volkomen ondoorzichtig' 'Niet op zondag op Expo' 'We kunnen er echt geen potje van maken' Iedereen blij met passeerstroken B en W Reimerswaal komen terug op eerder besluit na bezwaren. Drie kunstenaars laten werk zien in Kunstuus i Recreatiewagentje voor zorgboerderij Hosvazze B PZC Donderdag 5 maart 2009 23 Veel mensen vinden de woz-taxatie maar nattevingerwerk. foto Ronald den Dekker /fotobewerking Felix Binicewicz tiek niet zou deugen, is volgens hem een 'subjectief gegeven'. „Mensen trekken nogal eens con clusies zonder kennis van zaken." De woz-waarde wordt vastgesteld aan de hand van vastgoedgegevens (zoals inhoud en bouwjaar van een woning) en marktgegevens (onder meer verkoopcijfers). Alle gegevens worden vervolgens ge koppeld aan type woningen en wijken. Daar worden modellen van gemaakt. Een referentiepand uit zo'n model wordt gebruikt om een heleboel woningen mee te vergelijken. Voor de taxatieverslagen wordt elke wo ning vergeleken met drie andere, de zogenoemde 'referentieobjec ten'. Het kan gebeuren dat de referentie objecten totaal niet overeenko men, of dat woningen met zich zelf worden vergeleken. Om dat te voorkomen, wordt geprobeerd zo veel mogelijk referentieobjecten ook inpandig te bekijken. Van der Steen en Herselman geven toe dat er veel vanachter het bureau ge beurt. „Maar we beschikken ook over beeldmateriaal zoals luchtfo to's om woningen te vergelijken. En met de software op zich is niks mis, want alle gegevens worden handmatig ingevoerd." Van der Steen stelt dat SaBeWa al tijd bereid is tekst en uitleg te ge ven aan mensen die het niet eens zijn met hun (her)taxering. Als er aantoonbaar dingen niet kloppen, worden die hersteld. „We proberen een gang naar de rechter het liefst te voorkomen, maar soms kan het niet anders. Wel is. het zo dat we maar heel weinig zaken verliezen." Overi gens is het aantal bezwaren tegen de woz-waarde op de Bevelanden de afgelopen jaren afgenomen. Sa BeWa kreeg er vorig jaar 2576 bin nen, tegenover 2618 in 2007. In Rei- merswaal (166 in 2008 en 330 in 2007) en Noord-Beveland (449 in 20Q7, 227 in 2008) is het aantal ge halveerd. Q Uitgebreide informatie over de woz(taxatie) is te vinden op www.sa- bewa.nl, www.waarderingskamer.nl en www.wozinformatie.nl/public door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal zal tijdens de WoningEx- po in de Zeelandhallen in Goes toch niet op zondag vertegenwoor digd zijn. B en W geven gehoor aan bezwaren vanuit de bevolking en komen daarom terug .op een eerder genomen besluit. De VVD-fractie toonde zich deze week tijdens de raadsvergadering onaangenaam verrast door het feit dat het college op zijn schreden te- rugkeert. Vorig jaar was het geheel ontbreken van Reimerswaal (even eens vanwege de zondagopenstel ling) op de beurs voor de VVD ook reden tot het stellen van vra gen. Uit een daaruit voortvloeien de discussie bleek dat een meerder heid in de raad voorstander is van deelname aan de WoningExpo. Daarop besloot het college dit jaar alle beursdagen present te zijn, in clusief de zondag. Volgens wethouder Jaap Sinke is echter gebleken dat een groot deel van de Reimerswaalse bevolking moeite heeft met dat besluit. En daar wil het college aan tegemoet komen. „We nemen wel deel aan de beurs, maar zullen op zondag niet ambtelijk vertegenwoordigd zijn." VVD-fractievoorzitter Sylvia Schouwenaars stelt dat ook veel mensen juist blij waren met het besluit. „Aan die groep wordt voor bijgegaan. Daarbij is zondag de drukstbezochte dag en is de pre sentatie van Reimerswaal als woongemeente speerpunt in de toekomstvisie." De WoningExpo, met alles over wonen, werken, welzijn, visie en nieuwbouwplannen, wordt op vrij dag 20, zaterdag 21 en zondag 22 maart gehouden en trekt traditie getrouw duizenden bezoekers. HEINKENSZAND - Drie kunstenaars houden tot en met 28 maart in ga lerie 't Kunstuus in Heinkenszand een expositie. Nelly van Nieuwen- huizen toont schilderijen van land- schappen uit haar directe woon- I omgeving. Van Petra Bouwman staan er porseleinen creaties. Zij ex perimenteert vooral met stookpro- cessen en gietporselein. Rinus Rentmeester laat zijn glazen schep- pingen zien. Glas in lood, brand- schilderen, glasfiising en vorm- 1 smelten zijn technieken die hij in zijn werken gebruikt. GRASZODE - Zorgboerderij De Hos vazze in het gehucht Graszode (on der de rook van Lewedorp) is van af vandaag een recreatiewagentje rijker. Pak Aanhangwagens uit Kruiningen doneert het wagentje om cliënten van de zorgboerderij vertier te bieden met dagtochtjes. De Hosvazze is eind januari offici eel geopend. In de voormalige plantenkwekerij aan de Oude Zandweg kunnen verstandelijk ge handicapten, autistische mensen en jongeren die zorg nodig heb ben hun dagen zinvol besteden. door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - Voor de zeker heid vroeg Adri Walhout, voorzit ter van de dorpsraad 's-Gravenpol- der, op de jaarvergadering het nog maar tot slot. „Wie vindt dat de passeerstroken voor trekkers op de provinciale weg bij ons dorp moe ten verdwijnen?" Niet één hand of vinger ging omhoog. Een ander antwoord was ook bij na niet mogelijk. 's-Gravenpolder is als dorp grotendeels verlost van zwaar landbouwverkeer. Al was er één bezoeker die gisteren nog tien trekkers in de Populierestraat had geteld. „Trekkers mogen ook nog in het dorp komen", stelde Klaas Tenwolde van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). „Maar", voegde verkeers- ambtenaar Wijnand Blommaert van de provincie toe, „het aantal trekkers in het dorp is wel aanzien lijk afgenomen." Uit tellingen is gebleken dat dage lijks 15 tot 85 trekkers van de pro vinciale weg gebruikmaken, afhan kelijk van het seizoen. Die moch ten daar tot zomer vorig jaar niet komen en reden door 's-Graven polder. Om de veiligheid op de provinciale weg te garanderen zijn passeerstroken gemaakt, waar trek kers kunnen uitwijken om auto's te laten passeren. In het begin wer den die slecht gebruikt. Een direc te actie richting landbouw en loon werkers had succes. Grondwerkers lijken hardleerser en worden nu benaderd. En er komt een voorlich tingscampagne met lespakket voor basisscholen om leerlingen toch te wijzen op de gevaren van zwaar (landbouw)verkeer. KAPSALON GERRIE Binnenhof 1 Kapelle (0113)34 32 37 Er even uit. Meteen atowja'ér de kap. TwVMjfël

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47