Sport Wisse wil ook eens in de spotlight staan Roelof Luinge gaat nog een jaar door als arbiter 32 en 33 EK indoor in Turijn is kans om te laten zien dat ze gegroeid is. Steven de Jongh is langer uitgeschakeld Chris Hoy mist WK baanwielrennen Zeeuwse tennissters door in Luxemburg Van der Burgt zegt af voor EK indoor De Graafschap gaat verder met Kalezic Tennisser Nalbandian niet tegen Nederland 33 Kloetinge, Vlissingen en Zaamslag verder in districtsbeker Woensdag 4 maart 2009 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Jolanda Keizer is, na- {dat ze negende werd op de Olympi sche Spelen, hét gezicht van meer- «impend Nederland. Yvonne Wis- die Peking net misliep, staat in *ar schaduw. „Maar ik moet nog jeien of dat na het EK indoor nog ^teeds het geval", zegt Anthony Ott, de trainer en coach van de Vlis- singse atlete. „Ik denk dat ze in Tu rijn heel erg aan elkaar gewaagd zul len zijn." Wisse en Keizer zijn vrijdag twee van de vijftien deelneemsters aan de vijfkamp. Beiden maken hun de buut op een Europese titelstrijd. „Maar voor Yvonne is het gewoon 'de eerstvolgende wedstrijd'. Ze heeft ervaring met internationale toernooien, is mentaal heel sterk geworden en heeft dus weinig last van spanning", weet Ott. „Ze zal niet onder de indruk zijn van de ambiance in Turijn." Dat de Walcherse fris in haar hoofd is, komt doordat ze de laat ste maanden goed presteert. In Tal linn, waar ze plaatsing voor het EK afdwong, noteerde ze een dik per- Wisse tegenover Keizer soonlijk puntenrecord: 4536. „Het was een meerkamp waarvan je droomt", vertelt Wisse. „Op kogel stoten had ik een dik pr en op drie andere nummers zat ik er dicht te gen aan. Alleen over de 800 meter was ik niet zo tevreden. Daar moe ten vier a vijf seconden van afkun nen gaan in Turijn." Op basis van de beste seizoenspres taties is Wisse als derde geplaatst op het EK. Wanneer naar de pr's wordt gekeken, staat ze achtste. Zelf noemt ze daarom een plaats bij de top acht reëel, terwijl Keizer al heeft aangekondigd voor een po diumplek te gaan. Ott: „Ik denk dat beiden tot een hoge notering in staat zijn. De Russin Anna Bog- danova is de favoriet. Zij heeft dit seizoen al een score van 4784 pun ten gehaald. Achter haar zitten zes tot acht aüetes die heel dicht bij el kaar kunnen eindigen. Yvonne re ken ik daar ook bij." Dat Wisse op een vijfkamp beter Yvonne Wisse is vrijdag tijdens het EK indoor één van de vijftien deelneemsters op de vijfkamp. De Vlissingse wil een pr neerzet ten en in de top acht komen. kan meekomen dan op een zeven kamp (outdoor) heeft te maken met het ontbreken van de onderde len 200 meter en speerwerpen. Op dat laatste nummer laat de Vlissing se doorgaans veel punten liggen ten opzichte van haar opponentes. „Het klopt dat ik binnen relatief be ter ben. Dat speerwerpen er niet bij zit, is een mooie meevaller", zegt Wisse. „Maar je kunt het daar niet helemaal op gooien. Ik ben ook echt in vorm, boek progressie op alle nummers en hoop dat in het buitenseizoen door te trekken." Ott benadrukt ook dat ze de stij gende lijn te pakken heeft. „Die heeft ze vorig jaar ingezet, toen ze fulltime atlete werd. Toen kwam het er alleen nog niet helemaal uit, deels vanwege de virusinfectie die ze in de zomer opliep. Maar nu laat ze zien dat ze in 2008 wel {Iegelijk beter is geworden. Zowel fysiek als mentaal is ze gegroeid." En nu ze helemaal fit is, staat haar vrijdag niets in de weg voor een topresul- taat. Wisse zou graag ook op een groot toernooi de beste Nederland se zijn en dus uit de schaduw van Jolanda Keizer en (de nu geblesseer de) Karin Ruckstuhl treden. Yvonne Wisse (links) en Jolanda Keizer op het WK van 2007 in Osaka. De twee meerkampsters reizen vandaag af naar Turijn, waar ze vrijdag uitkomen op de vijfkamp. foto Olaf Kraak/ANP Op de Nederlandse indoor- ranglijst aller tijden staat Yvonne Wisse (4536 punten) derde. Keizer (4405) is de num mer vijf. Resultaten tijdens meer- kamp-pr Wisse: 60 horden: 8,46; hoog: 1,78; kogel: 