Zeeland Vastenaktie stemt tot nadenken Het is kiezen of delen: gemeente of motordub H n PZC M U Z E E DAUXIN Taxatie van sieraden, tegels en schilderijen De Donald Duck unieke verzamelbox TAXATIEDAG In vastentijd draait het vooral om solidariteit met minder bedeelden. Lezing in Serooskerke over spirituele tuinen Schatten zoeken op het strand van Oostkapelle PvdA organiseert debat over Europa Piet en Conny vertellen alles over het huwelijk w PZC Woensdag 4 maart 2009 I 23 Wokken of ét la carte gerechten uit Kanton, Sichuan en Sjanghai! Wokken dagelijks 17.00-22.00 A la carte dagelijks 11.30-22.00 Bezorgen: ma.-vr. 18.00-20.00 za.-zo. 17.00-21.00 Beursplein 5, 4381 CA Vlissingen Tel. 0118-414766 www.da-xin.nl KLOETINCE - De Stichting Waste land wil de voormalige militaire bunker in Kloetinge verkopen aan de gemeente Goes. In de verkoop prijs kan dan een schadeclaim wor den meegenomen. Wasteland benutte de oude bun ker om digitale gegevens voor der den op te slaan, zogeheten datahos- ting. De gemeente gedoogde de si tuatie zes jaar lang, maar weigerde het gebruik te legaliseren. In 2007 dreigde de gemeente de comman dobunker te ontruimen als de stichting zou doorgaan met haar activiteiten. Wasteland zag zich ge noodzaakt haar data-activiteiten te staken, waarop de rechter haar in het gelijk stelde en liep naar eigen zeggen negen ton schade op. De gemeente moet het aanbod nog beoordelen. Anders heeft Was teland een andere gegadigde: een motorclub uit de Randstad. KUNST ANTIEK Donderdag 5 maart 2009 van 10.00 - 16.00 uur ZEEUWS VEILINGHUIS Vrijblijvend kunt u uw kunst en antiek laten taxeren en evt. aanbieden voor veiling, zoals: Schilderijen, Chinees porselein, zilver, sieraden, antieke boeken, Art-Deco, bodemvondsten, tegels, klokken, munten, speelgoed, etc. Grote stukken kunnen evt. d.m.v. foto's ruw worden getaxeerd. Locatie: muZEEum, Nieuwendijk 11 Vlissingen Inlichtingen: Tel. 0118 - 650 680 door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Er zullen niet veel katholieken meer zijn die geduren de de vastentijd (25 februari tot en met 12 april) daadwerkelijk vasten, maar volgens pastoraal medewer ker Guus Prevoo is de jaarlijkse Vastenaktie nog altijd populair. Daarbij gaat het niet zozeer om vasten als wel om solidariteit met de minder bedeelde medemens. „Ook in Zeeland worden nog aller lei activiteiten gehouden", weet de pastoraal medewerker van de lan delijke organisatie Vastenaktie. Een boekenbeurs voor het goede doel in Biervliet, acties voorscho len in Sri Lanka op Walcheren, en in Terneuzen op dinsdag 6 maart een koffiestop, om maar wat te noemen. „Een koffiestop houdt in dat op een drukke plek een kraam, of een tafel met stoelen, wordt neergezet waar mensen een kopje koffie kunnen krijgen en even van gedachten kunnen wisselen over de Vastenactie. Het gaat dan niet om geld inzamelen, maar puur over de gedachte achter de Vasten actie." De katholieke vastentijd heeft zijn oorsprong in de vierde eeuw. Het werd toen een voorbereiding op Pasen, geïnspireerd door de veer VLISSINGEN - Altijd al willen weten hoeveel dat maritieme schilderijtje boven de schouw zou opbrengen? Benieuwd wat de waarde is van de plavuisjes in de gang? Het Maritiem Muzeeum in Vlissin gen houdt morgen een taxatiedag. