren geleden. Avonturiers incasseerden miljoenen euro's met ondeugdelij ke begeleiding van werklozen. „Nu daar het kaf van het koren is ge scheiden zie je dat de malafide ad viseurs opschuiven naar loopbaan advies en outplacement", zegt Bul- Brancheorganisaties vrezen dat het enorme aanbod werklozen vele beunhazen aantrekt die wel het geld opstrijken, maar werklo zen nauwelijks begeleiden. DEN HAAG - Een Kamermeerder heid van CDA, SP, PvdA en WD wil dat ook de laatste monopolies van het weerinstituut KNMI wor den opgeheven. Daardoor zouden commerciële weerbureaus bijvoor beeld ook weersvoorspellingen mo gen leveren voor de luchtvaart. Staatssecretaris Huizinga vindt dat uit het oogpunt van veiligheid vooralsnog niet wenselijk. De Kamer wil dat de wet wordt lens. In Nederland zijn ten minste tienduizend loopbaanadviseurs en -coaches actief, slechts 250 daar van hebben een keurmerk. „Dat is natuurlijk bedroevend weinig", zegt Peter Tielenius Kruythoff, voorzitter van het Career Manage ment Institute (CMI), de organisa tie die zich bezighoudt met de cer tificering van loopbaan- en outpla- cementadviseurs. „Het is zeer onte recht dat iedereen zomaar een bordje loopbaanprofessional in de tuin kan zetten." Om in aanmerking te komen voor het CMI-keurmerk moet een advi seur op het gebied van re-integra- tie, arbeidsbemiddeling, loopbaan begeleiding en outplacement mini maal een hbo-opleiding hebben ge volgd en drie jaar in het vak actief zijn. Het CMI en de brancheorganisa ties Nobol en Noloc gaan nauwer samenwerken om wildgroei uit te bannen, daarnaast wordt er ge werkt aan een leerstoel loopbaan- kunde om het vak te professionali seren. In België is outplacement ver plicht voor werknemers boven de 45 jaar, in Nederland maken vak bonden en ondernemingsraden in sociale plannen afspraken over her plaatsing. In Nederland gaat in de loopbaan- en outplacement- branche jaarlijks zo'n 120 miljoen euro om. aangepast en dat het KNMI zich te rugtrekt op haar publieke taken. Zowel CDA, PvdA, SP. als WD zien voor het weerinstituut een rol als nationaal kennisinstituut. „Een weeruniversiteit die gege vens verzamelt en die verkoopt aan weerbureaus die er weerbe richten van maken", aldus PvdA. pagina 8/9: KNMI kan de bui al zien hangen HILVERSUM - EO-boegbeeld Andries Knevel verkondigde dat het scheppingsverhaal niet letter lijk genomen moet worden. En nu poseert Arie Boomsma bijna bloot. De christelijke achterban snapt het allemaal niet meer. In de voormalige rooms-katholie- ke kapel aan de Oude Amersfoort- seweg in Hilversum, waar sinds jaar en dag de Evangelische Om roep is gehuisvest, klonk deze week opnieuw een verontschuldi ging in de trant van het aloude 'paapse' mea culpa. Arie Boomsma had zijn team tekort gedaan door zich (nagenoeg) naakt - en in pi kante houding - te laten fotografe ren voor het homonummer van de glossy Linda. Gelaten accepteer de de presentator zijn straf: een schorsing van drie maanden. Dat betekent uitstel voor zijn bekend ste programma 'Veertig dagen zon der seks'. Na de knieval van Knevel volgt de buiging van Boomsma, constateert Goedgelovig, het weblog van kriti sche christenen, minzaam. Tegelij kertijd vraagt de achterban van de EO, en dan met name de rechter flank, zich af wat er toch is ge beurd met die club in Hilversum die de Bijbelse boodschap dient uit te dragen. 'Dom' betitelt oud-EO-directeur Bert Dorenbos de actie van Boom sma. „Ik hoor EO-leden, ook jon geren, verbaasd denken 'wat nu weer?' Maar het is een zegen dat dit gebeurt. Hoe meer lekken er boven water komen, des te beter de lekken te repareren zijn. De EO-directie en het bestuur kun nen nu het wankele beleid aanpak ken. Want willen ze bezig blijven met verwarring zaaien of door gaan met de missie? Dat laatste wil zeggen: wat zegt Jezus in de Bij bel? Daar horen foto's in het blad Linda niet bij, lijkt mij." De schorsing van Arie Boomsma is volkomen terecht, stelt Evert Kroon, aspirant-lid van de EO-le denraad. „Hij heeft de omroep en waar deze voor staat schade berok kend. Van mij had hij voor altijd mogen worden geschorst. Ik heb het gevoel dat de EO-directie Kne vel en Boomsma heeft laten gaan. Zij konden zich losser opstellen, waarschijnlijk in de hoop om meer leden te krijgen. Er moet bin nen onze omroep een heilige ver ontwaardiging ontstaan die de di rectie duidelijk maakt dat het zo niet langer verder kan." BENNEKOM. - Alle volwassen Neder landers hebben gezamenlijk zeven tig miljoen kilo aan overgewicht. Met het overtollige vet kunnen 135 wedstrijdbaden worden gevuld. Deze berekeningen maakte het Ne derlands Instituut voor Sport en Bewegen bekend. Volgens NISB verdwijnt het vet als alle Nederlanders vijf dagen per week 28 minuten per dag stevig gaan lopen. ARNHEM - Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren de voormali ge belastingadviseur van Guus Hid dink een werkstraf van 160 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden opgelegd wegens be lastingfraude met de aangiften van de voetbaltrainer. Hiddink was ten tijde van de fraude coach van PSV. De rechtbank legde eerder 45.000 euro boete met acht maanden voorwaardelijke celstraf op. DEN HAAG - Minister Ab Klink (Volksgezondheid) wil het samen gaan van zorgverzekeraars en zorg instellingen niet op voorhand ver bieden. Dat betekent nog niet dat het Vlietland Ziekenhuis in Schie dam overgenomen kan worden door een coöperatie waaraan ook zorgverzekeraar DSW deelneemt. Toezichthouders als De Nederland- sche Bank en de NMa zullen zich hier eerst over moeten buigen. POEDEROIJEN - De politie heeft in het Gelderse Poederoijen een 15-ja rige jongen opgepakt op verden king van wapenhandel. Dat meld de de politie gisteren. De politie ging dinsdag in verband met een ander onderzoek bij de jongen thuis langs. Daar troffen agenten diverse wapens aan, waaronder een luchtbuks en een alarmpis tool. Het wapentuig was volgens de politie bestemd voor verkoop. ZAANDAM - Zeker acht mensen zijn gewond geraakt door een gro te brand die gistermiddag uitbrak in winkelcentrum De Bloemkorf in Zaandam. Zo'n honderd wonin gen boven en om het centrum zijn ontruimd. De gewonden kampen vooral met ademhalingsproble men. Een persoon heeft rugletsel opgelopen, nadat hij ergens van was afgesprongen. In het complex zijn veertien winkels gevestigd. Vrij Uit Recreatiepark Hengel hoef 3-kamerstacaravan o.b.v. logies Per persoon per nacht vanaf 220 winkels www.globereisburo.nl Recreatiepark Prinsenmeer 3-kamerstacaravan o.b.v. logies Per persoon per nacht vanaf €24 V ft c h o e o gaat nét «ven verder 0900-8482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6