Zeeland Watersporters kiezen oude stadjes 'Faillissement is van de baan. voor zover ik het zie' Onderzoek koelhuis in kanaalzone Lees het weblog van onze Haagse verslaggever Zeeuwse wateren scoren goed bij watersporters. Vervoersbedrijf Connexxion neemt ambulancedienst over. Kloosterboer speelt mogelijk in op vraag van glastuinbouw. www.pzc.nl/zeeuwsezetel PZC Donderdag 5 maart 2009 29 door René Schrier middelburg - De oude stadjes in Zeeland vallen goed in de smaak bij de watersporters die de Zeeuw se wateren bezoeken. Dat blijkt uit een onderzoek dat onder water sporters is gehouden. Het werd gis teren gepresenteerd. Zierikzee is met afstand de popu lairste plaats in het Deltagebied. Daarna volgen Goes en Veere. ook Middelburg scoort goed omdat die plaats ligt aan de zogenaamde staande mast route die loopt van Delfzijl naar Vlissingen. De watersporters geven het Delta gebied gemiddeld een 8,1 en de kwaliteit van de jachthavens wordt beoordeeld met een 7,9. Friesland kreeg in 2007 het rap portcijfer 8,0, de Randmeren in 2006 een 7,4 en de binnenwateren van Flevoland een 7,0. Overigens zijn de Waddenzee en het IJssel- meergebied (nog) niet met een cij fer beoordeeld. Van de deelnemers aan het onder zoek noemt 45 procent de Ooster- schelde als favoriete vaargebied en 36 procent de Grevelingen. De ge middelde verblijfsduur van de be zoekers is 15,7 dagen. Als een van de belangrijkste motieven om de vakantie op de Zeeuwse wateren door te brengen wordt de sfeer in de (jacht)havens genoemd. Daar naast is vooral de natuur een be langrijk motief De gemiddelde lengte van de zeilboten is 10,2 me ter, die van de motorboten 12 me- Een onderzoek onder waterspor- ters leert dat de Zeeuwse oude stadjes het goed doen. Er wordt dan ook gepleit voor meer aan dacht voor cultuurhistorie. ter. Dat is beduidend langer dan in andere watersportgebieden. Dat heeft te maken met het grootscha lige open karakter van de Deltawa teren. Overigens is er ook wel kritiek op de Deltawateren. Zo vinden veel watersporters het belangrijk dat de capaciteit van de jachthavens en openbare aanlegplaatsen vergroot wordt. Ook willen ze meer (veili ge) ankerplaatsen en aanleg- boeien. Verder kan de kwaliteit van het sanitair bij de aanlegplaat sen en jachthavens beter. Opmer kelijk is ook dat de watersporters pleiten voor meer toezicht bij de sluizen, terwijl Rijkswaterstaat in Zeeland juist overstapt op onbe mande bediening van de sluizen en bruggen. Zout maken van het Volkerak als oplossing voor de al- genproblematiek wordt ook be pleit. Ook een sluis in de Brou- wersdam scoort goed. Het onderzoek is uitgevoerd in op dracht van onder meer de provin cie Zeeland, Rijkswaterstaat, de ge meente Vlissingen en bijvoorbeeld de Hiswa. Een van de aanbevelingen is om de kansen die de cultuurhistorie biedt beter te verbinden met de waterrecreatie. Op 27 februari 2009 is door kandi daat-gerechtsdeurwaarder M.L. Scheepbouwer te Zierikzee op ver zoek van AutoNobel B.V., geves tigd te Terneuzen, in deze zaak woonplaats kiezende te (4301 DL) Zierikzee aan het adres Nieuwe Haven 147, een exploot uitgebracht waarin R.R.P.P. van Gorp, zonder vaste woon- of verblijfplaats, is gedagvaard om op woensdag 10 juni 2009 om 10.30 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen alsdan en aldaar gehou den wordende aan het adres Stadhuisplein 121 te Terneuzen. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd veroordeling van R.R.P.P. van Gorp tot betaling van een geld som. