een halt toe 0 Nederland zonder Dick Jaspers naar WK driebanden in Viersen Amstelhoekje in finale tegen kampioen Zaamslag is ook te sterk voor hoofdklasser Heerjansdam Hardlopen, wielrennen en voetbal in Zeeland Eersteklasser door minimale zege naar kwartfinale beker. Jean Paul de Bruijn speelt met Jean van Erp op landentoernooi. Team D'Ouwe Brug/Van Opdorp wint beker in derde klasse van futsal. Zeeuws-VJamingen bekeren verder na 4-1-overwinning. Lees de weblogs van onze verslaggevers op: www.pzc.nl/blogs PZC Woensdag 4 maart 2009 I 33 door Barry van der Hooft KLOETINCE - De discussie over het dubieuze doelpunt verstomde gis teravond al snel op het Wesselo- park in Kloetinge. De trainer van de thuisploeg was tevreden met een plek in de kwartfinales, terwijl zijn Zeeuws-Vlaamse collega de te leurstelling snel van zich afgooide. „Het is een mooi avontuur ge weest", zei Marty Bekooy met een glimlach op zijn gezicht. Met de reserves van Hoek strandde thij in de achtste finales van het be- kertoernooi, na een reeks overwin ningen op louter eerste elftallen. De hoofdmacht van Kloetinge riep zijn met zes spelers van de eerste selectie versterkte formatie een halt toe. Het op kunstgras afgewerk te duel was lange tijd in evenwicht, maar werd halverwege de tweede helft beslist door een treffer die even voor commotie zorgde. Mervin Niemantsverdriet gooide een inworp voor het doel, waar Niels Kole na een scrimmage het laatste tikje gaf Hoek-doelman Robbie de Moor pakte de bal op, maar scheidsrechter Wattel had ge zien dat de bal de lijn had gepas seerd. „Volgens mij kon het geen doelpunt zijn", zei De Moor later. „De bal kwam van de paal en ik pakte 'm op de lijn. De bal is er niet over geweest." Ploeggenoot Jeroen van de Broeke: „Ik stond er vlakbij en moet toegeven dat ik ook dacht dat-ie over de lijn was." Hoek protesteerde massaal, maar Wattel bleef vanzelfsprekend bij zijn beslissing. De commotie rond het doelpunt werkte vervolgens sfeerverhogend, want de aanhan gers van beide kampen werden steeds luidruchtiger. Het deed den ken aan de derby's tussen Kloetin ge en Hoek in de hoofdklasse, al leen was het voetbal dan vaak van een hoger niveau. De twee teams gaven elkaar gistera vond namelijk weinig ruimte, waar door de kansen op één hand te tel len waren. Hoek 2 claimde al bin nen twee minuten een strafschop nadat Peter Hamelink tegen de grond was gewerkt en een schot van Kenneth Okorley belandde op de paal. Kloetinge was pas na 37 mi nuten voor het eerst gevaarlijk via Marinus Baas. „We wisten dat het heel lastig zou worden, omdat Hoek ontzettend gretig zou zijn", analyseerde Diederik Hiensch. „Dat klopte ook. En door hun speelwijze kwamen we er in de eer ste helft niet doorheen." Tijdens de rust paste de trainer de tactiek wat aan. Niemantsverdriet verhuisde naar de linkerflank en daardoor ging Kloetinge wat beter voetballen. De ploeg kwam op voorsprong en voelde dat Hoek 2 niet de kracht had om echt iets te forceren. Hiensch: „Toen was ik er wel gerust op. We kunnen vrij rus tig blijven, omdat we achterin wei nig weggeven." Het slotoffensief van Hoek 2 miste Robbie de Moor: 'Volgens mij kon het geen doelpunt zijn' finesse en rust. Pas ver in de blessu retijd kopte Björn Langeveld, die in het verleden voor Kloetinge speel de maar gisteravond niet echt zijn stempel op het duel kon drukken, van dichtbij voorlangs. Het bleek de laatste kans voor de Zeeuws-Vla mingen, die ondanks de nederlaag met een trots gevoel afscheid na men van het bekertoernooi. „Het was mooi om mee te maken", bekende Bekooy. „De zenuwen vooraf, de sfeer in de kleedkamer, de voorbereiding en dan spelen voor best veel publiek. We zijn lang overeind gebleven, maar we moeten reëel zijn: over de hele wedstrijd gezien was Kloetinge de beter voetballende plqeg. Maar wij hebben niet veel weggegeven. Met een beetje meer mazzel hadden we het misschien nog gered." Kloetinge-Hoek 2 1-0 (0-0). Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Niels Kole, Arjan van der Smis sen (beiden Kloetinge), Maarten van Rosevelt en Erwin van de Broeke (bei den Hoek 2). Aantal toeschouwers: 260. door Frits Bakker MIDDELBURG - De status van Dick Jaspers, als nummer één van de wereld in het driebanden, verleent de biljarter nog niet het recht om deel te nemen aan het WK voor landenteams in Viersen. Op het kampioenschap, dat donderdag van start gaat in de Duitse plaats, wordt Nederland vertegenwoor digd door Jean Paul de Bruijn en Jean van Erp. Daarmee heeft de bond volgens de regels van de wet gehandeld. lean Paul de Bruijn werd twee jaar gele den nationaal kampioen in Goes, Jean van Erp verloor de finale en werd tweede. Vorig jaar werd de ti telstrijd niet gespeeld, omdat de bond er geen organisator voor kon vinden. Toch zijn de twee finalis ten van twee jaar geleden afgevaar digd. Dick Jaspers heeft geen zin in een rel, maar toont wel zijn onbegrip over de situatie. „Op basis van mijn ranking verdien ik de status om elk jaar in het team te spelen", vindt hij. De bond heeft ook lang geaarzeld. „Ik heb er gesprekken over gevoerd, maar het is er niet doorgedrukt, dus ik moet er vrede mee hebben", zegt hij met tegen zin. Twee keer greep Jaspers al met Ne derland de titel in Viersen en vrij wel elk jaar stond hij op het po dium. „Ik vind dat je als land altijd het sterkste team moet sturen. Als ze dat hadden gedaan, waren Jean Paul de Bruijn en ik gegaan. Niet dat ik er iets op tegen heb dat lean van Erp gaat, maar de kans dat we met dit team wereldkampioen worden, schat ik toch veel klei ner." Dick Jaspers blijft dus thuis, waar de meeste topspelers wel in actie komen op het WK dat elk jaar in Viersen wordt gespeeld. Neder land krijgt het op de eerste dag in een poule van drie gelijk al lastig. De tegenstanders zijn Zuid-Korea en Egypte. Jean Paul de Bruijn speelt op de eerste dag tegen Kyung Roul Kim, een speler uit de wereldtop, die hij twee keer eerder heeft ontmoet in een officiële partij. „Ik heb twee keer van hem verloren, maar met klein verschil." De Hulstenaar geeft zichzelf kansen, ondanks een zwak optreden in de World Cup Jean Paul de Bruijn speelt vanaf donderdag samen met Jean van Erp het WK driebanden voor lan denteams in Viersen. Dick Jas pers baalt dat hij is gepasseerd. in Sluiskil en voor zijn doen te veel verliespartijen in de competi tie. „Het vreemde is dat mijn ge middelde met 1.500 beter is dan ooit. Ik speel goed, voel ook dat de vorm er is, maar kom elke keer te genstanders tegen die net een top dag hebben." Jean van Erp, die in Sluiskil wel een sterk toernooi speelde en de Spanjaard Daniel Sanchez uitscha kelde, staat voor zijn debuut in Viersen. Jean Paul de Bruijn speel de er twee keer eerder mee, één keer verloor hij de finale samen met Dick Jaspers tegen Zweden. Dick Jaspers. door Peter Snelders TERNEUZEN - Amstelhoekje/Bakker en InternetPlan/Tempo-Team spe len op 8 april de finale van de be kercompetitie voor eersteklassers. InternetPlan/Tempo-Team walste over Bogaert/Pro Sport heen (12-3). De futsallers van Amstel hoekje/Bakker moesten een stuk dieper gaan tegen een stug In den Dwaes: 7-6. In de derde klasse veroverde D'Ouwe Brug/Van Opdorp uit Sas van Gent de beker. Het won het eerste duel met E8cK met 4-3 door goals van Fabio Sturiale, Wesley Winne en Ricky Roeb (2x). In het tweede duel tegen Born2K won het weer met minimaal verschil (7-6). Ricky Roeb, Tommy van Oosten, Niels Mathijssen, Wesley Winne en Martijn Marcelis (3x) scoorden voor de bekerwinnaar. In de halve finale van de tweede klasse eindigde Kraaghof-Dow in 7-5 en was 't Bierwinkeltje met 9-6 te sterk voor Vinfo.Tech. Amstelhoekje/Bakker-In den Dwaes 7-6 (5-3): Amstelhoekje/ Bakker bepaalde grotendeels het gezicht van de wedstrijd. Toch had het moeite om In den Dwaes op de knieën te krijgen. Het bleef dan ook spannend tot de laatste mi nuut. Bart Rijckaert was met vier treffers topscorer bij de thuisploeg. Bogaert/Pro Sport-InternetPlan/ Tempo Team 3-12 (0-7): Er stond weer geen maat op de kersverse kampioen. Bij rust stond het al 0-7 en Bogaert kon pas bij 0-10 een keer tegenscoren. Ali en Veli Eryü- rük maakten beiden vier goals. Djerreld Muntslag van Heerjansdam (paars shirt) houdt Zaamslag-midden- velder Arjan Hamelink van zich af. foto Wim Kooyman door René van Stee ZAAMSLAG - Het bekeravontuur van Zaamslag duurt nog minstens één wedstrijd voort. Gisteravond had ook zaterdag-hoofdklasser Heerjansdam in de achtste finale geen antwoord op de dadendrang van de Zeeuws-Vlamingen, die op éigen veld met 4-1 wonnen. De zege was allerminst gestolen. Hoewel Heerjansdam onderaan staat in de competitie, toonde de ploeg bij vlagen dat ze toch wel iets in haar mars heeft. Een gedre ven spelende thuisploeg trad de be zoekers echter volwassen en gedis ciplineerd tegemoet. Peter Diele- man speelde gewilden ongewild een hoofdrol in het duel. Na bijna een kwartier profiteerde de snelle Zaamslag-spits van een te korte te rugspeelbal van Roel de Kruijk op zijn doelman Martijn Baan. Diele- man zette daardoor binnen twee minuten een 1-0-achterstand recht, waar Zaamslag via Marwin Richard tegenaan was gelopen. Een kleine tien minuten na de rust deelde Nicky van der Ent bij een kopduel een elleboog uit aan Dieleman. De Heerjansdam-verde- diger kon met twee keer geel ver trekken. Twaalf minuten daarna zag Danny van Dalen direct rood toen hij Dieleman natrapte. Ondanks die rode kaarten was de wedstrijd zeker niet onsportief Hoewel Zaamslag vlak na de eer ste rode kaart op 2-1 kwam dank zij een doeltreffende pegel van Jor- dy Bakker via de onderkant van de lat, hield de ploeg onvoldoende het hoofd koel. Ook met negen man kreeg Heerjansdam nog een aantal goede mogelijkheden. Doel man Bart Corstanje stond succes van de bezoekers echter enkele ke ren in de weg. In de slotfase was Ugur Kahveci namens de thuis ploeg nog twee keer trefzeker, waarvan één keer uit een door hem zelf verdiende strafschop. Uiteraard, was Zaamslag-trainer Ri- nus Zegers tevreden over het resul taat. „Hierdoor tanken we weer wat zelfvertrouwen. Het enige dat je ons mag verwijten dat we het te gen tien man en later negen man niet goed uitspeelden", aldus Ze gers, wiens ploeg een steuntje in rug na de 5-1-competitienederlaag tegen Nivo Sparta goed kon gebrui ken. De oefenmeester weet dit re sultaat deels aan het bekerduel met TSC dat twee dagen daarvoor op het programma stond. Van de vermoeidheid die afgelopen zater dag na de rust toesloeg was gistera vond na de fraaie bekeroverwin ning echter niks meer te merken. Zaamslag-Heerjansdam 4-1 (1-1). 12. Marwin Richard 0-1, 14. Peter Diele man 1-1, 62. Jordy Bakker 2-1, 87. Ugur Kahveci 3-1, 90+2. Ugur Kahveci 4-1 (strafschop). Scheidsrechter; H. Uit- terhoeve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: Danny van Valen, Nicky van der Ent (twee keer geel, beiden Heerjans dam). Geie kaart: Remco Roos, Djer reld Muntslag (Heerjansdam), Marvin van der Staal (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 130.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45