HBO en ondernemen S) PreSoft DRV nieuws column Rittenregistratie bestelauto's eenvoudiger? 03 De studenten van Bob's Bag Studentencoinpany. Ondernemerschap is een vaardigheid, die alleen in de praktijk ontwikkeld kan wor den nadat de theoretische basis in de schoolbanken is ontwikkeld. Om de praktische brug naar de harde werkelijkheid van alle dag te leggen zijn de tweedejaars stu denten van de Hogeschool Zee land verplicht deel te nemen aan het project Student Company. door Peter Vrancken VLISSINGEN - In groepen van maxi maal twaalf studenten wordt een "ei gen bedrijf' gerund, gefinancierd door "aandelenkapitaal", doorgaans af komstig van familie en kennissen. Voor het project worden uren inge roosterd en na een jaar wordt de on derneming opgeheven met, als het even mee zit, terugbetaling aan de aandeelhouders van het geleende kapi taal, inclusief aan dividenduitkering. Naast de inbreng van docenten van de Hogeschool Zeeland levert ook de organisatie Jong Ondernemen profes sionele hulp. Jong Ondernemen is een initiatief van ABN AMRO en de werkgeversorganisatie VNO-NCW alsmede MKB Nederland. Bedrijfse conomiestudent Daniël Roelse en ze ven andere studenten, afkomstig uit zes verschillende HBO-opleidingen binnen de Hogeschool, Zeeland, von den elkaar in Bob's Bag Studentcom- pany. „Met dit project doen we prak tische kennis en vaardigheden op bin nen de werkgebieden van manage ment, marketing en sales en finan cieel management in een internationa le omgeving. Natuurlijk is een winst streven (profit) een noodzakelijke be staansvoorwaarde voor een onderne ming. Daarnaast vinden we het tegen woordig net zo belangrijk dat onder nemingen en bedrijven rekening hou den met het effect van hun activitei ten op het milieu (planet), en op de mensen (people) zowel binnen als bui ten het bedrijf. Het streven naar een goed evenwicht tussen deze drie p's heet duurzaam ondernemen, ofwel maatschappelijk verantwoord onder nemen. En in de praktijk blijkt, dat die balans steeds vaker leidt tot betere resultaten voor zowel het bedrijf als de onderneming." Roelse en medestu denten* richtten Bob's Bag SC op. ICT vacatures op onze website Internet Intranet Software Advies Wijngaardstraat 51 T: 0113-222800 4461 DB Goes F: 0113-211800 E: info@presoft.nl I: www.presoft.nl Foto: Marijke Folkertsma Het aandelenkapitaal vormde de basis voor de productie van een opvallende strandtas, die beschikbaar is in vier verschillende kleuren en voor een be drag van slechts 4.99 euro op de markt wordt gebracht. Bob's Bag SC bedachten nog een novum voor de katoenen tas. Er werd en deal geslo ten met Nederland Schoon en dus be vinden zich in de strandtas enkele praktische spullen, die ook het milieu een dienst bewijzen. Vanwaar het af- valzakje en verzamelbakje voor as en peuken? Daniël Roelse: "Doordat on ze medestudent Marco Fleurbaay al vele jaren op de stranden van Walche ren actief is heeft hij gezien dat men sen nog steeds geen raad weten met huil afval ondanks het grote aantal vuilnisbakken. Daarom hebben wij van Bob's Bag S.C. in onze strandtas een papieren zak van Nederland Schoon bijgevoegd en een asbak van dezelfde instantie. Hierin kunnen mensen hun afval deponeren en dan na de gezellige stranddag de gehele pa- pierenzak met inhoud in de vuilnis bak gooien. Omdat we bij de aan koop van deze strandtas ook een goed doel willen steunen hebben we gekozen voor Fight cancer. Dit is een dynamisch label dat vecht tegen kan ker. Fight cancer werft fondsen voor kankeronderzoek en creëert bewust zijn over kanker. We hebben met alle studenten unaniem voor dit goede doel gekozen omdat we mensen on der andere bewust willen maken van het gevaar van huidkanker door over matig zonnen". "Bob's Bag S.C, is ont staan door de brainstormsessie in één van de eerste vergaderingen. Nadat we op het bord hadden geschreven waar we aan dachten bij het strand en een strandtas vonden we datje op het strand bent om te relaxen. De per soon die bekend staat om zijn relaxte leven is Bob