9 een halt toe Nederland zonder Dick Jaspers naar WK driebanden in Viersen Jongerius-Kort moet zich afmelden Vlissingen straft hoogmoed ASWH af Hardlopen, wielrennen en voetbal in Zeeland Eersteklasser door minimale zege naar kwartfinale beker. Jean Paul de Bruijn speelt met Jean van Erp op landentoernooi. Atlete mist voor derde keer de marathon van Rotterdam. Lustrumeditie Ganze Regatta op kanaal van Goes Lees de weblogs van onze verslaggevers op: www.pzc.nl/blogs PZC Woensdag 4 maart 2009 33 door Barry van der Hooft KLOETINCE - De discussie over het dubieuze doelpunt verstomde gis teravond al snel op het Wesselo- park in Kloetinge. De trainer van de thuisploeg was tevreden met een plek in de kwartfinales, terwijl zijn Zeeuws-Vlaamse collega de te leurstelling snel van zich afgooide. „Het is een mooi avontuur ge weest", zei Marty Bekooy met een glimlach op zijn gezicht. Met de reserves van Hoek strand de hij in de achtste finales van het bekertoernooi, na een reeks over winningen op louter eerste elftal len. De hoofdmacht van Kloetinge riep zijn met zes spelers van de eer ste selectie versterkte formatie een halt toe. Het op kunstgras afge werkte duel was lange tijd in even wicht, maar werd halverwege de tweede helft beslist door een tref fer die even voor commotie zorg de. Mervin Niemantsverdriet gooide een inworp voor het doel, waar Niels Kole na een scrimmage het laatste tikje gaf Hoek-doelman Robbie de Moor pakte de bal op, maar scheidsrechter Wattel had ge zien dat de bal de lijn had gepas seerd. „Volgens mij kon het geen doelpunt zijn", zei De Moor later. „De bal kwam van de paal en ik pakte 'm op de lijn. De bal is er niet over geweest." Hoek protesteerde massaal, maar Wattel bleef vanzelfsprekend bij zijn beslissing. De commotie rond het doelpunt werkte vervolgens sfeerverhogend, want de aanhan gers van beide kampen werden steeds luidruchtiger. Het deed den ken aan de derby's tussen Kloetin ge en Hoek in de hoofdklasse, al leen was het voetbal dan vaak van een hoger niveau. De twee teams gaven elkaar gistera vond namelijk weinig ruimte, waardoor de kansen op één hand te tellen waren. Hoek 2 claimde al binnen twee minuten een straf schop nadat Peter Hamelink tegen de grond was gewerkt en een schot van Kenneth Okorley beland de op de paal. Kloetinge was pas na 37 minuten voor het eerst ge vaarlijk via Marinus Baas. „We wisten dat het heel lastig zou worden, omdat Hoek ontzettend gretig zou zijn", analyseerde Die- derik Hiensch. „Dat klopte ook. En door hun speelwijze kwamen we er in de eerste helft niet door heen." Tijdens de rust paste de trainer de tactiek wat aan. Niemantsverdriet verhuisde naar de linkerflank en daardoor ging Kloetinge wat beter voetballen. De ploeg kwam op yoorsprong en voelde dat Hoek 2 niet de kracht had om echt iets te forceren. Hiensch: „Toen was ik er wel gerust op. We kunnen vrij rus tig blijven, omdat we achterin wei nig weggeven." Het slotoffensief van Hoek 2 miste finesse en rust. Pas ver in de bles- Robbie de Moor: 'Volgens mij kon het geen doelpunt zijn' suretijd kopte Björn Langeveld, die in het verleden voor Kloetinge speelde maar gisteravond niet echt zijn stempel op het duel kon druk ken, van dichtbij voorlangs. Het bleek de laatste kans voor de Zeeuws-Vlamingen, die ondanks de minimale nederlaag met een trots gevoel afscheid namen van het bekertoernooi. „Het was mooi om mee te ma ken", bekende Bekooy. „De zenu wen vooraf, de sfeer in de kleedka mer, de voorbereiding en dan spe len voor best veel publiek. We zijn lang overeind gebleven, maar we moeten reëel zijn. Over de hele wedstrijd gezien was Kloetinge de beter voetballende ploeg, maar wij hebben niet veel weggegeven. Met een beetje meer mazzel hadden we het misschien nog gered." Kloetinge-Hoek 2 1-0 (0-0). Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Niels Kole, Arjan van der Smis sen (beiden Kloetinge), Maarten van Rosevelt en Erwin van de Broeke (bei den Hoek 2). Aantal toeschouwers: 260. door Frits Bakker MIDDELBURG - De status van Dick Jaspers, als nummer één van de wereld in het driebanden, verleent de biljarter nog niet het recht om deel te nemen aan het WK voor landenteams in Viersen. Op het kampioenschap, dat donderdag van start gaat in de Duitse plaats, wordt Nederland vertegenwoor digd door Jean Paul de Bruijn en Jean van Erp. Daarmee heeft de bond volgens de regels van de wet gehandeld. Jean Paul de Bruijn werd twee jaar gele den nationaal kampioen in Goes, Jean van Erp verloor de finale en werd tweede. Vorig jaar werd de ti telstrijd niet gespeeld, omdat de bond er geen organisator voor kon vinden. Toch zijn de twee finalis ten van twee jaar geleden afgevaar digd. Dick Jaspers heeft geen zin in een rel, maar toont wel zijn onbegrip over de situatie. „Op basis van mijn ranking vefdien ik de status om elk jaar in het team te spelen", vindt hij. De bond heeft ook lang geaarzeld. „Ik heb er gesprekken over gevoerd, maar het is er niet doorgedrukt, dus ik moet er vrede mee hebben", zegt hij met tegen zin. Twee keer greep Jaspers al met Ne derland de titel in Viersen en vrij wel elk jaar stond hij op het po dium. „Ik vind dat je als land altijd het sterkste team moet sturen. Als ze dat hadden gedaan, waren Jean Paul de Bruijn en ik gegaan. Niet dat ik er iets op tegen heb dat Jean van Erp gaat, maar de kans dat we met dit team wereldkampioen worden, schat ik toch veel klei ner." Dick Jaspers blijft dus thuis, waar de meeste topspelers wel in actie komen op het WK dat elk jaar in Viersen wordt gespeeld. Neder land krijgt het op de eerste dag in een poule van drie gelijk al lastig. De tegenstanders zijn Zuid-Korea en Egypte. Jean Paul de Bruijn speelt op de eerste dag tegen Kyung Roul Kim, een speler uit de wereldtop, die hij twee keer eerder heeft ontmoet in een officiële partij. „Ik heb twee keer van hem verloren, maar met klein verschil." De Hulstenaar geeft zichzelf kansen, ondanks een zwak optreden in de World Cup Jean Paul de Bruijn speelt vanaf donderdag samen met Jean van Erp het WK driebanden voor lan denteams in Viersen. Dick Jas pers baalt dat hij is gepasseerd. in Sluiskil en voor zijn doen te veel verliespartijen in de competi tie. „Het vreemde is dat mijn ge middelde met 1.500 beter is dan ooit. Ik speel goed, voel ook dat de vorm er is, maar kom elke keer te genstanders tegen die net een top dag hebben." Jean van Erp, die in Sluiskil wel een sterk toernooi speelde en de Spanjaard Daniel Sanchez uitscha kelde, staat voor zijn debuut in Viersen. Jean Paul de Bruijn speel de er twee keer eerder mee, één keer verloor hij de finale samen met Dick Jaspers tegen Zweden. Dick Jaspers door Marlot Hak BURGH-HAAMSTEDE - Marathon- loopster Marlies Jongerius-Kort heeft zich voor de derde keer moe ten afmelden voor de marathon van Rotterdam op 5 april. Een flin ke griep heeft haar trainingssche ma in de war gestuurd. De atlete uit Burgh-Haamstede moest zich ook al afmelden voor de edities van 2007 en 2008. Twee jaar geleden meldde zij zich af na een tegenvallende revalidatie van een operatie aan haar voet en vo rig jaar ontbrak zij vanwege griep. In de voorbereidingen naar de ma rathon van dit jaar liep ze in de derde week van haar schema op nieuw een flinke verkoudheid op. Die zorgde voor een hevige koorts van tien dagen. Daarna probeerde ze de training weer rustig op te pakken, maar