port Olympia is nog volop in beweging Politici stappen morgen op de fiets in Koewacht Sportieve prestaties blijven wel achter bij spectaculaire aanwas. Zaman Sport wisselt stuivertje met Citroën Dees Elke handgeschakelde Fiesta heeft een groen Energielabel A of B en bovendien slechts 20% bijtelling! Feel the difference Oostburg Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen Van Putten Zn. B.V.', 0115 - 61 38 57. De nieuwe Fiesta. 1 Donderdag 5 maart 2009 PZC Z koewacht - Vier wethouders op een fiets. Het is geen dagelijks ge zicht, maar morgenavond gaat het kwartet politici van de gemeente Terneuzen een sportief gevecht aan tijdens een rollentweedaagse in Koewacht. Morgen en zaterdag komen zes tien koppels in actie, die strijden om de hoogste eer. Voordat de 'echte' wedstrijden van start gaan zullen dus de wethouders Cees Liefting, Jaap Bos, Frank van Hulle en Co van Schaick de tweedaagse openen en ook in dat gevecht moet er een winnaar komen. De vijfde wethouder van de gemeente Terneuzen, Adhemar van Waes, zal er nauwlettend op toe zien dat alles volgens de regels verloopt. Beide dagen wordt er om 19.00 uur begonnen in De Vlaschaard in Koewacht. De deelnemers zullen individueel strijden op de 250, v 5°°> 75° en 1000 meter. De finale bestaat uit een koppelkoers over 1500 meter. door Peter van Kouteren terneuzen - De hervatting van de competitie ligt in het verschiet, de prestaties van de standaardteams zijn nog niet om over naar huis te schrijven, maar voor voorzitter Eric Leliveld staat het wel vast dat hockeyvereniging Olympia op ter mijn vruchten gaat plukken van een stormachtige ledengroei. De Terneuzense hockeyclub profi teerde een paar jaar achtereen van de uitstekende prestaties van de Nederlandse teams, zag dat vooral vertaald in een spectaculaire leden- aanwas in de jeugdrangen en mikt op termijn op terugkeer op een ho ger niveau. De club is qua omvang in volle bloei, maar de prestaties blijven daar nog bij achter. De mannen van Olympia vertoeven na de eerste competitiehelft op de negende plaats van de vierde klas se, met negen punten uit twaalf wedstrijden. De vrouwen zijn met dertien punten uit twaalf duels middenmoter in de vierde klasse. „Het blijft lastig om jeugd te be houden als ze gaan studeren", be seft Leliveld. „Maar de technische commissie heeft een meerjaren plan opgesteld, aan de hand waar van we in brede zin de club naar een hoger plan willen trekken." Jan Boerbooms, trainer van het standaardteam bij de mannen, be schikt volgens de voorzitter over een enorm jong team met heel veel talent. „Daaronder komt een lichting, die ook veel talent heeft. Ook Jan Kruysse heeft bij de vrou wen een relatief jong team." Kruysse is aan zijn tweede seizoen bezig en spreekt ten opzichte van vorig seizoen van mindere presta ties. „Het is een heel gezellig groep je, maar we hebben tot nu toe on der ons kunnen gepresteerd." Eric Leliveld: „We zien af en toe goede spelers vertrekken naar een club in een studentenstad. Er wordt van onderaf serieus gekeken wie kan worden doorgeschoven." Olympia telt inmiddels 350 leden, waarvan er ruim tweehonderd tot de jeugdrangen behoren. „Procen tueel gezien zijn we één van de snelst groeiende clubs in de regio Zuid-West Nederland", weet Leli veld. „We groeien elk jaar tussen de vijf en tien procent. We presen teren ons eens in de zoveel weken door middel van een sportinstuif 'De sponsorcommissie heeft de afgelopen tijd weergaloos werk verricht' aan kinderen van basisscholen. We zien steeds meer jeugdleden, vooral meisjes. Maar er zijn ook veel senioren die lid geworden zijn, nadat ze hadden meegedaan aan onze interne trimhockeycom- petitie. Als ze dat een paar jaar heb ben gedaan, stappen ze zelfs in de reguliere competitie in." Met behulp van een meerjaren plan wil Olympia de ledenaanwas het hoofd bieden. „We willen ge zelligheid bieden, maar ook in technisch opzicht vooruitgang zien", zegt de preses. „Als onder deel van ons plan informeren we ouders en verzorgers over bijvoor beeld de trainingsopbouw. Jonge ren binnen onze club worden mee genomen