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij Buys Partners B.V. Nieuwe'Haven 147 4301 DL Zierikzee door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „We zijn eruit", zegt Erwin Hartman, woordvoerder van vervoerder Connexxion triom fantelijk. Gisteren ging de kogel dan toch door de kerk: de op een haar na failliete ambulancedienst RAVZ, die het ziekenvervoer bo ven de Westerschelde verzorgt, wordt overgenomen door het be drijf dat de meeste mensen alleen van de bus kennen. Wat Connexxion voor de ambulan cedienst over heeft, werd gistera vond niet duidelijk. Eerder deze week eiste het bedrijf nog een bij drage van zorgverzekeraars, ge meenten en provincie om de schuld van 2,2 miljoen euro af te lossen. De gemeenten gaven ver volgens aan niet te willen betalen. Toch is er een financiële bijdrage gekomen, laat RAVZ-directeur Ricks Meppelder weten. Maar van wie? „Er is een goede samenwer king met zorgverzeraars", zegt Hartman raadselachtig. Maar ook Connexxion wil op dit moment geen details geven. Het personeel blijft aanspraak ma ken op gemaakte overuren die een waarde .van een half miljoen euro vertegenwoordigen. Maar het per soneel levert ook in, geeft Meppel der toe. „Een aantal aanvullende afspraken wordt teruggedraaid, af spraken over de manier van inroos teren bijvoorbeeld. Het wordt bij ons nu geregeld zoals bij andere ambulancediensten. Hier waren een aantal dingen toch een beetje beter geregeld." Meppelder denkt dat het bedrijf gered is. „Het faillis sement is van de baan, voor zover ik het zie. We worden nu onder deel van een groter bedrijf." door Wout Bareman terneuzen - Koel- en vriesvreem- bedrijf Kloosterboer onderzoekt de mogelijkheid om zich naast het Sloegebied ook in de Kanaalzone te vestigen. Daarmee speelt het be drijf in op de mogelijke vraag van telers in de glastuinbouw, die zich daar vestigen. Algemeen manager John Dane van Kloosterboer Vlissingen: „Het is een kwestie van logica. Vraagt een teler om koelcapaciteit, dan kunnen we die bieden in onze Vlissingse vestiging, maar als hij daar op staat, kan het ook op de lo catie zelf" Dane zei dat gisteren tij dens een bijeenkomst van Green- ports Nederland, de landelijke koe pel van het bedrijfsleven en belan genorganisaties in de tuinbouw én de verschillende overheden in Ter neuzen. De bijeenkomst stond in het teken van duurzame samen werking van bedrijven, met het glastuinbouwproject in de Kanaal zone als lichtend voorbeeld. Havenschapsvoorzitter en gedepu teerde Toine Poppelaars meldde dat inmiddels 80 van de (netto) 250 hectare kassen is uitgegeven, De bouw van de kassen en de landschappelijke inrichting van het glastuinbouwgebied in de Smidsschorre- enAutrichepolder is inmiddels in volle gang. Voorzitter Sjaak van der Tak van Greenports constateerde dat de tuinders met de Kanaalzone een perfecte strategische locatie heb ben gekozen, 'met grote logistieke mogelijkheden als straks de Schel- de-Seineverbinding in gebruik wordt genomen'. Ook de Autriche- haven biedt legio mogelijkheden. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 19 februari 2009 is Freek van Benthem geboren te Goes op 6 april 1991, wonende te Kastanjestraat 82, 4462 VH, Goes, onder curatele gesteld met benoeming van Adriana Johanna Boogaard, Kastanje straat 82, 4462 VH, Goes tot curator. TERNEUZEN - Nog deze week zijn alle politiebu- noodhulpvoertuigen in politiejargon - en op vijf- Terneuzense winkelcentrum. Terwijl een voorbij- reaus en surveillancewagens in Zeeland uitgerust tien bureaus. De AED's stellen de politie in staat ganger eerste hulp verleende, waarschuwde een met een automatische externe defibrillator. Deze na melding via het alarmnummer 112 snel hulp tweede passant de politie die met gillende sire- dagen worden de laatste exemplaren van de in to- te verlenen bij hartfalen. De politie nam de 'eer- nes arriveerde om met behulp van de AED een taal 111 AED's geïnstalleerd in tachtig wagens - ste' AED gistermiddag officieel in gebruik in het slachtoffer te reanimeren. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69