opnieuw kreeg ze, zo'n anderhalve week later, koorts. Hierdoor verloor ze ook nog eens veel kilo's. „Eigenlijk heb ik afgelo pen zaterdag pas weer voor het eerst het gevoel gehad dat ik lekker gelopen heb", zegt Jongerius-Kort. „Omdat ik mijn training niet opti maal heb kunnen doen, heb ik be sloten mezelf af te melden. Ik zou de marathon best kunnen lopen, maar dan zou ik mijn tijden moe ten bijstellen en dat doe ik niet. Ik stel eisen aan mezelf en wil een tijd onder de drie uur. Dat ga ik nu niet meer halen." Op welke marathon ze zich nu richt, weet ze nog niet. De Kustma- rathon is geen optie.,, Die heb ik al een keer gelopen en ik loop een marathon niet twee keer." door Frits Bakker VLISSINGEN - Als een ware cupfigh- ter verliet Vlissingen gisteravond het veld na een spectaculaire over winning op ASWH. Bésar Xhox- haj velde in de laatste minuten het vonnis over de gerenommeerde hoofdklasser (2-1). Arjan Human (voor rust) en Joey van der Zweep (na rust) hadden eerder de 1-1 op het scorebord gezet. Danny Magito (38), die deze week zijn Belgische club Lebbeke verliet en terugkeerde bij zijn oude liefde, vierde na het laatste fluitsignaal een onverwacht succes met zijn nieuwe ploegmakkers. Hij was er in de defensie mede verantwoorde lijk voor dat ASWH nauwelijks kansen kreeg en alleen af en toe met hoekschoppen en vrije trap pen gevaarlijk was. De bekerzege van de Zeeuwen dan ook meer dan verdiend. Het door Willem Leushuis (vorig jaar Hoek) getrainde ASWH wekte de indruk het karwei wel even te klaren, maar kwam van een koude kermis thuis. Voor GPC Vlissingen is het beker toernooi voorbij. De Vlissingse eer steklasser liet zich in de vijfde ron de verrassen door zondagvierdek lasser Zundert: 3-1. Bij rust was het al 2-0 via doelpunten van An- tal Hendrickx en Dorus Valk. Na de pauze ontwikkelde GPC een of fensief. Dat leverde legio kansen op, maar de bal wilde er niet in. Sven Ronde raakte eenmaal de on derkant van de lat en schoot een keer op de binnenkant van de paal. Ook Mathijs Lugtenburg schoot op de paal. In de 70e mi nuut was het dan eindelijk raak. Erik de Ruijter schoot de bal uit een vrije trap in de kruising: 2-1. Drie minuten later kreeg Björn Ronde zijn tweede gele kaart na een domme overtreding. In blessu Arjan Human van ASWH is aan de bal in het duel met Vlissingen. Danny Ma gito (rechts) probeert hem af te stoppen. foto Lex de Meester retijd bepaalde Thomas van Nisp de eindstand op 3-1. Zaamslag plaatste zich wel voor de kwartfinales. De eersteklasser versloeg hoofdklasser Heerjans- dam: 4-1. Zaamslag keek al snel te gen een achterstand aan. In de 12e minuut zorgde Marwin Richard voor 1-0. Peter Dieleman zette de zaken echter snel recht, waarna de thuisploeg de wedstrijd in de twee de helft een beslissende wending gaf Via Jordy Bakker en Ugur Kah- veci werd het 4-1. GOES - De Goese roeivereniging Scaldis viert zaterdag eeri lustrum: voor de vijfde keer staat de Ganze Regatta op het programma. Het is echter pas de vierde keer dat de wedstrijd op het kanaal van Goes naar het Goese Sas wordt gehou den. In 2008 konden de races niet doorgaan vanwege de harde wind. Er zal zaterdag gestreden worden in twintig verschillende klassen. In alle categorieën staan er Zeeuw se titels op het spel. Er wordt geroeid in twee heats - de eerste is vanaf 12.00 uur, de tweede begint om 14.30 uur - en de boten vertrekken achter elkaar in de oude haven van Goes. Na 4,3 kilometer worden de tijden geno teerd. Ter gelegenheid van het lustrum zijn er ook nog zogenoemde 'boord aan boord afvalraces' voor de mannenacht, vrouwenacht en de gemengde dubbel vier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33