Zeeland Iedereen scoort veel voetbalplaatjes 'Aanleg nieuwe natuur onbegrijpelijk' Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn Bezwaren Waterdunen afgewezen Bezoekers ruilmiddag maken Eredivisie Verzamelalbums vol. Beter beeld en geluid. kpn Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt Z PZC Donderdag 5 maart 2009 25 OOSTBURG - Ruilen doet huilen, luidt het gezegde. Maar die wijs heid ging gistermiddag niet op tij dens de landelijke ruilmiddag voor verzamelaars van voetbalplaatjes in de winkels van Albert Heijn. In de Oostburgse AH-vestiging bij voorbeeld waren de hele middag alleen opgewonden, verwachtings volle en blije gezichten te zien. Van vele jongetjes en een paar meisjes vanzelfsprekend. Maar ook vaders, moeders, opa's, oma's, ooms, tantes, buren en kennissen verloren zich - al dan niet in op dracht - in verzameldrift. Met de ruilmiddag wilde Albert Heijn zijn sparende klanten de kans geven de ontbrekende spelers in hun Eredivisie Verzamelalbum aan te vullen. Om het voor kinde ren die hun album al vol hadden aantrekkelijk te maken nog eens naar de supermarkt te gaan, kreeg iedereen op vertoon van zijn com plete verzameling drie extra plaat jes van tijdens de winterstop ge transfereerde voetballers. De Oostburgse bedrijfsleider Dick van Es zag met genoegen dat de ruilmiddag een schot in de roos was. Zelfs kinderen en door hen op pad gestuurde (groot)ouders die nog tientallen plaatjes misten, slaagden er vaak in om hun album compleet te maken. Ook al door dat mensen die hun album vol hadden, speelden voor weldoener. Vader Davy Van de Veire uit Mal- degem liep iedereen langs met een zak vol voetbalplaatjes. „Het boek is vol, wat moet je met de dubbe len daarna. Ik wil er zoveel moge lijk kinderen van laten profiteren." De Oostburgse Daniëlle de Jonge neemt er graag een paar aan. Zoon Bas (7) had al een boek vol, maar door veel te ruilen en een aantal genereuze giften raakte ook het verzamelboek van broertje Thijs (5) compleet. De meeste verzamelaars waren vas te klanten. Maar de ouders van Rein (11) uit Breskens en Rick (8) uit Sint Kruis komen zelden bij Al- bert Heijn. Bij hen in de buurt ze telen grutters die niet uit Zaan dam komen. Maar grootouders, an dere familieleden en een stoet ken nissen zorgden er voor dat ook jo chies buiten AH-bereik een vol al bum scoorden. „Zelf hebben de jongens ook behoorlijk wat plaat jes verworven door een middagje bij de kassa's te posten en klanten om voetbalplaatjes te vragen", lach te een van de moeders. Bedrijfsleider Van Es is zeer tevre den over de eredivisiesponsoring 'Volgend jaar weer plaatjes. We doen er vijf miljoen klanten een plezier mee' van zijn werkgever. Hij zorgde er met enkele personeelsleden voor dat geen toekomstig klantje onte vreden of teleurgesteld vertrok. De enkele klant die wat geïrriteerd raakte door de door de verzamel- koorts veroorzaakte drukte achter de kassa's ging glunderend de deur uit met een bos bloemen. Van Es weet zeker dat de plaatjes de omzet flink omhoog stuwden de afgelopen weken. Vooral groot ouders namen nog snel een pak Oostburgse AH-medewerkers doen hun best om voor iedereen ontbrekende plaatjes te vinden. koffie of een fles wijn extra mee als het rekeningsaldo iets te laag lag voor een extra zakje voetbal plaatjes. „Volgend jaar weer wat mij betreft. We doen er vijf mil joen klanten een plezier mee." Ook in Terneuzen en Hulst was het druk. Op het 's Gravenhof plein werd ook nog een pannatoer- nooi gehouden. Honderd voetbal lertjes in de leeftijd tot twaalf jaar trokken zich niets van de regen aan en zetten hun beste beentje voor. De winnaars waren Remco Dophemont en Fabian Langerak, Marnicq de Regt en Gianni Verbra- eken en Roy van Dorsselaer en Sven Herwegh. Tijdens het straatvoetbaltoernooi op het 's Gravenhofplein in Hulst werd flink wat strijd geleverd. foto Camile Schelstraete foto Peter Nicolai door Frank van Cooten OOSTBURG - Bewoners van de Nieuveltweg en omgeving in Oost burg ageren tegen de aanleg van 'nieuwe natuur' en de reconstruc tie van de 'Staats-Spaanse Linies' in zijn algemeenheid. Het financie ren met belastinggeld van deze projecten vinden ze gezien de eco nomische crisis onbegrijpelijk. Ze maken bezwaar tegen de aan leg van nieuwe natuur op twee landbouwpercelen. Het onder houd in reeds gerealiseerde natuur gebieden laat volgens hen al te wensen over. Het ophogen van de Liniedijk en ophoging van Fort Nijevelt en Spek en Brood (een deel van de re constructie van de 'Staats-Spaanse Linies') zien bezwaarmakers als horizonvervuiling. Het vrije uit zicht is in het geding. Het verwij deren van bestaande beplanting vinden ze eveneens ongewenst. „De aanpak van bestaande natuur, onder meer ter hoogte van de Braakman en Draaibrug, vinden wij betreurenswaardige voorbeel den van hoe het niet moet. Be staande biotopen werden vernie tigd om plaats te maken voor nieu we natuur." De 'Staats-Spaanse Linies' hebben daarnaast volgens hen nauwelijks toeristische waarde. „De Olie schans in Aardenburg trekt ook al leen bezoekers tijdens officiële plechtigheden." Bij het bezwaarschrift tegen de wij ziging van het bestemmingsplan zitten 75 handtekeningen. Omwonenden verwachten ook veel overlast tijdens de aanlegfase. MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten handhaven het voorstel om voorkeursrecht te vestigen op het plangebied Waterdunen. Drie inwoners van Groede dien den een zienswijze in tegen het vestigen van voorkeursrecht. Maar het dagelijks provinciebestuur ziet in de bezwaren geen aanleiding het voorstel aan te passen. GS hoe ven niet aan te tonen dat er een al gemeen of bovenregionaal belang is, omdat het voorkeursrecht een passief grondverwervingsinstru- ment is dat het verwervingsbeleid ondersteunt. Het verplicht eigena ren niet tot verkoop. Als de provin cie actief gronden wil verwerven voor realisatie van aan de percelen gegeven bestemmingen, kan een rechter eventueel uiteindelijk bepa len of de geboden prijs redelijk is. ïl at tl II II 5U 2 E Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37