Betrokken Ondernemen Zeeland heeft haar congresbureau fl 0 U De Column pas begonnen Dromen 02 Woonplaats: Vlissihgen Bedrijf: Adviesbureau BOZ Begonnen: juni 2007 Meevaller: het geeft een enorm, gevoel van vrijheid. Tegenvaller: omdat ik van huis uit opereer kom ik ook tijdens mijn vakantiedagen niet los van mijn werk. E-mail: info@adviesbureauboz.nl 'www.adviesbureauboz.nl Resy van Loon legt met haar adviesbureau Betrokken Onderne men Zeeland (BOZ) verbindingen tussen ondernemers en sa menleving. De uit Loon op Zand afkomstige maar al zeventien jaar in Vlissingen woonachtige onderneemster, is intermediair tussen bedrijfs leven en maatschappelijk veld. door Henk van de Voorde Resy voltooide de Hogere Laborato rium Opleiding (HLO) in Eindho ven. Vervolgens was ze zowel in Eind hoven als Vlissingen werkzaam als chemisch analist. Vijf jaar geleden kwam ze in aanraking met Maatschap pelijk Betrokken Ondernemen (MBO) toen ze ging werken bij het Steunpunt' Vrijwilligerswerk Vlissin gen. „Naast mensen begeleiden bij vrijwilligerswerk was MBO echt een speerpunt van beleid. Ik vond het ge weldig om bedrijfsleven te koppelen aan vrijwilligerswerk. Ruim twee jaar geleden werd echter duidelijk dat de ze kerntaak ging verdwijnen. Ik raak te mijn baan niet kwijt, maar wel de invulling ervan. Toen heb ik-besloten om te kiezen voor het zelfstandig ondernemer schap, zodat ik me met Betrokken Ondernemen Zeeland volledig toe kon leggen op de koppeling tussen be drijfsleven en maatschappij." Haar bureau faciliteert het opzetten van maatschappelijke projecten bin nen bedrijven en inventariseert de wensen en behoeften van het maat schappelijk veld. Desgewenst kunnen vrijwilligers- en maatschappelijke or ganisaties gecoacht worden om hun vraag concreet te maken. Resy van Loon plaveit de weg naar het bedrijfs leven op het gebied van MBO, mede omdat maatschappelijke organisaties veelal alleen denken in termen van fi nanciële sponsoring. „Ik ben in feite een sociaal makelaar waarbij ik een onderscheid maak tussen denk- en doe-projecten. Bij het eerste wordt de expertise van een bedrijf ingezet op bijvoorbeeld fi nancieel of commercieel gebied, ten behoeve van sociale organisaties. Bij doe-projecten gaat het meer om team building voor het goede doel, waarbij de handen uit de mouwen worden ge stoken voor klusopdrachten. MBO versterkt de teamgeest onder de werk nemers en zegt ook iets over het maat schappelijk imago van een bedrijf. Een onderneming die zich enkel be zig houdt met heiharde business profi leert zich doorgaans minder goed dan een bedrijf dat zich begaan voelt met het wel en wee van de samenleving." Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen (MVO) is ruimer dan Maat schappelijk Betrokken Ondernemen (MBO). „MVO is een containerbe grip, waar bijvoorbeeld milieubewust zijn en duurzame productie onder val len. MBO is daar weer een onderdeel van en richt zich op de P van People (persoonlijke betrokkenheid). Resy van Loon prijst zich gelukkig met grote projecten zoals in opdracht van grotere bedrijven en overheidsin stellingen. De Brabantse van origine introduceerde vorig jaar de eerste Zeeuwse Beursvloer, die plaatsvond in het (oude) stadhuis te Middelburg, waarbij er ruim honderd matches tot stand kwamen tussen maatschappelij ke organisaties en bedrijven. De twee de Beursvloer Zeeland wordt gehou den op woensdag 18 maart 2009 in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Na een paar jaar van voorbereiding heeft Zeeland dan eindelijk haar congresbureau. Op 9 maart 2009 zal ZeeYou officieel wor den opgericht. Al in oktober 2006 nam Balth.Roessingh van het com municatie adviesbureau Junction Communication het initiatief om te komen tot een Zeeuws congresbureau. door Ron Gregoor MIDDELBURG - Roessingh werkte daarbij nauw samen met Chris den Dekker, toen nog directeur van de Zeelandhalen. Beiden hadden een be lang bij het binnenhalen van activitei ten en congressen: Zeeland moet