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn daar professionele taxateurs van het Zeeuws Veilinghuis om kunst en antiek gratis te beoordelen. Denk bijvoorbeeld aan schilderij en, sieraden, ansichtkaarten, zilve ren voorwerpen, tegels, klokken, Chinees porselein, blikken speel goed, munten en antieke boeken. Of zelfs diamanten. Alleen postze gels doen niet mee. Iedereen die iets laat taxeren krijgt op de dag zelf 25 procent korting op een bezoek aan het Muzeeum en tentoonstellingen Tegenpolen, Zeeuwen en het Poolgebied, Coast guard art collection en Zeeland (her) ontdekt Amerika. Op Aswoensdag begint de vastentijd. Die dag zet de pastoor een askruisje op het voorhoofd van gelovigen. foto Willem Mieras tig dagen die Jezus volgens de Bij bel doorbracht in de woestijn. Van de middeleeuwen tot 1967 kende de katholieke kerk een officiële vas- tenplicht. Sindsdien zijn alleen As woensdag (het einde van carnaval) en Goede Vrijdag nog officiële vastendagen en geeft elke katho liek zijn eigen, persoonlijke invul ling aan de vastentijd. Naastenlief de en behoefte aan geestelijke ver dieping staan centraal in de vas- ten-gedachte. Van oudsher ging dit gepaard met solidariteit met minder bedeelden. Vandaar ook dat inzamelingen voor het goede doel een plaats hebben gekregen in de vastenperiode. „Het gaat", zegt Prevoo, „bij de Vastenaktie net zozeer om bewust wording als om geldinzameling. „Om bezinning op je levenswijze. Heb ik genoeg aan de dingen die ik heb? Wil ik per se een tweede auto, dat buitenhuis, of kan ik wel licht met minder toe? Kan ik mis schien zelfs een stukje van mijn rijkdom delen, of vanuit milieu overwegingen consequent voor openbaar vervoer kiezen?" Allemaal zaken waar mensen ook buiten de vastentijd bij stil zouden kunnen staan, en niet gekoppeld aan het katholieke geloof, reali seert Prevoo zich. „Maar zo'n pe riode als vasten is wel een mooie tijd om daarin te oefenen, en voor katholieken die niet meer elke zon dag naar de kerk gaan, een moge lijkheid om toch iets aan de ge loofsbeleving te doen." De werkgroep Vastenaktie op Wal cheren heeft gekozen voor een ac tie ten bate van voor Scholen op Sri Lanka. De scholen worden ge steund via Stichting Sri Lanka Sup port. Doel van de actie is 25.000 euro bijeen te brengen voor voor water- en sanitatie projecten op scholen in Noord Centraal Sri Lan ka. De Vastenaktie begint op 8 maart met een presentatie in de Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissin gen. De week daarna krijgen de kinderen van de katholieke scho len, en die met pc-scholen zijn ge fuseerd, voorlichting over het pro ject. De actie wordt afgesloten op 15 maart in de Middelburgse Pet rus- en Pauluskerk. Maak uw Donald Duck verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox! lees vind leef SEROOSKERKE - De bekende tuin en landschapsarchitect Arend Jan van der Horst geeft vanavond om 20.00 tiur in buurthuis De Zand- put in Serooskerke een lezing over spirituele tuinen. Dat doet hij voor de vereniging Groei 8t Bloei. Over hetzelfde onderwerp schreef Van der Horst onlangs nog een boek:Hortus Spiritualis. Leden van de vereniging mogen gratis binnen, anderen betalen vijf euro. OOSTKAPELLE - De jutter van mu seum Terra Maris in Oostkapelle neemt vanmiddag van 13.00 tot 15.00 uur mensen mee op een zoektocht langs het strand. Op het strand geeft de jutter uitleg over allerlei vindsels zoals schel pen, veenbrokken en eikapsels van de wulk. De activiteit is voor alle leeftijden. Er kunnen maximaal 25 personen mee. Kosten: drie euro. MIDDELBURG - De Walcherse afde lingen van de Partij van de Arbeid organiseren aanstaande vrijdag middag van 16.00 tot 18.30 uur een politiek café in grandcafé Buiten rust, aan de Buitenruststraat in Middelburg. Thijs Berman, PvdA- lijsttrekker voor de Eruopese ver kiezingen en Gerrit Schoenma kers, oud-wethouder en oud-ka merlid, treden met elkaar in debat over Europa in relatie tot ons land. OOSTKAPELLE - In de Zionskerk in Oostkapelle vindt vanavond een interactieve avond plaats, met als thema Tk ook van jou'. Alle (aan staande) echtparen mogen komen luisteren naar Piet en Conny van Koeveringe, die alle aspecten van het huwelijk doornemen. Aan de bijeenkomst, die om 20.00 uur be gint, gaat een moment van christe lijke samenzang vooraf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49