van de Kraaijensteinweg Politie wil 'Ziekte van Lyme' laten toetsen Basisschool 't Mêêtje houdt open huis Theo Thijssenschool heeft beste dammers Zwemcomplex viert twintigste verjaardag 't Staepel'of gaat naar schaakkampioenschap Politie pakt winkeldief in Middelburg S pzc Donderdag 5 maart 2009 [23 ;'7'" Het schrikhek dat tijdelijk had moeten zijn. Het poldertracé is niet volledig afgeschreven maar komt er voorlopig niet. foto Dirk-Jan Cjeltema middelburg - Het Zeeuwse politie korps gaat definitief in hoger be roep tegen de uitspraak van de be stuursrechter dat de Ziekte van Ly me als beroepsziekte moet worden erkend. Volgens woordvoerder Alwin Don vindt de korpsleiding dat deze uit spraak van de Middelburgse rech ter getoetst moet worden door een hogere instantie. Vooral omdat met deze uitspraak veel geld ge moeid is. Hoeveel wilde hij echter niet aangeven. Een politieman uit Geersdijk liep door een tekenbeet die ziekte op tijdens zijn werk in de jaren tach tig bij de veldpolitie. Hij kwam destijds veel in de bossen en vel den om stropers te kunnen betrap pen. De politie wilde die ziekte niet erkennen als beroepziekte en korte hem op zijn salaris. Volgens Don heeft het korps voor zaken als deze een verzekering. „Het is niet in staat om mogelijke kosten, die uit dergelijke zaken naar voren komen, zelfstandig voor haar reke ning te nemen. Deze verzekering stelt daarom voorwaarden. Als ge volg daarvan tekent het korps in deze zaak hoger beroep aan." De korpsleiding betreurt volgens hem het feit dat die ene agent nog steeds geen definitieve duidelijk heid heeft in zijn situatie. Het alge meen belang telt hierbij echter zwaarder, aldus Don. ellemeet - Basisschool 't Mêêtje in Ellemeet houdt volgende week donderdag open huis. Ouders kun nen langskomen voor informatie over de school en het onderwijs systeem of te kijken hoe er les wordt gegeven. De school werft niet alleen kinde ren uit Ellemeet, maar ook uit Scharendijke. In Scharendijke wordt geen openbaar onderwijs ge geven. Momenteel komt twintig procent van de leerlingen al uit het nabijgelegen dorp. Het open huis is op 12 maart van van 8.45 uur tot 12.00 uur. •s-GRAVENPOLDER - De Theo Thijs senschool in Zierikzee en de Ko ningin Julianaschool in 's-Graven- polder hebben de beste dammen de basisscholieren van Zeeland in huis. Davy Huibers, Sjoerd Uil, Pie- ter Parlevliet en Kevin Verwijs van de Zierikzeese school sleepten gis teren tijdens het Zeeuws kam pioenschap dammen in 's-Graven- polder de Zeeuwse titel in de cate gorie voor de groepen vijf en zes in de wacht. De spelers van de Ko ningin )ulianaschool waren de bes ten bij de groepen zeven en acht. STELLENDAM - Zwemcomplex 't Zuiderdiep in Stellendam heeft ko mende woensdag dubbel feest: het winterseizoen wordt afgesloten én er wordt stilgestaan bij het twintig jarig jubileum. Tussen 13 en 17 uur is het bad open om voor de laatste keer dit seizoen te winterzwemmen. In het water ligt een zogenaamd wak matras, waarmee zwemmers het verlaten van een wak kunnen oefe nen. Ook krijgen gasten erwten soep met bröod voorgeschoteld. www.zuiderdiep.nl renesse - Basisschool 't Staepel'of uit Renesse neemt deel aan het Zeeuws kampioenschap school- schaken op 21 maart in Terneuzen. Dat werd gistermiddag in Renesse duidelijk tijdens de beslissingswed strijd tussen OBS Sirjansland en OBS 't Staepel'of De twee eindig den op een gedeelde derde plaats 18 februari tijdens het Schou- wen-Duivelands kampioenschap. Renesse won het beslissingsduel gisteren met 3-1. Teams Binnen de Veste 1 en 2 uit Zierikzee waren al zeker van plaatsing in Terneuzen. MIDDELBURG - Een man en een vrouw probeerden gisteren in een winkel in de Johan van Reigers bergstraat in Middelburg goederen te stelen. Ze wilden twaalf flesjes founda tion wegnemen, maar toen een medewerkster hen bij het verlaten van de winkel aansprak, liep de man weg en de vrouw gooide haar tas neer en rende weg. De vrouw, een 38-jarige inwoon ster van Oisterwijk, werd later aan gehouden. De man wist te ontko men. Henders Hazel Mak*;*-.* o-f -f/Vie -fttrMifni Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 66 Goes Marconistraat 15 (0113) 22 41 16 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63