Zeeland Connexxion beweegt In 'Kop' 108 herten geschoten Els Brekelmansin top van politie Ondernemingsraad RAVZ positief over nieuwe gesprekken. P. VAN EIJZEREN B.V. de Rechtspraak Eindhovense chef recherche voorgedragen als plaatsvervanger. Geboren op 03-03-'03 PZC Woensdag 4 maart 2009 25 door Marcel Modde MIDDELBURG - Een definitief ak koord tussen Connexxion en de RAVZ over de overname van de ambulancedienst lijkt nabij. Het vervoersbedrijf is bereid een aan tal belangrijke pijnpunten bij het personeel weg te nemen. De ondernemingsraad van de RAVZ heeft gisteren intensief over leg gevoerd met Connexxion, de ei gen directeur en vakbond CNV. In zet waren de bezwaren die de avond tevoren door het personeel werden geuit. Met name het schrappen van de openstaande overuren (wat zo'n half miljoen euro zou opleveren) en het nieu we roosterschema stuitten op zwaar verzet tegen de overname. Op basis van de gesprekken heeft de ondernemingsraad een compro misvoorstel gemaakt. Dat is voorge legd aan directeur Ricks Meppel- der. In afwachting van zijn reactie wilde OR-voorzitter Cees Salakory gisteren niet ingaan op de uit komst van de onderhandelingen. „We hebben afgesproken dat Ricks verder het woord zou - voeren." Meppelder was gisteren echter on bereikbaar voor een toelichting. Ook op het provinciehuis was gis teren spoedberaad over het voort bestaan van de ambulancedienst boven de Westerschelde. De porte feuillehouders van alle gemeentera den spraken met gedeputeerde George van Heukelom over de pe nibele positie van de RAVZ. Over de uitkomst van dat overleg zou den eveneens niet eerder dan van daag mededelingen worden ge daan. Wethouder Hans de Kunder van de gemeente Reimerswaal deelde gisteravond in de raadsvergadering echter al mee dat de Zeeuwse ge meenten op dit moment niet van zins zijn, geld te steken in het over eind houden van de ambulance dienst. „Gemeenten kunnen en willen nu niet treden in de onder handelingen tussen Connexxion, de provincie en de RAVZ." wmmmmmmmmmmmmmmmmmm MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF 5, 6 en 7 maart organiseren wij open dagen ter gele genheid van de opening van ons nieuwe pand en de renovatie van ons bestaande pand. Tijdens deze dagen zullen er onder andere presentaties plaats hebben van: RTK GPS - tractorbesturing, 3D constructietekenen, lassen, HD plasmasnijden, hard-verspanen en voor lichting over warmtepompinstallaties voor verwar ming van huizen/bedrijfsruimtes. Wij begroeten u graag op 5 maart van 13.00 tot 21.30, 6 maart van 10.00 tot 21.30 of'7 maart van 10.00 tot 15.00. Voor meer informatie, een routebeschrijving en het complete programma: kijk op onze website: www.vaneijzeren.nl Quistenburg 21 4454 PZ Bofssele Tel.: (0113) 352040 Fax: (0113) 352259 Email: infoCvaneiizefeo.nl latei nel www.vane^zereniil Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Door goedkeuring akkoord: - op 20 februari 2009 inzake (F.02/11) Gerhardus Wilhelmus Hoeben. woonadr. Martin Luther Kingstraat 20,4384 HT Vlissingen, geb. Eibergen 17-november 1936. - op 20 februari 2009 inzake (F.02/12) Cecilia Maria Ghislena Reekmans, woonadr. Martin Luther Kingstraat 20,4384 HT Vlissingen, geb. Hasselt (België) 22 januari 1950. F. Casant, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. BURGH-HAAMSTEDE - Dit jachtsei zoen zijn 108 damherten gescho- ten.in de Kop van Schouwen. Daarvan zijn 40 dieren in de maan den november en december ge schoten in de voorkeurszone, een smalle strook langs de natuurgebie den waar gejaagd mag worden. In januari en februari is het jacht gebied uitgebreid met de natuurge bieden in de Kop van