Zeeland PZC Plan Houtmarkt Hulst gereed Gift Oranje Fonds redt St. Albert 17 Klassiek komt naar ouderen toe in Zaamslag, Terneuzen en Axel ZEEUWS-VLAANDEREN 18 21 Project behelst theater, bioscoop, bowling en appartementen. Drie inzittenden gewond bij eenzijdig ongeval bij Oostburg De brillenkoster weet nog steeds niet van ophouden Kampeerboeren voegen zich samen in één organisatie Woensdag 4 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Projectontwikkelaar Karei Rietbergen treedt eind deze maand naar buiten met zijn plan voor de bouw van een vermaaks centrum en woningen aan de Houtmarkt in Hulst. De realisering van het centrum met een gecombineerde theater/bioscoopzaal met 350 stoe len, een bowlingcentrum en een kookstudio is wel vertraagd. Riet bergen ging er bijna een jaar gele den nog van uit dat het centrum in het najaar van 2010 gereed zou zijn. Die verwachting heeft hij inmid dels moeten bijstellen. „Er is spra ke van enige vertraging. Het stre ven is volgend jaar rond deze tijd aan het bouwen te zijn. De bouw tijd is één - tot anderhalfjaar." Volgens die planning opent het vermaakscentrum in de loop van 2011 voor het eerst. Rietbergen wil in het centrum ook de bibliotheek en een jongerencentrum huisves ten. Gezien de gemeentelijke be trokkenheid bij deze twee voorzie ningen, is het laatste woord hier over uiteindelijk aan de gemeente raad. Kindervilla Reyntje wordt gereno veerd en blijft in het huidige ge bouw op het terrein gevestigd. Behalve het oude bioscoopgebouw en het kindercentrum in de voor- PJ* Projectontwikkelaar Karei Riet- bergen brengt eind deze maand zijn plan voor een vermaakscen trum met woningen aan de Hout markt in Hulst naar buiten.». malige huishoudschool maken ook de naastgelegen kapsalon d'Hondt en de voormalige KBC-bank deel uit van het project. De projectontwikkelaar wil verder ongeveer veertig woningen bou wen op het terrein. Dat zijn voornamelijk appartemen ten met een oppervlakte van zes tig tot honderdtwintig vierkante meter, die deels voor de verhuur, deels voor de verkoop bestemd zijn. Rietbergen wil na de presentatie van zijn plan zo snel mogelijk het gemeentelijk traject in om de be nodigde procedures voor vergun ningen en archeologische onder zoeken te kunnen starten. Ook zegt hij nog druk in onder handeling te zijn met verschillen de partijen voor de exploitatie van de verschillende voorzieningen die in het vermaakscentrum wor den ondergebracht. Bij realisering van het plan krijgt Hulst na jaren opnieuw een bio scoopvoorziening. Bioscoopcom plex De Koning van Engeland sloot in het voorjaar van 2007 de deuren in verband met aanhou dende tegenvallende resultaten. door Wout Bareman SAS VAN CENT - De verenigingen die gebruik maken van het clubge bouw van buurtvereniging Sint Al- bert in Sas van Gent krijgen hun voorschot terug. De clubs leenden de Vereniging Beheer Clubgebouw vorig najaar geld voor een ingrij pende reparatie aan het dak. Dat was zo lek als een mandje. Het Oranje Fonds heeft nu 9000 euro geschonken als bijdrage in de kosten. Ria Gelissen van de buurte- verniging: „We zijn ontzettend blij met die gift, want daarmee kun nen we in elk geval de lening van de clubs terugbetalen. Het karwei is in december uitgevoerd door een aannemer. Uitstel was echt niet meer mogelijk, anders had den we ook een nieuwe vloer moe ten laten leggen." Overigens is met de 9000 euro niet het volledige bedrag, dat de vereniging kwijt was, gedekt. Voor de resterende 5000 euro hoopt het bestuur op een gift uit het Ra- bo-stimuleringsfonds. Het gebouw tje van Sint Albert dateert van 1967. Een aantal jaren geleden knapte een groep vrijwilligers het onderkomen al een keer op. Maar de dakreparatie moest worden overgelaten aan een aannemer. Het Oranje Fonds verstrekt jaar lijks 22 miljoen euro aan giften. TERNEUZEN - Voor ouderen die niet zo mobiel zijn en moeilijk naar concerten kunnen brengt Stichting Voor Regionale Zorgver lening (SVRZ) de klassieke mu ziek naar hen toe. Het ensemble Karin ten Cate (sopraan) en Paul Pleijsier (gitaar) brengt een klas siek muziekprogramma ten gehore op dinsdag 10 maart om 14.00 uur in De Molenhof in Zaamslag en woensdag 11 maart om 14.30 uur een concert in Ter Schorre in Ter- neuzen en om 19.00 uur in De Vurssche in Axel. Het duo brengt een gevarieerd klassiek program ma ten gehore met aria's van Mo zart en liederen van onder andere J. Rodrigo, B. Britten. M. de Falla en F. Mercury. De concerten zijn in nauwe samenwerking met Stich ting Muziek in Huis georganiseerd. OOSTBURC - Bij een eenzijdig ongeval op de Lange Heerenstraat tussen Oostburg en Schoondijke zijn gistermorgen tegen half elf drie Bruggelingen gewond geraakt: een 47-ja- rige vrouw, haar kleinzoon en een 75-jarig fa milielid. - Net voor de kruising met de Nozemansweg raakte de auto met de rechterwielen in de berm. De vrouw, die de auto bestuurde, wilde de weg weer op rijden, maar verloor hierbij de macht over het stuur. De auto schoot ver volgens rechts door de berm, over het fiets pad en kwam op zijn kop tot stilstand in de sloot. De vrouw en haar kleinkind, beiden lichtgewond, konden op eigen kracht uit de auto komen. De brandweerkorpsen Oostburg en Cadzand - met groot materieel aanwezig - bevrijdden de beknelde man. Ook zijn verwon dingen vielen mee, constateerde het trauma team van de ter plaatse zijnde heli uit Rotter dam. De drie inzittenden werden allen per am bulance overgebracht naar het ziekenhuis in Brugge voor verdere behandeling. De auto waarin ze zaten is total loss. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35