Kans op extra reactor Defecte hoogtemeter oorzaak crash Boeing PZC Ambulances bij Connexxion Verzoek om extra militairen Op ALLE reizen KORTING! Woonboulevard Vandaag in de Rockopera's met blazersgeweld Borssele in beeld voor nieuwe onderzoeksreactor. Gaaischutters Westkapelle eren boegbeeld Boek een reis via KRAS.NL met kortingen van: 10 p.p. op alle autovakanties 10 per boeking op alle bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p.p. op alle vliegvakanties Verre Reizen Nu ook op Goes DroomDomein mm Word ook abonnee! Zeeuwse politie wordt uitgerust met 111 AED's 29 In Salt Lake City gaat het om de pakken 35 Gerommel in relaties kan pijnlijk zijn Op pad in de Scheldestraat zie ook: www.pzc.nl/uit door Ben Jansen MIDDELBURG - De onderzoeksreac tor uit Petten verhuist mogelijk naar Zeeland. De Nucleaire Research Groep (NRG) heeft bij de voorbereiding van een milieueffectrapport naast nieuwbouw in Petten ook Borsse le in beeld. De welwillende houding van de Zeeuwse bevolking tegenover nu cleaire activiteiten en de aanwezig heid van het opslagcentrum voor radioactief afval Covra spelen daar bij een rol. De reactor in Petten is - behalve voor onderzoek - bestemd voor de productie van isotopen die onder meer bij kanker worden toegepast. De vervaardiging ervan is de afge lopen jaren verscheidene keren ge stagneerd door storingen in de uit de jaren zestig van de vorige eeuw stammende reactor. Een vervanger moet in 2015 gereed zijn. Volgens een woordvoerster van de NRG wordt dit jaar een milieuef fectrapport voor een nieuwe on derzoeksreactor opgezet. Daarin wordt uitgegaan van een keus uit twee locaties: Petten of Borssele. Voor Petten pleit dat op het NRG-terrein farmaceutische bedrij ven vestigingen hebben voor de verpakking en verzending van de isotopen. Dat betekent hoogwaar dige werkgelegenheid, die bij een keus voor Borssele naar Zeeland kan komen. Wethouder Marga Vermue van Borsele is er niet van op de hoogte dat de NRG naar haar gemeente kijkt. „Borssele lijkt me geen onlo gische keuze. Zeker met het oog op de werkgelegenheid die zo'n onderzoeksreactor met zich mee brengt, staan we er op voorhand niet afwijzend tegenover." (Ht) pagina 15: Zeeland als nucleair speerpunt middelburg - Connexxion gaat het ambulancevervoer boven de Westerschelde verzorgen. Het ver voersbedrijf heeft daar gisteren een akkoord over bereikt met am bulancedienst RAVZ. Het perso neel behoudt de aanspraken op ge maakte overuren. A^) pagina 29: 'faillissement is van de baan, voor zover ik zie' WESTKAPELLE - Gaaischutters uit Westkapelle be geleidden gisteren hun boegbeeld Jaap Westerbe- ke naar zijn laatste rustplaats. Dat gebeurde in traditioneel wit tenue, met de sabel voorop. Als secretaris van Gaaischietvereniging Westkapelle was Westerbeke de stuwende kracht achter de jaarlijkse schietwedstrijd tijdens de dorpskermis. Hij overleed onverwacht op 52-jarige leeftijd. Een Kijk voor de actievoorwaarden op KRAS.NL 0900-9697 15 cpm den haag - De hoogtemeter van het gecrashte vliegtuig van Tur kish Airlines bij Schiphol is in kor te tijd verschillende keren uitgeval len. Het mankement aan de hoog temeter blijkt de oorzaak van de crash van de Boeing 737. Dat heeft de Onderzoeksraad voor Veilig heid onder leiding van Pieter van Vollenhoven vastgesteld. Uit een tussenrapportage van de raad blijkt dat de crash, vorige week brussel - Nederland buigt zich over een verzoek van de Navo om tijdelijk extra militairen naar Af ghanistan te sturen met het oog op de verkiezingen, die daar waar schijnlijk in augustus plaatsvin den. Ze zouden er op moeten toe zien dat die ordelijk verlopen. ALo pagina 7: meer soldaten voor be- waking stembureaus lange stoet dorpsgenoten woonde de begrafenis bij. De foerier van de gaaischieters eerde de over ledene met drie saluutschoten. foto Ruben Oreel woensdag, is veroorzaakt door een niet goed functionerende linker ra diohoogtemeter. Doordat de drie koppige bemanning tijdens de lan ding - op de automatische piloot - te laat merkte dat het toestel te snel hoogte en snelheid verloor was er geen tijd om de fout te her stellen en stortte het toestel neer. zie ook de Weerpagina www.droomdomein.nl Nieuwe onderzoeksreactor is welkom reageer op www.pzc.nl reacties: 620 Overheid moet in crisistijd belastingen juist verlagen ■■■■■■■■■187% ISfcns 13% en HHDf- Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 en 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 12 en 13; Economie: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39 pagina 4/5: kritiek op piloten Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 ZHÓSSHSSSSSO11 WALCHEREN Af en toe zon 6° DONDERDAG 5 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 55 - los nummer €-1,45, zaterdag 2,10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1