door meer ervaren trai ners. De jeugd wordt er eerder bij betrokken, zodat ze eerder en be ter in staat zijn een team te begelei den. Olympia is volop in bewe ging. Op technisch en financieel ge bied doen we het goed. De spon sorcommissie heeft weergaloos werk verricht en ongelooflijk veel nieuwe sponsors aangeleverd. We hebben een prachtig tweede veld, dat aan veel voetbalclubs wordt verhuurd. We zoeken nog wel mensen die net als bij voetbal clubs onderhoud verrichten aan onze accommodatie. Het valt niet mee om vrijwilligers en goed ka der te vinden, maar er zijn wel steeds meer leden bereid om din gen voor de club te doen. Daar moeten we op termijn in sportief opzicht van kunnen profiteren." k- VOLLEYBAL Bedrijfscompetitie Terneuzen. Poule A: Citroën Dees Sport 1-NHI Terneuzen 1 0-3, BN/De Stem 1-Sportkantine Vliegende Vaart 1-2, Zaman Sport-Destil 2-1. Stand: 1. Zaman Sport 7-16; 2. Citoën Dees Sport 7-14; 3. Inspiratiecentrum 1 6-13; 4. Sportkantine Vliegende Vaart 7-12; 5. DESTIL 7-7; 6. BN/De Stem 1 7-5; 7. NHI Terneuzen 7-4 Poule B: Inspiratiecentrum 2-De Hoop 1-2, De Pooter-Scheldorado 3-0, BN/De Stem 2-Rabo- bank Terneuzen/Sas v. Gent 2-1. Stand: 1. Ra- bo-bank 7-16; 2. De Hoop 7-13; 3. BN/De Stem -2 7-11; 4. De Pooter 7-10; 5. Scheldora- do 7-9; 6. Inspiratiecentrum 2 7-8; 7. Gemeen te Terneuzen 1 6-5. Poule C: Yildiz-Voorwaarts 2-1, TeVoRe-Citro- ën Dees Sport 2 0-3, Electro van Fraeijenho- ve-V&K C1000 Hoek 1 3-0. Stand: 1. Voor waarts 7-17; 2. PSVOZ 1 6-13; 3. Yildiz 7-11; 4. Citroën Dees Sport 2 7-11; 5. Electro van Fraeijenhove 7-9; 5. Tevore 7-6; 7. V&K Hoek 1 7-4. Poule D: PSOVZ 2-Scheldesport 1-2, URS-Inp- siratiecentrum 3 0-3, NHI Terneuzen 2-The Creative Club 2-1. Stand: 1. Inspiratiecentrum 3 7-20; 2. Delta 6-13; 3. Scheldesport 7-13; 4. URS 7-8; 5. PSOVZ 2 7-8; 6. NHI Terneuzen 2 7-6; 7. The Creative 7-4. Poule E: Witte Boussen-SPAR Philippine 0-3, Gemeente Terneuzen 2-V&K C1000 Hoek 2 2-1, Echo Audio-HC) 3-0, BN/De Stem 3-BN/De Stem 4 2-1. Stand: 1. Echo Audio 8-20; 2. HCO 8-15; 3. Spar Philippine 8-14; 4. BN/De Stem 4 8-13; 5. BN/De Stem 3 8-11; 6. V&K Hoek 2 8-11; 7. Gemeente Terneuzen 2 8-11; 8. Witte Boussen 8-2. terneuzen - In poule A van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen moest Citroën Dees Sport een pas op de plaats ma ken. De koploper kon voor het duel met hekkensluiter NHI Terneuzen niet alleen onvoldoende spelers op de been brengen, maar meldde zich ook nog eens te laat af Het ge volg: een reglementaire 3-0-neder- laag en één punt in mindering. Za man Sport profiteerde maar al te graag van zoveel meeval en verruil de de tweede voor de eerste plaats door een 2-1-zege op Destil. In poule B liep De Hoop een punt je in op Rabobank, dat tegen alle verwachtingen in met 1-2 aan het kortste eind trok in het duel met BN/De Stem 2. X-Pack* voor nog meer luxe: Automatische airconditioning Automatisch dimmende binnenspiegel Bluetooth Voice control Cruise control Elektrisch inklapbare buitenspiegels Parkeersensoren achter Groot multifunctioneel scherm Regensensor Voorruitverwarming voor I.OOOj" 'X-Pack alleen leverbaar op Fiesta Gtiia en Titanium Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl, BTW/BPM. excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden, Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. De nieuwe Fiesta is helemaal van nu. Sexy design, pittige prestaties en standaard voorzien van de nieuwste technieken. Zo stelt het Ford Easy Fuel tanksysteem u in staat om foutloos te tanken, zonder uw handen vuil te maken. Ook zaken als ABS, 5 airbags, airconditioning, radio/CD-speler met AUX-aansluiting en centrale portiervergrendeling zijn standaard. De Fiesta Titanium en Ghia uitvoeringen voegen daar nog veel luxe aan toe. Zoals lichtmetalen velgen, boordcomputer, mistlampen vóór en nog veel meer. Kijk op www.ford.nl en ga naar de Ford dealer voor een proefrit. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: van 16,9-27,0;.liter/100 km: van 3,7-5,9; CO, gr/km: van 98-139.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42