Goes zet succesvolle opplusregeling door Van tientallen motoren Beste dammers van Zeeland uit 's-Gravenpolder Premiepot zorgt ervoor dat 55-plussers langer thuis kunnen wonen. Informatieavond voor Chauffeur (25) bekneld langeafstandfietsers bij 's-Gravenpolder Ons Genoegen herstelt koffieconcert in ere Eenvoudiger trouwen in gemeente Borsele 'Ik ben snel naar buiten gerend en werd daar bijna overreden door een bewaker van een beveiligingsbedrijf. Die belde snel 112' Treble Shooters spelen op Koninginnenach - Subsidie voor Yerseks schelpdierbedrijf Endy Alleen nog maar 'dubbele' 30 Donderdag 5 maart 2009 pzc B door Frank Balkenende GOES - Het Goese project om hui zen van 55-plussers levensloopbe- stendig te maken is een succes. Het wordt daarom tot medio 2010 verlengd, heeft het college van bur gemeester en wethouders beslo ten. De gemeente heeft sinds 2007 zo'n honderddertig aanvragen toe gekend. Bij elkaar betreft dat een bedrag van 81.500 euro. Bij het zogeheten 'opplussen' van een woning gaat het bijvoorbeeld om het weghalen van drempels, het aanbrengen van anti-sliptegels of beugels in sanitaire ruimten of de inbouw van een toilet op de eerste verdieping. Sommige ingre pen kosten een paar tientjes, ande re honderden euro's. Vorig jaar bleek al dat de opplusre geling in trek is. De gemeente ging uit van zo'n veertig aanvragen per jaar, maar in april 2008 had ze al honderd aanvragen binnen. De eenmalige provinciale bijdrage van 25.000 euro bleek onvoldoende, waarop de gemeente het premie potje tweemaal ophoogde. De gemeente heeft tot eind vorig jaar 134 aanvragen gekregen, waar van er 129 zijn toegekend. De overi ge vijf zijn nog in behandeling. Van die 129 zijn er nog maar vijftig woningen aangepast. Volgens de gemeente komt dat door vertragin gen bij aannemers of aanvragers die nog een bedrijf moeten inscha kelen. Om die reden is tot nu toe van de 81.500 euro slechts 25.000 euro daadwerkelijk uitgekeerd. Gezien het succes heeft het college van burgemeester en wethouders deze week besloten het project te verlengen tot juni 2010. Overigens trekt het college wel een grens. Wie een woning bezit met een taxatiewaarde van tweehonderd duizend euro of meer komt niet voor de opplusregeling in aanmer king. Tot nu toe kon iemand met een huis van een miljoen euro ook een beroep doen op de premiepot. De gemeente gaat ervan uit dat die categorie burgers zelf voldoen de geld heeft om zijn woning aan te passen. Bij de uitvoering zijn naast de ge meente, het maatschappelijk werk en woningcorporatie RWS ook vrijwilligers betrokken, die advise ren en huisbezoeken afleggen. Zij vinden dat de regeling soepel ver loopt. Bij de afhandeling treden geen vertragingen op. krabbendijke - Trimclub De Trap pers uit Krabbendijke houdt mor gen een voorlichtingsavond voor fietsers in de kantine van voetbal vereniging Krabbendijke. De bijeenkomst staat in teken van langeafstandfietsen. Anton Hagen uit Wilhelminadorp verhaalt over zijn fietstocht naar Peking, Guus en Nel Schipper uit Wemeldinge publiceerden over hun tochten door Europa. Samen met wieier- verslaggever Piet Eversdijk probe ren zij vanaf 19.30 uur de charme van lange ritten uit te leggen. kapelle - Na een aantal jaren her stelt muziekvereniging Ons Genoe gen uit Kapelle zondag zijn koffie concert in ere. Vanaf 15.00 uur geven de slagwerk groep en het harmonieorkest een concert in De Vroone in Kapelle. De entree is gratis. Een dag eerder houdt de vereniging een informa tiemorgen in het clubgebouw aan de Dijkwelseweg. Van 10.00 tot 12.00 uur wordt uitleg gegeven over alle aspecten van de vereni ging. Leden verhalen over hun in strument en ervaringen. heinkenszand - Trouwen en het registreren van een partnerschap is vanaf nu een stuk makkelijker in de gemeente Borsele. Borselse ambtenaren kunnen via de compu ter persoonsgegevens uit de ge meentelijke basisadministratie op vragen. Voorheen moesten inwo ners zelf in hun geboorteplaats ge gevens opvragen. Door de wijzi ging bespaart een aanstaand bruidspaar minimaal veertig euro. 's-GRAVENPOLDER - De brandweer heeft gisterochtend een 25-jarige automobilist uit de gemeente Ka pelle bevrijd, nadat die door nog onbekende oorzaak met zijn auto in een droge sloot langs de Schoor- kenszandweg bij 's-Gravenpolder terecht was gekomen. Politie en brandweer waren snel ter plaatse, maar met de bevrijding van het slachtoffer moest worden gewacht tot de ambulance was ge arriveerd. De man is met nek- en rugklachten naar het ziekenhuis in Goes gebracht. 's-HEERENHOEK - The Treble Shoo ters en Sisteract spelen op 29 april tijdens de Koninginnenach op het Kerkplein in 's-Heerenhoek. De organisatie maakte gisteren de eerste bands van het evenement bekend. Sisteract draait om de Wal- cherse zussen Julia en Lisa )ane van de Ketterij. Zij spelen covers van onder andere Anouk en Tony Braxton. The Treble Shooters is een rhythm bluesband, die moeiteloos omschakelt van jaren vijftig-jumpblues naar stevig pom pend bluesgeweld. YERSEKE - Schelpdierbedrijf Endy in Yerseke krijgt 12.000 euro subsi die van de provincie om de kwali teit van verpakte schelpdieren bij de bereiding te verbeteren. Endy gaat Oosterscheldewater extra filte ren, dat wordt aangevoerd via de verswaterleiding naar de Olzende- polder. De investering vergt 120.000 euro. Endy gaat in de Ol- zendepolder werken in het pand- van de failliete tarbotkwekerij. &-3P *«eïil i GOES - Trots laten deze kinderen bij de Albert Heijn in Goes hun gescoorde voetbalplaatjes zien. Album vol? Allang! Het gaat vaak alleen nog maar om 'dubbele', maar dat maakt de verzameldrift er bij kinderen én volwassenen niet minder om. Albert Heijn sluit deze week zijn succesvolle voetplaatjes- actie af met ruilbeurzen. Zo ook gisteren in Goes. foto Raymond de Frel GOES - De Koningin Julianaschool uit 's-Gravenpolder en Theo Thijs- senschool uit Zierikzee hebben de beste dammende basisscholieren van Zeeland in huis. Davy Hui- bers, Sjoerd Uil, Pieter Parlevliet en Kevin Verwijs van de Zierikzee- se school sleepten gisteren tijdens het Zeeuws kampioenschap dam men in het dorpshuis Ons Dorps leven in 's-Gravenpolder de Zeeuwse titel in de categorie voor de groepen vijf en zes in de wacht. Jacob Provoost, Arjan van Liere, Nick Meijers en Wilmar de Kraker van de Koningin Julianaschool zijn de beste Zeeuwse dammers in de categorie voor de groepen ze ven en acht. Verkoolde motoren in de showroom annex werkplaats van Motor 2000 in Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54