Lekker opvallen aan de Nansenbaan Vijf zones in Poel II bedrijfs onroerend goed ■B Makelaar Dominique van der Weele van Faase Fermont over de kleurrijke bedrijfsunits die aan de Nansenbaan verrijzen: "Ga je hier zitten, dan straal je als bedrijf toch durf en zelfverzekerdheid uit." Foto: Denvon Media Wie nu nog langs de nieuw bouw van 36 bedrijfsunits aan de Nansenbaan in Goes rijdt, ziet skeletten van donker staal en steen. Kom in juni nog eens terug en het zwart heeft plaatsgemaakt voor heldere kleuren. Een ding is zeker, de ondernemers zitten er straks opvallend bij. En dat is nu ook net de bedoeling zegt Domi nique van der Weele van Faase Fermont Bedrijfshuisvesting. "Er is gekozen voor een niet alledaags ontwerp om de units te laten on derscheiden van projecten die qua ontwerp standaard van opzet zijn." door Dennis Rijsbergen GOES - Afgelopen september begon in het kale landschap van het nieuwe deel van het Goese bedrijventerrein Poel II.de bouw van een bijzonder project. Het richt zich vooral op de kleine ondernemer. Destijds, toen de plannen nog slechts papier waren, was de markt voor kleine bedrijfsruimten booming business. "Er was een grote schaarste aan kleine ruimtes voor klei ne zelfstandigen", zegt ook Van der Weele. Hij zegt duidelijk 'was'. Want vandaag de dag is die markt door de economische crisis onvermijdelijk in gestort. "Het is een segment dat het vrij moeilijk heeft. Het gaat veelal om jonge startende ondernemers. Er zijn nog steeds veel mensen die een eigen bedrijf willen beginnen. Maar als ze bij de bank aankloppen voor een hy potheek krijgen ze steeds minder me dewerking." Waar een jaar geleden de klanten bij wijze van sprekén in de rij stonden, zijn van de 32 kleine units van het project aan de Nansenbaan slechts en kele verkocht. Van de vier grote be drijfsruimten in datzelfde project zijn er wel al twee verkocht. Toch ziet Van der Weele kansen voor het pro ject. Zo ziet hij de crisis als een tijdelij ke dip en zal de vraag naar kleinschali ge bedrijfsunits in de toekomst zeker weer toenemen, stelt hij. En hij ziet kansen voor beleggers. "Ik geloof ze ker nog in het product. Het project is namelijk ook interéssant voor beleg gers. Die kunnen enkele units kopen en die verhuren aan ondernemers. Huren is voor kleine ondernemers vandaag de dag namelijk een aantrek kelijke optie.Jk denk dat beleggers be ter hun vermogen in onroerend goed kunnen steken, dan in de aandelen- beurzen. Natuurlijk, ook de onroe rendgoedmarkt is niet zo winstge vend als éen tijdje terug, maar het le vert nog steeds rendement op. Ter wijl ik aandelen alleen maar zie da len." Aan de Nansenbaan verrijzen 32 klei nere units van zo'n 70 vierkante me ter. De koopprijzen lopen uiteen van 70.000 tot 84.000 euro. Er zijn vier grotere bedrijfsruimten met een op pervlakte van zo'n 280 tot 480 vier kante meter. Er zijn nog twee van die grote units te koop. De kleinste kost 237.000 euro en voor de grootste ruimte van het hele project (480 m2) moet 449.000 euro neergeteld wor den. En dat zijn aantrekkelijke prij zen, stelt Van der Weele. "De prijzen blijven daarmee net iets onder dui zend euro per vierkante meter. Dat is heel mooi, vooral omdat je als onder nemer of bedrijf op een zichtlocatie zit." Volgens Van der Weele is de kwali teit van de panden hoog. "Er is volop aandacht voor de afwerking en het ui terlijk." En de gebouwen zijn multi functioneel. Zo hebben de kleine units een zeven meter hoog plafond. Er een houten verdieping inbouwen is volgens Van der Weele dan ook een makkelijke optie. "Met zo'n ver diepingsvloer kun je als ondernemer bijvoorbeeld beneden je