Internationale De factor mens is het belangrijkste kapitaal' Ondernemen bij windkracht 10 Colofon Crisis keerpunt voor personeel kamer van koophandel De nieuwe seminar brochure is uit Op donderdag 2 april 2009 organiseert de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland in Bergen op Zoom de Internationale Han delsdag. Ondernemers met plannen om zaken te doen over de grens kunnen zich hier oriënteren op trends en ontwikkelingen bij import en export." Presentaties Om meer inzicht te krijgen in het in ternationaal zakendoen vertellen erva ren sprekers over zaken als het starten van internationale handel en de juridi sche valkuilen die u tegen kunt ko men. Ook kunt presentaties bijwonen over zakendoen met België of Duitsland of het maken van de juiste keuze van een land voor import of export. Op de informatiemarkt vindt u stands van onder andere de EVD, Douane, Belastingdienst, Gimbrère Advoca ten, de Nederlandse Kamer van Koop handel voor België en Luxemburg, Exportlmpulse, de Nederlandse Ka mer van Koophandel voor Duitsland en de BIZ. Deze partijen kunnen ondernemers ondersteunen op verschillende gebie den van internationale handel. Na de presentaties kunt u tijdens de Intormatie-Netwerkborrel ervaringen uitwisselen met de standhouders en andere ondernemers. Internationale Handelsdag van de Kamer van Koophandel Datum: donderdag 2 april 2009 Tijd: van 15.00 u. tot 20,00 u. Locatie: De Raayberg in Bergen op Zoom Toegang gratis Meer informatie en aanmelden: www.kvk.nl/ihd In het Ondernemingshuis vindt u informatie en advies over alle onderwerpen die met uw bedrijf te maken hebben. U bent er welkom voor een gericht advies en praktische informatie. De drie partners van het Ondernemingshuis zijn Syntens, Innovatienetwerk voor ondernemers, de regionale ontwikkelingsmaatschappij N.V. REWIN West-Brabant en de Kamer van Koophandel Zuid-West Nederland. Ondememingshuis Mozartlaan 7, 4837 EH Breda Postbus 3182, 4800 DD Breda Telefoon (076) 564 69 60 -Syntens (076) 564 67 00 -Rewin (076) 564 67 80 -KvK (076) 564 68 00 Fax (076)564 69 76 internet: www.syntens.nl, e-mail: breda@syntens.nl internet: www.rewin.nl, e-mail: west-brabant@rewin.nl internet: www.kvk.nl, e-mail: info-zuidwest@kvk.nl Juist in de huidige tijd is het be langrijk als werkgever goed voor je personeel te zorgen." Aan het woord is Lieneke de Wolf. Zij presenteert tijdens het evenement 'Crisis: een keerpunt voor personeel' namens de werk groep HRM van het project 'West-Brabant werkt door!' de workshop 'Hoe blijf ik een aan trekkelijke werkgever?' De Wolf, regiomanager van Werk en Vak manschap, adviseert werkgevers in de techniek over de wijze waar op zij hun personeelsbeleid het beste in kunnen vullen, zodat werknemers het vertrouwen blij ven houden dat hun baas het bes te met hen voor heeft. De Wolf geeft daarbij een aantal di rect toepasbare adviezen. "Bijvoor beeld om zaken zoveel mogelijk trans parant te houden en te bespreken. In de huidige tijd zijn werknemers onze ker over hun toekomst en willen na tuurlijk weten hoe het bedrijf ervoor staat. Mocht het tot werktijdverkor ting komen, probeer dan zoveel mo gelijk voor interne scholing te zor gen. Werknemers kunnen via job ro tation op een andere plek in het be- Ook de West-Brabantse economie verkeert momenteel in zwaar weer. De Kamer van Koophandel organiseert met de NHTV en Syntens op 1 april Innovent 2009. Op dit congres kunnen MKB-onder- nemers in presentaties en workshops veel informatie krijgen over on dernemerschap en innovatie. Tien ondernemers delen hun ervarin gen over 'Ondernemen bij wind kracht 10'. En op het subsidieplaza presenteren subsidieverstrekkers alle regelingen gericht op innovatie. Innovent 2009 vindt plaats op 1 april op de NHTV, locatie Sibeliuslaan, te Breda. De middag zal om 14.30 uur beginnen met een originele aftrap, waarna er twee rondes met work shops volgen. Daarna is er gelegen heid tot netwerken tijdens een borrel en buffet., Innovent 2009 is bedoeld voor ondernemers uit de industriële sector, logistiek, groothandel, creatie ve industrie, toerisme en bouw. Voor meer informatie en aanmeldingen kijk op wiow.innouatiewestbrabant.nl De huidige tijd vraagt van werkgevers actuele kennis op het ge bied van arbeidsrecht. Het arbeidsrecht is continu in beweging en aan veranderingen onderhevig. U kunt hierover in korte tijd veel informatie verkrijgen tijdens het evenement 'Crisis: een keerpunt voor personeel'. In drie tijdsblokken kunt u kiezen uit twaalf presentaties. Aan de orde ko men onder andere: een aantrekkelijke werkgever, oudere werknemers, ont slag en ziekteverzuim. Het evenement 'Crisis: een keerpunt voor personeel' vindt plaats op dins dag 24 maart van 13.30 tot 18.30 uur in het Klooster van Rilland te Ril land. Deelname is gratis maar vooraf aanmelden is noodzakelijk. Dat kan via internet op www. kvk. nl /keerpunt cie, kunnen ondernemers een 'be- drijfsscan personeelsbeleid' laten uit voeren of verdiepingsworkshops vol gen op bepaalde P&O-onderwerpen. Met de bedrijfsscan wordt het hele personeelsbeleid doorgelicht; van werkoverleg, beloningsstructuur en voortgangsgesprekken tot de CAO. Dat wordt getoetst bij een aantal me dewerkers van het bedrijf. Op basis van de uitkomsten krijgen de onder nemers advies om hun personeelsbe leid verder te professionaliseren. De nieuwe brochure met het overzicht van seminars en evene menten van de Kamer van Koop handel is uit. Het komende half jaar organiseert de KvK bijna '50 seminars en evenementen. Er zijn verschillende bijeenkomsten voor startende ondernemers, se minars over wet- en regelgeving en internationale handel. Daarnaast zijn er themadagen op het gebied van personeel, interna tionale handel, bedrijfsover- dracht en netwerken voor star ters. Meer informatie: ivww. kvk. nl/seminarszwn drijf ervaringen opdoen. Daar kun nen zij en het bedrijf van profiteren." Bedrijfsscan In West-Brabant werken overheid, onderwijs en ondernemers in het Re gionaal Platform Arbeidsmarktbeleid (rpA) West-Bra bant samen aan een goed functione rende arbeidsmarkt. In samenwerking met rpA SES West-Brabant is op provinciaal ni veau het project 'West-Brabant werkt door!' gestart. Met dit project, dat me de gefinancierd wordt door de provin- Personeel uitwisselen - Werk en Vakmanschap bemiddelt ook bij de collegiale in-, en uitleen van personeel. De Wolf ziet dat als een goede mogelijkheid om mensen te behouden in het arbeidsproces. "MKB-bedrijven hebben nog te vaak de focus op het door laten gaan van een order en te weinig op de werkne mers, toch het belangrijkste kapitaal Van de onderneming. Als onderne mers bereid zijn kennis en personeel uit te wisselen, helpen ze niet alleen elkaar, maar blijven vakmensen ook behouden voor de techniek." www.werkenvakmanschap.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61