ook na het zomerseizoen gasten trekken, het heeft alles om als een goede gast heer te zijn voor iedereen in een goe de omgeving iets wil organiseren. In middels is het bureau volledig zelfstan dig met financiële steun van de pro vincie Zeeland, Economische Impuls, diverse aandeelhouders en het Zeeuw- se bedrijfsleven. Succes ZeeYou heeft tot nu toe kans gezien om diverse vergaderingen en congres sen naar Zeeland te halen. Zo hebben organisaties als KLM, Slow Food Ne derland, het Wachttoren Genoot- 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem I PZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Mark Vermeulen schap, Slotmanifestatie van IPY-NL (International Polar Year Nederland), Erfgoed Nederland, congres Sport in Zeeland, World Environmental Edu cation Congress in 2011 (WEEC), etc. reeds iets in Zeeland georgani seerd of hebben voornemens dat te gaan doen. Tevens zullen thema-ge richte seminars ingezet worden met onderwerpen als bedrijfsfinanciering en kredietcrisis problematiek. De directie van het Zeeuwse congres- a bureau wordt gevormd door Chris den Dekker. De marketing en com municatie door Balth. Roessingh, ei genaar van Junction Communication. Intussen is ook het eerste promotiema teriaal de deur uit. Het drukwerk van Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur hetCongresbureau bestaat uit een los bladig systeem, waarin alle Zeeuwse deelnemers staan vernield. De oplage bedraagt 500 exemplaren.- Dit druk werk zal gericht worden verspreid on der de buitenlandse kantoren van het Nederlands Bureau voor Toerisme Congressen, bedrijven en instanties die met regelmaat vergaderingen, con gressen, symposia en (bedrijfs) feesten organiseren en de vakpers. Het eerste exemplaar is Nederlandsta lig, bestemd voor de Nederlandse- en Belgische markt. In de loop van 2009 zal ook een Engelstalige verschijnen, gevolgd door een Frans- en Duitstali ge versie. Daarnaasts is er natuurlijk ook nog de website www.zeeyou.nl Vormgeving: Hans Willekes Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: deondernemer@bndestem-pzc.nl www.deondernemer.nl Net als de rest van Nederland ben ik me vorige maand rot geschrokken van de sombere cijfers van het Centraal Plan bureau. Ik kan heel slecht te gen slecht nieuws. Sterker, ik functioneer alleen maar bij goed nieuws. En omdat er nog een heleboel werk ge daan moet worden, doe ik een paar voorspellingen: Zuidwest Nederland onttrekt zich aan de algehele malaise. Guido van Liefland in Zeeland en Cees Nuijten in Brabant ha len met zijn tweeën meer dan 200 Chinese bedrijven naar de regio. En dat zijn geen res taurants. Frans Bauer breekt door in de Verenigde Staten, Engeland, heel West- Europa, Japan en Algerije. Gevolg: de hele we reld wil zien waar Frans woont, Fijnaart wordt een soort Lourdes, maar dan in Brabant. Net buiten het Zwin in Ret- ranchement wordt een enor me gasbel gevonden. Omdat de bel vlak onder de grond zit, is exploitatie goedkoop en de winst dus gigantisch. Een mega- geldschieter komt NAC te hulp, de club verliest geen wedstrijd meer, de rest wel en NAC wordt kampioen van de eredivisie, RBC van de eerste en Hoek besluit be taald voetbal te gaan spelen. De hsl rijdt hier een jaar eer der hard dan in de rest van Nederland, in een halfjaar tijd wordt er hier een World Trade Center gebouwd, Zee land heeft al haar dijken en duinen verhoogd, in verzor- gings- en verpleegtehuizen zijn alleen nog maar eenper soonskamers en er gaan am per ondernemers failliet. Zuidwest Nederland is een lichtpunt waar de hele wereld zich aan vasthoudt. Onzin? Natuurlijk. Maar als de kentering nabij is, staat de regio wel als eerste klaar om de nieuwe welvaart vorm te geven. Zuidwest Nederland blijft per slot van rekening het mooiste plekkie op aarde. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl Resy van Loon vervult een brugfunctie tussen bedrijfsleven en maatschappelijk veld Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54