V V> In Salt Lake City gaat het om de pakken Topjaar Zeeuwse clubs in de beker 'Vj op de schop Weinig animo voor World Cupfinales schaatsen in Utah. Judoka Willeboordse bij twaalf EK-gangers Verlies Krajicek en Rus in eerste ronde Strafzaak tegen Rudy - Pevenage geseponeerd P2C Donderdag 5 maart 2009 I 35« Met drie clubs in de kwartfinale beleeft het Zeeuwse voetbal een topjaar in de districtsbeker. Omdat Kloetinge en Vlissingen tegen elkaar spelen voor een plaats in de halve finale is de KNVB-profbeker volgend seizoen nu al verzekerd van een Zeeuwse deelnemer. Een plaats bij de laatste vier volstaat immers voor een plaats in de elite-beker. Zaamslag is ook allerminst kansloos tegen zondag vierdeklasser Zundert. Grontmi Achtste finale P Kwartfinale Kloetinge r Kloetinge Hoek 2 0 Vlissingen 2 Vlissingen ASWH 1 Zundert 3 Zundert GPC Vlissingen 1 Zaamslag 4 Zaamslag Heerjansdam 1 TEC 10maart LRC Leerdam Longa 3 Longa Heeze 1 Waspik 2 Waspik UNA 2 Gilze 0 Stedoco 2 Stedoco - if Rolant Quist bron Rudy Boogert foto Ronald den Dekker voetbal werd: geen goed spel, wel heel veel strijd. Het vele balverlies aan beide kanten kwam de amuse mentswaarde meestal ten goede, maar verzorgde kansen waren, vooral na rust, niet meer te zien. De beste scoringsmogelijkheden waren voor NEC, dat met Romme- dahl, Van Beukering en Koenders niet de gewenste afmakers had. Heerenveen bleek deze wel te heb ben, op een moment dat niets wees op een Friese goal. Patrik In- gelsten, invaller voor vleugelspits Roy Beerens, maakte ruim een kwartier voor tijd de 2-1. Na een pass van de onzichtbare Viktor Elm kreeg Ingelsten de bal met een gelukje (via het been van een tegenstander) mee, maar de 27-jari- ge Zweed zette goed door en rond de beheerst af. Slechts drie minu ten later zat het duel er eigenlijk op. Heerenveen profiteerde opti maal van ruimte in de Nijmeegse verdediging. Uiteindelijk werkte Elm de bal achter Babos. Limburgse etappe over selectief ter rein. In de afgelopen jaren eindigde de wedstrijd ook in Limburg, maar la gen de heuvels in de ogen van de renners te ver van de finishlijn om echt voor schifting in het klasse ment te zorgen. door Eric de Jager SALT LAKE CITY - De Olympic Oval in Salt Lake City is dezer dagen een van de meest rustgevende plekken ter wereld. Vrijdag staan de World-Cupfinales op het pro gramma, maar er zijn maar weinig schaatsers of Amerikaanse schaats liefhebbers die zich daar druk om maken. Volgende week mag er voor het eerst geproefd worden van het olympisch ijs in Vancouver, waar volgend jaar de Winterspelen wor den gehouden. En zijn er wereldti- 'Het zit veel beter. In het vorige pak kreeg ik mijn armen nauwelijks omhoog' tels te verdienen. Dat weegt zwaar der, laten toppers als Sven Kramer en Havard Bokko rustig weten. Kramer rijdt zaterdag op de vijf ki lometer waarschijnlijk in de laat ste rit tegen Bokko, dus enige dwang om voluit te gaan, is er voor de Fries niet. Tenzij Enrico Fa- bris vriend en vijand kan verras sen met een toptijd. Op verzoek van de schaatsers is het programma teruggebracht tot twee dagen, dus de tien wedstrij den volgen elkaar vrijdag en zater dag in hoog tempo op. Het bewijst opnieuw dat de WK afstanden van volgende week een flinke scha duw vooruitwerpen. Die begin nen donderdag en het zou voor de schaatsers kort dag zijn om pas maandag of dinsdag vanuit Salt La ke naar Canada te vliegen. Dus werden de wedstrijden op zondag geschrapt. Toch staat er wel iets op het spel in de Verenigde Staten: er zijn gunstige starttijden voor de WK te verdienen en voor landen die er helemaal met de pet naar gooien, staan er zelfs startplekken op het spel. Voor de Nederlanders zal dat echter geen probleem zijn. Die kunnen zich vooral bezighou den met de nieuwe pakken, die gis teren voor het eerst klaar lagen langs de baan. De vorige serie van fabrikant Nike kreeg een stroom kritiek. De pasvorm liet te wensen over en de kleuren waren niet goed. Uiteindelijk besloten de schaatsers zich niet in de strakke dwangbuizen te persen. In Salt La ke City wordt de nieuwe generatie getest, zodat ruim voor de Spelen van 2010 de nodige aanpassingen kunnen worden verricht. Natasja Bruintjes trok het pak gis teren voor het eerst aan en was te spreken. „Het zit veel beter. In het vorige pak kreeg ik mijn armen nauwelijks omhoog. Dit is stevig, maar het knelt niet af Nike heeft speciaal voor de Nederlanders ook 'halve maten' in productie geno men. Verder is er aan het pak wei nig veranderd, op het hoofdkapje na. „Dat was van een vervelende stof gemaakt", zegt Bruintjes. „Het irriteerde. Met deze cap ben ik heel blij." MIDDELBURG - Nederland is op het Europees kampioenschap van eind april vertegenwoordigd met twaalf judoka's: zes mannen en zes vrouwen. Eén van hen is de Middelburgse Elisabeth Wille boordse, die uitkomt in de klasse -63 kilo. Het toernooi in Tblisi wordt haar zesde EK. De judobond maakte gisteren de selectie bekend. Sinds jaren gaan er weer lichtgewichten mee: Birgit Ente in de klasse -48 kg en Kitty Bravik in de -52 kg. MONTERREY - Michaëlla Krajicek is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het tennistoernooi in het Mexicaanse Monterrey te berei-„ ken. De twintigjarige Nederlandse verloor dinsdag met 2-6 4-6 van de als tweede geplaatste Marion Bartoli uit Frankrijk. Ook Arantxa Rus sneuvelde. De speelster uit Monster was niet op gewassen tegen de Italiaanse Ro berta Vinci: 4-6 6-2 2-6. BONN - De strafzaak tegen Rudy Pe venage wegens diens betrokken heid bij doping in de Duitse wiel rennerij is geseponeerd. Pevenage was in zijn periode bij Telekom de belangrijkste adviseur van voorma lig Tour-winnaar Jan Ullrich. De 55-jarige Belg kwam in opspraak toen zijn Duitse beschermeling in verband werd gebracht met het ge bruik van verboden prestatiebevor- derende middelen en methoden. Natasja Bruintjes is tevreden over het nieuwe pak dat Nike voor de Nederlandse schaatsers heeft ontworpen. Op de vorige outfit was veel kritiek. foto Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57