Binnenland Nederlandse vrouw zwaar onderbetaald Onderzoek problemen vergoeding pleegouder Raad heeft 'goed beeld' van crash bij Schiphol Baby komt aan door weinig bewegen 4 I Woensdag 4 maart 2009 P2C Ombudsman wil weten waarom geldsteun soms pas laat of niet komt. Inkomensverschillen in Nederland het grootst vergeleken met rest EU. 122 Hiswa van start Olifant Annabel had gebroken nekwervel Zes straatrovers gepakt in Spijkenisse Knorr haalt gevaarlijke taco's uit de schappen Amsterdam erkent fout bij Noord-Zuidlijn Arie Boomsma om 'naaktfoto's' geschorst Donner coulant voor pensioenfondsen DEN HAAG - Mensen die zorgen voor een kind van familie of vrien den, krijgen soms pas erg laat of zelfs helemaal geen financiële ver goeding voor de pleegzorg. Natio nale Ombudsman Alex Brennink- meijer gaat onderzoeken hoe dat komt. De zogenoemde netwerkpleeg- ouders hebben net als 'gewone' pleegouders recht op een vergoe ding. In tegenstelling tot die laat- sten krijgen ze meestal onver wacht te maken met de opvang van een kind. Dat kan financiële problemen geven. Er zijn meer pleeggezinnen nodig. De overheid wil het liefst kinde ren onderbrengen bij familie of be kenden. Bij de helft van de pleeg kinderen is het op het ogenblik op die manier geregeld. De onderzoeksprocedure loopt bij netwerkpleegouders over meer schijven dan bij andere pleeg ouders. Er zijn verschillende over heidsinstanties bij betrokken. Zo moet Bureau Jeugdzorg eerst beslissen of het voor het kind de beste oplossing is. Zo ja, dan beoordeelt de Voorzie ning voor Pleegzorg daarna de ge schiktheid van de pleegouders, maar eerst moet deze een verkla ring van geen bezwaar van de Raad voor de Kinderbescherming hebben. DEN HAAG - De Onderzoeksraad voor Veiligheid komt vandaag met de eerste resultaten van het onder zoek naar het vliegtuigongeluk met Turkish Airlines bij Schiphol een week geleden. De raad heeft inmiddels 'een goed beeld' van wat er is misgegaan, aldus een woordvoerder. De vluchtgegevens van de twee zwarte dozen zijn uitgelezen in Pa rijs en liggen inmiddels bij de On derzoeksraad. Ook zijn de eerste analyses van het sporenonderzoek bij het gecrashte toestel gemaakt. Al die gegevens- moeten antwoord geven op de vraag waarom het toe stel in de aanloop naar de landing snel daalde, en uiteindelijk crashte. Het is nog niet duidelijk wanneer het vliegtuig kan worden gebor PETER STRAATEN BRUSSEL - De inkomensverschillen tussen mannen en vrouwen beho ren in Nederland tot de grootste van de EU. Alleen in Oostenrijk en Estland is de kloof tussen wer kende mannen en vrouwen nog groter. Gemiddeld verdiende in 2007 een man in Nederland per uur 23,6 pro cent meer dan een vrouw. In de hele EU is de kloof gemiddeld maar 17,4 procent. Een en ander blijkt uit onderzoek van de Euro pese Commissie. Die begon giste ren een campagne tegen de inko mensverschillen tussen de geslach ten. Volgens eurocommissaris Vladi mir Spidla zijn de inkomensver schillen, die enkele jaren geleden kleiner leken te worden, de laatste tijd juist weer toegenomen. Wetge ving regelt in alle EU-landen gelij ke betaling, maar de praktijk in de lidstaten is anders. „Nu steeds meer vrouwen werken, kunnen we die ongelijkheid niet tolereren", zei Spidla gisteren. Ge lijke betaling is volgens hem goed voor de vrouwen, goed voor de be drijven en ook goed voor de econo mie. Door de lagere inkomens heb ben vrouwen ook lage pensioe nen, waardoor oudere vrouwen meer in armoede leven dan oude re mannen. De oorzaken van de inkomens- kloof zijn overigens lang niet altijd gelijk. In Nederland komt het Gemiddeld verdiende in 2007 een man in Nederland per uur 23,6 procent meer dan een vrouw. In de hele EU is de kloof gemiddeld maar 17,4 procent. gen, aldus een woordvoerster van de gemeente Haarlemmermeer. „De Onderzoeksraad voor Veilig heid en het Openbaar Ministerie moeten het terrein nog vrij ge ven." Ook is nog onduidelijk wan neer de herdenkingsdienst voor de slachtoffers van het ongeluk is. Veertien gewonde passagiers mochten gisteren het ziekenhuis verlaten. In de ziekenhuizen lig gen nu nog 28 gewonden, van wie er één op de intensive care ligt. „Zijn situatie