13,58; ver: 6,17; 800 m; 2.15,26. Resultaten tijdens meer- kamp-pr Keizer: 60 horden: 8,63; hoog: 1,78; kogel: 15,07; ver: 5,74; 800 m: 2.19,85. HERENTHALS - Steven de Jongh is veel langer uitgeschakeld dan werd verwacht. Nader medisch onder zoek wees gisteren uit dat de 35-ja- rige Nederlandse wielrenner van Quick Step een spierscheuring heeft opgelopen in de linkerdij. Hij wordt vrijdag in Herenthals ge opereerd en moet daarna zes we ken rust houden. De Jongh heeft de kwetsuur opgelopen door een val tijdens de Ronde van Qatar. LONDEN»- Chris Hoy mist deze maand de wereldkampioenschap pen baanwielrennen. De viervou dig olympisch - en negenvoudig wereldkampioen maakte gisteren bekend dat hij door een heupbles sure niet in actie kan komen in Po len. De Brit viel in februari bij de wereldbekerwedstrijd in Kopenha gen tijdens de finale van het keirin. LUXEMBURG - Lesley Kerkhove, An- gelique van der Meet en Bernice van de Velde hebben de tweede ronde bereikt bij het ITF-jeugdtoer- nooi van Luxemburg. De als eerste geplaatste Lesley Kerkhove won in drie sets van de Servische Doroteja Eric: 6-3 3-6 6-2. Van der Meet, als achtste geplaatst, versloeg de Britse Elisha Gabb met 6-2 7-5 en Van de Velde overklaste de Hongaarse Van- da Lukacs met 6-1 6-0. DEN HAAG - Atleet Ate van der Burgt heeft gisteren af moeten zeg gen voor het Europees kampioen schap indooratletiek, komend weekeinde in Turijn (Italië). De 30-jarige Van der Burgt, die in ac tie zou komen op de 1500 meter, heeft te veel last van zijn onder rug. De Wageningse atleet vindt het derhalve verstandig om rust te nemen. DOETINCHEM - Darije Kalezic maakt het seizoen af als trainer van De Graafschap. Leen Looijen, directeur voetbalzaken van de Ach- terhoekse profclub, sprak gisteren zijn vertrouwen uit in de 39-jarige oefenmeester en zegde hem zijn onvoorwaardelijke steun toe bij een moeilijke taak. Kalezic, al enke le jaren als assistent werkzaam, volgde de vorige week de ontsla gen Henk van Stee op. BUENOS AIRES - Het Argentijnse tennisteam zal het komend week einde in het Davis Cupduel met Nederland zonder kopman David Nalbandian moeten doen. De nummer veertien van de wereld ranglijst is geveld door een virus, maakte teamcaptain Modesto Vasquez gisteren bekend. De win naar van het duel uit de eerste ron de gaat naar de kwartfinale. ZEIST - De KNVB heeft het con tract van scheidsrechter Roelof Luinge met een jaar verlengd. De 53-jarige Luinge gaf eerder aan dat hij aan zijn laatste seizoen bezig was, maar bedacht zich. „Roelof fluit een uitstekend sei zoen. Het zou wat ons betreft zon de zijn om zijn actieve carrière na dit seizoen te beëindigen. We zijn erg blij dat we hem nog een jaar op de velden in het betaalde voet bal zullen zien", aldus manager competitiezaken Bert van Oost veen van de KNVB. Luinge floot zijn eerste wedstrijd in het betaald voetbal, NAC - VVV (0-0), op 29 oktober 1983. Tot nu toe gaf hij leiding in 702 profwed strijden, waarvan 512 in de eredivi sie. Arek Radomski ontbreekt van daag in de selectie van NEC voor het duel in de kwartfinale van de nationale beker bij Heerenveen. De Poolse middenvelder botste gis teren met trainer Mario Been om dat hij ontevreden was over zijn rol als reservespeler. De oefenmeester zette Radomski eerder dit seizoen om dezelfde re den terug naar Jong NEC. Been laakte vorige week ook al de instel ling van Rachid Bouaouzan. De aanvaller werd uit de selectie ver bannen, maar is inmiddels weer in genade aangenomen. De Belg Jean Thissen is aange steld als bondscoach van de natio nale voetbalploeg van Togo. Hij is de opvolger van de Frans man Henri Stambouli, die in sep tember vorig jaar vertrok wegens een gebrek aan medewerking van de officials in het West-Afrikaanse land. Thissen (63) werkte als trainer in België, Frankrijk, Portugal en Zwit serland. Hij was ook nog bonds coach van Gabon. Tip? sport@pzc.nl Dick Jaspers ontbreekt op WK driebanden voor landenteams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43