Schouwen en zijn nog eens 68 dieren gescho ten. Dat betekent dat de gewenste afschot van 269 damherten in de Kop niet is gehaald. De jacht in de natuurgebieden is nu gesloten. Tegen de jacht is veel protest geko men, onder meer door postende sympathisanten van de Partij voor de Dieren. Deze partij heeft daar bij 'misstanden' geconstateerd en aan de provincie (vergunningverle ner) gevraagd de jacht te stoppen. De provincie heeft gisteren beslo ten het verzoek af te wijzen. Er zijn veel controleurs in het veld ge weest, maar er zijn geen ongeoor loofde zaken geconstateerd. HANSWEERT - Adrie van Eijkeren, de oudste inwoner van Zeeland, is gis teren 106 jaar geworden. Hij vierde zijn verjaardag in zorgcentrum Ma- ria-Oord in Hansweert, waar hij nu twee jaar woont. Zaterdag gaat hij uit eten met kinde ren, kleinkinderen en achterkleinkin deren. In een Indonesisch restaurant natuurlijk, want de Indische keuken blijft bij hem favoriet. „Een rijsttafel gaat er altijd wel in", aldus de vete raan uit het Indische leger. Van Eijkeren is sinds september niet alleen de oudste man, maar tevens de oudste inwoner van Zeeland. De 111-jarige Grietje Jansen-Anker ver huisde toen van Middelburg naar een verzorgingstehuis in Rotterdam, waar zij samen met haar dochter woont. jansen-Anker is de oudste in woner van Nederland. De oudste man van Nederland is Jos Wijnant uit 's-Hertogenbosch, die op 27 maart 107 jaar hoopt te worden. De gouden tip voor een lang leven heeft Van Eijkeren niet. „Oud wor den gaat vanzelf. Het gaat er vooral om hoe je oud wordt." Van Eijkeren mag wat dat betreft niet klagen. Af gezien van enige hardhorendheid en een pijnlijke knie is hij goed gezond. foto Ronald den Dekker Bekijk de video op www.pzc.nl Het enige wat hij kwijt Wilde is dat hij het volste vertrouwen in haar heeft. Schouwenaar heeft nog niet met kandidaten voor de functie van korpschef kunnen spreken. Vol gens hem heeft het ministerie nog geen kandidaten geselecteerd. Hij hoopt dat het spoed zet achter de procedure, omdat waarnemend korpschef Hans Vissers op 1 mei te rugkeert naar Rotterdam. De Zeeuwse politie krijgt een nieu we top, omdat korpschef Fup Goudswaard vorig jaar aftrad na dat de ondernemingsraad (or) het vertrouwen in hem had opgezegd. Tegelijkertijd had de A1VD gecon stateerd dat hij chantabel zou zijn. Als gevolg van de vertrouwens breuk tussen korpsleiding en or werd er een onderzoek uitgevoerd naar het reilen en zeilen binnen het politiekorps. Onderzoeker Boe- Ie Staal concludeerde vervolgens dat er heel wat mis was en advi seerde de complete top van het korps te vervangen. door Emile Calon MIDDELBURG - Els Brekelmans wordt zo goed als zeker de nieuwe plaatsvervangend korpschef van de Zeeuwse politie. Korpsbeheer der Koos Schouwenaar bevestigde gisteren dat hij haar heeft voorge dragen bij de minister van Binnen landse Zaken. Schouwenaar hoopt dat de minister die aanbeveling snel overneemt en Brekelmans offi cieel benoemt zodat zij per 1 april in Zeeland aan de slag kan. Brekelmans is momenteel chef van de divisie recherche bij het po litiekorps Brabant Zuidoost. Die telt ongeveer honderdveertig re chercheurs en richt zich specifiek op de aanpak van de zware georga niseerde criminaliteit in en om Eindhoven. Als Brekelmans officieel benoemd wordt, volgt zij Marten Siderius Els Brekelmans op. Hij vertrekt volgende maand naar Oosterhout en wordt daar dis trictschefbij het politiekorps Mid den- en West-Brabant. Omdat de benoeming van Brekel mans nog niet officieel is, was Schouwenaar terughoudend in zijn reacties op haar voordracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51