is niet verslechterd", aldus de woordvoerster. Turkish Airlines maakte gisteren bekend dat alle inzittenden van de vlucht in eerste instantie minimaal 5000 euro schadevergoeding krijgen, ook de passagiers die niet gewond zijn geraakt. AMSTERDAM - Bezoekers van de Hiswa bekijken boten in de RAI in Amster dam. Gisteren opende de Hiswa de deuren voor het publiek, de beurs duurt nog tot 8 maart. Meer dan 500 motorkruisers, catamarans, sloepen, zeil jachten en sportboten zijn er te bewonderen. foto Koen van Weel/ANP deels door het grote aantal vrou wen dat parttime werkt, werk dat meestal lager wordt betaald. In een land als Italië, waar vrouwen weinig buitenshuis werken, is de inkomenskloof juist het laagst van de hele EU. Volgens Vladimir Spidla is echter de helft van de inkomensverschil len niet te verklaren uit dit soort omstandigheden. Of de economische crisis gevolgen gaat hebben voor de inkomensver schillen kon de eurocommissaris gisteren niet zeggen. Wel wees Spidla op een Frans onderzoek waaruit gebleken is dat bedrijven met meer vrouwen in de leiding het beter doen in de crisis dan be drijven met alleen mannen aan de top. Maar een sluitende verklaring daarvoor is er niet. De Nederlandse cijfers zijn verge lijkbaar met die van Afnerikaanse vrouwen. GRONINGEN - Zelfs heel jonge ba by's komen al meer aan dan hun leeftijdgenootjes als ze minder be wegen. Zulke kindjes lopen boven dien meer risico op overgewicht als ze wat ouder zijn. Dat heeft de Groningse hoogleraar Pieter Sauer vastgesteld in zijn al sinds 2006 lo pende onderzoek naar overge wicht bij jonge kinderen. Sauer krijgt de Edgar Doncker Prijs voor Kindergeneeskunde om dat zijn werk volgens de jury baan brekend is. Het bedrag van 150.000 euro dat bij de prijs hoort, gaat Sauer besteden aan een we reldwijd uniek onderzoek naar li chamelijke activiteit bij kleine kin deren. Sauer volgt sinds 2006 drie duizend kinderen vanaf hun ge boorte. GA DE DAN MT£t3- vx/eL AA ET Aaè TAufwéN 1 EMMEN - Olifant Annabel, die afge lopen zondag in Dierenpark Em- men overleed na een val, had een gebroken nekwervel en slijtage aan de gewrichten. Uit sectie blijkt dat ze artrose had, waardoor ze snel uit balans gebracht kon worden. De nekwervel is door de val gebro ken. De breuk heeft een verlam ming veroorzaakt waardoor ze niet meer op kon staan. SPIJKENISSE - De politie heeft zes straatrovers aangehouden die jon gens van hun telefoons en geld be roofden. Zij zouden zeker elf keer hebben toegeslagen. De vijf man nen en een meisje uit Spijkenisse wachtten de jongens op toen die van de soos in Zuidland vertrok ken. De berovingen gingen ge paard met veel geweld. De verdach ten, tussen 15 en 24 jaar oud, heb ben bekend. DEN HAAG - De taco's van Knorr Wereldgerechten zijn uit de schap pen gehaald. Producent Unilever heeft ontdekt dat de eetbare schel pen een mogelijk schadelijke stof uit de inkt op de verpakking in zich opzuigen. Dinsdag is een vei ligheidswaarschuwing gepubli ceerd waarin staat dat sommige ta co's 4-Methyl Benzofenon bevat ten. AMSTERDAM - Het Amsterdamse college van B en W erkent dat er fouten zijn gemaakt bij de aanleg van de Noord-Zuidlijn aan de Vij zelgracht, waar op 10 september voor de tweede keer tijdens de aan leg van de metrolijn panden ver zakten. Het stadsbestuur betreurt dat en trekt er lering uit. De Tweede Kamer houdt een spoeddebat over de tegenvallers bij de aanleg van de Noord-Zuidlijn. HILVERSUM - De EO schorst Arie Boomsma voor drie maanden. Aanleiding zijn nog niet gepubli ceerde foto's in het blad Linda waarop hij schaars gekleed te zien is. Boomsma presenteert bijna da gelijks het radioprogramma Dit is de Dag op Radio 1. Op 17 maart zou het tweede seizoen beginnen van het tv-programma 40 Dagen Zonder Seks. DEN HAAG - Minister Donner wil ondernemingspensioenfondsen toestaan samen te werken om zo de kosten te drukken en risico's te verdelen. Hij hoopt nog deze maand een wetsvoorstel te bespreken binnen het kabinet. CDA en PvdA hadden Donner eind vorig jaar gevraagd de bedrijfspensioenfondsen we gens de financiële crisis snel te hulp te schieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4