opslagruimte hebben en boven je kantoor." Voor de kleine units mikt de makelaar op kleine ondernemers die toch wat ruimte nodig hebben voor bijvoor beeld opslag. De voorpui is dan ook uitgerust met een grote roldeur. "Je kunt een unit ook alleen als opslag ruimte gebruiken, of beneden een kleine vrachtwagen neerzetten en bo ven een kantoorruimte inrichten." Dat de ruimtes voor alles en wat te ge bruiken is, blijkt wel uit het feit dat een van de units verkocht is aan post duivenvereniging De Zeeuw. Maar er komt ook bijvoorbeeld een repara tiebedrijf. Van der Weele wil verder geen namen prijsgeven van kopers. Wel kan hij vertellen dat in een van de grote bedrijfsunits een mediabe drijf komt en een ondernemer die ver schillende bedrijven heeft, een andere grote ruimte heeft gekocht. Van der Weele vindt de kleurrijke panden ook wel iets zeggen over de toekom stige 'bewoners'. "Je straalt als bedrijf dan toch durf en zelfverzekerdheid uit." En niet te vergeten, het deel van de Poel II aan de Nansenbaan is een toplocatie. De Nansenbaan, vorig jaar aangelegd, is een belangrijke door- De Poel II heeft alles wat een modern bedrijventerrein nodig heeft. Een goe de ontsluiting, een mooie ligging met zicht vanaf de A58 en een modern netwerk van glasvezel en coaxkabel voor het digitale verkeer. De Poel II is ingedeeld in vijf zones. De 'Etalage' ligt. pal in het zicht van de snelweg. Enkele autodealers heb ben er grote showrooms neergezet. Volgens de Website van de gemeente gaande weg. De kleurrijke bedrijfs units zijn vanaf de snelweg A58 te zien. "En vlakbij is de nieuwe woon wijk Aria in aanbouw", zegt Van der Weele. "Daarmee heeft de onderne mer een direct afzetgebied. Boven dien is de bereikbaarheid erg goed en heeft de Poel II een mooie uitstraling met prachtige gebouwen. Heel anders dan die - hoe zal ik het zeggen - jaren zeventig bedrijventerreinen met die Goes kost de grond hier 110 euro per vierkante meter. De Nansenbaanka- vels liggen direct achter de Etalage. De Nansenbaan is in 2008 aangelegd om de druk op de wegen in Goes tij dens de spits te verminderen. De Nan senbaan is nu ook de belangrijkste ont- sluitingsweg van De Poel II en is dus een toplocatie. De grond kost hier 90 euro per vierkante meter. Daar weer achter ligt De Singel. Wie daar wil vierkante dozen." De 36 units worden in fases ge bouwd. De eerste fase is in juni al klaar. In het derde kwartaal moet de rest gereedkomen. Het gedurfde ont werp is van bbX architectenbureau uit Oud-Beijerland. Twins XXX uit Poeldijk is de initiatiefnemer. "Die bouwt in heel het land dergelijke pro jecten voor kleine ondernemers", al dus Van der Weele. bouwen moet zeventig euro per vier kante meter neertellen. Alle andere bedrijfskavels binnen de Poel II, daar waar vooral bedrijven in de productie en distributie zitten, kosten zestig eu ro per vierkante meter. En dan is er nog de woonwerkzone. Daar kun je 'wonen aan de rand van werken en werken aan de rand van wonen.' Het gaat om de strook tussen het nieuwe deel van De Poel II en de nieuwe wijk Ouverture. De kavels in deze zo ne zijn onderverdeeld in een woonge deelte en een werkgedeelte. De vrij staande woningen staan aan de Ouver turekant en de bedrijfspanden aan de zijde van De Poel. Deze overgangs- strook vormt een vloeiende overgang tussen de nieuwe woonwijk Ouvertu re en het bedrijventerrein. Het nieuwbouwproject van 36 bedrijfsunits aan de Nansenbaan is onderdeel van een forse uitbreiding van bedrijventerrein De Poel. De komende jaren breidt dat terrein verder uit en verrijzen langs de A58 nieuwe bedrijfspanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71