Dorpsfietsenmaker moet meer doen kpn Vrijwilligersaanbod op Beursvloer in Goes Borsele begint eigen bus voor ouderen Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? Cor den Haan biedt ophaalservice voor reparatiefietsen. Beter beeld en geluid. Kom naar Primafoon Goes, Lange Vorststraat 46 B PZC Donderdag 5 maart 2009 25 door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Wil je als fiet senmaker in een dorp je boterham verdienen, dan moet je een tandje bijzetten. Cor den Haan uit Wol phaartsdijk doet dat. Hij heeft een ophaalservice voor fietsen die een reparatiebeurt nodig hebben. De éne avond haalt hij de fietsen thuis op en de volgende avond gaan ze terug. Den Haan biedt de service al een tijdje aan, maar merkt dat er meer vraag naar komt. „Vroeger had je op elk dorp wel een fietsenmaker. Die tijd is voorbij." Den Haan bedient Goes en zeven dorpen. In Goes heeft hij de mees te klanten voor zijn zijn ophaalser vice. „Vooral tweeverdieners. Die 'Op de computer kun je over zo'n elektrofiets alles uitlezen. Dat is ideaal' hebben geen tijd en vaak ook geen zin om zelf een fiets weg te breng en. Laat staan om eraan te sleute len." De ophaalservice kost tweeënhalve euro extra. „)e moet daarvoor twee keer rijden. Je zult begrijpen dat dat niet kostendek kend is." Via een omweg heeft Den Haan er toch veel baat bij. „Van de mensen die bij mij een fiets kopen, komt zeventig procent van buiten het dorp." Zelf sleutelen aan fietsen is steeds moeilijker geworden. Een beetje rijwiel heeft tegenwoordig verin Cor den Haan, fietsenmaker in Wolphaartsdijk, die zijn zaak onlangs heeft uitgebreid, bedient doelbewust ook zeven omliggende dorpen en Goes met een ophaalservice voor reparatiefietsen. foto Ronald den Dekker gen en zeven of acht versnellin gen. Een simpele knutselaar waagt zich niet aan het repareren van die onderdelen. En dan is er nog 'de hit' in fietsland, de elektrische fiets. „De eerste elektrische fietsen hadden accu's die niet zo goed wa ren. Ze moesten helemaal leeg worden gereden om weer op te la den. Je kwam er ook niet heel ver mee. Een rondje om het dorp en een paar kilometers langs het Veer- se Meer, dat was het. Sinds 2004 worden lithium accu's in merkfiet- sen gebruikt. Je rijdt daarmee ge makkelijk het Veerse Meer rond. Als je thuis bent, kun je 'm ge woon direct opladen." De fietsen- branche gaat de autosector achter na, wat betreft techniek. Den Haan is er enthousiast over. „Een elektrofiets kun je aansluiten op de computer. Je kunt alles uitle zen. Ideaal." sl 5 II 5 II 3 s ft ik Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan GOES - Organisaties die vrijwilli gers zoeken of willen aanbieden kunnen woensdag 18 maart hun hart ophalen in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes. Daar houdt Stichting Beursvloer Zeeland voor de tweede keer het gelijknamige evenement. Bij de eerste Zeeuwse Beursvloer (vorig jaar in Middelburg) lag de nadruk op Walcheren, dit jaar zijn vooral bedrijven en organisaties van de Bevelanden en Tholen welkom. Op de Beursvloer ontmoeten maatschappelijke organisaties en bedrijven elkaar in een informele setting en bespreken zij wat ze voor elkaar kunnen betekenen. Het evenement duurt van 16.15 tot 19.15 uur. Deelnemers kunnen zich tot dinsdag 10 maart inschrijven via www.beurs- vloerzeeland.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - In Borsele komt een speciale bus waarmee ouderen en mindervaliden naar activiteiten kunnen worden gebracht. „We wil len met dit initiatief eenzaamheid verminderen. Of liever nog, voor komen", licht wethouder Marga Vermue (CDA, welzijn) toe. Vrijwilligers gaan met de bus rij den, is de bedoeling. Die zijn er nog niet. Het steunpunt vrijwilli gers en mantelzorg in 's-Graven- polder (0113-316157) heeft de tijd om liefhebbers te werven. De ver wachting is dat de bus 'pas' over een halfjaar beschikbaar is. Bij de Europese Unie en provincie is sub sidie aangevraagd. De bus zal worden ingezet om Bor- selse ouderen en mindervaliden naar de weekmarkt in Goes of Mid delburg en activiteiten in Borsele te brengen, bijvoorbeeld van de se niorenraad. Gebruikers moeten een kleine bijdrage betalen. De nieuwe busdienst wordt zo inge richt, dat het gewone openbaar vervoer en het vervoer op basis van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (Wmo) niet wordt be concurreerd. Op Noord-Beveland bestaat al sinds 2006 een vergelijk baar initiatief, de Eurobus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49