Marley. Ook is het van belang dat jongeren, wanneer ze op het strand zijn, er bewust van zijn dat wanneer zij een alcoholische con sumptie nuttigen de wel bekende Bob moeten regelen. Deze naam heeft dus een dubbele betekenis waar mee we twee duidelijke boodschap pen willen uitdragen", legt Roelse uit. „De strandtas is duidelijk geen re clametas", benadrukt Dominique Ce- vaal (directeur van Bob's Bag SC) en studente Management, Economie en Recht. "Geïnteresseerde onderne mers in de markt kunnen middels sponsoring de strandtas verder vullen. En wanneer je dan toch aansluiting wilt zoeken met het thema van de tas, dan kun je denken aan zonnebrand crème of misschien wel speelgoed voor kinderen." Meer informatie: bobsbag.doproductions.nl mr. Manfred Zurhorst is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Goes m.zurhorst@drv.nl Als u als werkgever heel precies uw administratie bijhoudt en als uw werkne mer nooit afwijkt van de gemaakte afspraken, dan kan de rittenadministratie van bestelauto's eenvoudiger worden. Maar bent u beiden wel altijd zo voor beeldig? Veel bedrijven stellen bestelauto's ter beschikking aan hun werknemers. De bijtelling privé-gebruik mag de werkgever voor de loonheffingen achterwege laten, als hij overtuigend kan bewijzen dat een werknemer op kalenderjaarba sis maximaal 500 kilometer met de bestelauto privé rijdt, óf als hij van de werknemer een kopie "verklaring géén privé-gebruik auto" heeft gekregen. Tot voor kort moest een werkgever ter verkrijging van overtuigend bewijs in beginsel altijd een sluitende kilometeradministratie kunnen overleggen. Deze verplichting vindt de werkgever zeer bezwarend, zeker als werknemers door de aard van hun werkzaamheden doorgaans veel ritten op een dag hebben. Vereenvoudigde rittenregistratie Vandaar dat de Belastingdienst in overleg met brancheorganisaties onlangs voorwaarden heeft opgesteld voor een vereenvoudigde rittenregistratie van bestelauto's, waarmee nooit privé wordt gereden én waarvan de bezoekvolg- orde volledig in de administratie van de werkgever is vastgelegd. De werkge ver en de werknemer stellen hiervan dan een overeenkomst op. De werkne mers hoeven in zo'n situatie naast de werktijd alleen nog de begin- en eindki- lometerstand van die dag bij te houden. (Een voorbeeldovereenkomst vindt u op de website van de Belastingdienst.) De werkgever mag het bewijs voor het aantal gereden privé-kilometers leve ren met een combinatie van een vereenvoudigde rittenregistratie en de zake lijke adressen in bezoekvolgorde in de administratie van de werkgever. Daarbij geldt wel als voorwaarde dat de werkgever schriftelijk met de werknemer heeft afgesproken dat: de werknemer een vereenvoudigde rittenregistratie bijhoudt; privé-gebruik tijdens werk- en lunchtijd niet is toegestaan (let op: woon- werkkilometers die de werknemer rijdt om tussendoor thuis te gaan lunchen, zijn privé-kilometers!); de werkgever alle bezochte zakelijke adressen in zijn administratie heeft. Strengere voorwaarden De Belastingdienst houdt via de administratie van de werkgever zicht op de zakelijke ritten en hoopt op die manier de administratieve lasten voor bestel autorijders flink te verlagen. Of dat in alle gevallen zo is, valt sterk te betwij felen. Als een bepaalde werknemer de bestelauto namelijk toch voor één privé-rit gebruikt, óf de volgorde van bezochte adressen is niet precies vastge legd, zullen toch al weer meer gegevens moeten worden geadministreerd. Dan is hef voordeel meteen verloren. Deze werkgever moet de administratie dan namelijk, ook voor het verleden (I), vastleggen in een model dat vele ge gevens meer verlangd. En of die dan nog voor handen zijn, valt te raden. Gelet op de vele controlemiddelen die de Belastingdienst hanteert om het privé-gebruik van bestelauto's alsnog aan te tonen, is de volgende waarschu wing van onze kant op zijn plaats: zet uw sluitende kilometeradministratie niet bij het grofvuil van deze week! ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55