Zeeland Rinko te gast op Seventies Party Groningse Goede Ree werd Zeeuws Rookverbod is geen aanleiding voor versoepeling bouwregels €35,- André Tienpont keerde mét naambord terug naar zijn wortels. Akkerbouwavond in 's-Gravenpolder Gratis proeflessen judo voor volwassenen PZC Woensdag 4 maart 2009 I 21 BURGH-HAAMSTEDE - Jongerencen trum Big S aan het Sluispad in Burgh-Haamstede houdt zaterdag een Seventies party. Speciale gast is zanger Rinko. Die brengt vooral covers van bekende pop- en rocknummers. Het optreden van Rinko begint om 22.30 uur, maar de zaal gaat al om 20.00 uur open. De organisatie roept iedereen op in gepaste kleding te komen. En tree kost drie euro. www.rinko.nl http://jeugdsoosbig-s.hyves.nl IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG SPECIAL GO-KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: 2x12 minuten karten spare-ribs/sate/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 t Huizen en boten op Schouwen-Dui- veland hebben soms opvallende na men. De PZC probeert ze in een serie te verklaren. door Marijke Vael OUWERKERK - Bij de verhuizing vo rig jaar zomer werd behalve huis raad ook een teakhouten huis naambord met gouden letters ver voerd van Groningen naar Ouwer- kerk. „Ons huis in Haren heette 'de Goede Ree'. Het stond in een landschapsmonument waar veel reeën liepen", vertelt André Tien pont. Toch was dat niet de reden om het bord mee te nemen. De naam Goe de Ree heeft voor de 59-jarige Tienpont en zijn vrouw Alet drie bijzondere betekenissen. „We woonden twaalf jaar in de duinen van Goedereede op Goe- ree-Overflakkee. Een prachtige om geving waar ook onze drie kinde ren werden geboren." Verder heeft de naam een bijzondere lading om dat de familie Tienpont opnieuw in een omgeving woont waar vele reeën lopen. „In Haren barstte het 'De Goede Ree wordt het vertrekpunt van een netwerk van menroutes' er van en hier in Ouwerkerk lopen ook weer reeën in de omgeving van ons huis." Dit keer in het bos, dat bij de boerderij aan de Nieuwe Noorddijkseweg is aangelegd. De naam de Goede Ree is het echt paar ook dierbaar omdat het 'goe de ankerplaats' betekent. „Een goe de rede om met een schip aan te leggen betekent veel voor mij om dat ik een maritieme inslag heb", aldus Tienpont. Hij is eigenaar van De Goede Ree BV, een bedrijf dat investeert in vooral internationale maritieme bedrijven. De verhuizing naar Ouwerkerk be tekende voor André een terugkeer naar zijn roots. „Mijn familie aan moederskant, Bolijn, woont hier al eeuwen. Die had hier meekrap- stoven en werkte aan de dijk." Grootvader Bolijn vertrok na de Eerste Wereldoorlog naar Amster dam om daar politieman te wor den. In i960 keerde hij met zijn Amsterdamse echtgenote terug naar Ouwerkerk. „Mijn ouders kochten de woning naast hen, die als vakantiehuis werd gebruikt. Eind jaren tachtig vestigden ze zich weer permanent in Ouwer kerk." Dat was in de boerderij aan de Nieuwe Noorddijkseweg 2, waarin sinds kort Alet en André Tienpont wonen. Zijn ouders kochten het pand van de familie Stoutjesdijk, verbouw den het ingrijpend en noemden het Nieuw Oostersteijn. „Naar het kasteel dat vroeger aan de Geule stond; het vaarwater tussen Viane en Oosterland. Naar verluid was dat slot een tijdje in bezit van de familie Bolijn." Een glas-in-lood af beelding in de ruime woonkamer Boerderij de Goede Ree herinnert aan het kasteel dat 150 jaar geleden is afgebroken. „Die af beelding bewaren we als herinne ring, maar de huisnaam hebben we veranderd omdat de Goede De boerderij aan de Nieuwe Noorddijkseweg 2 in het poldergebied rond om Ouwerkerk werd na de watersnoodramp gebouwd. Tot eind tachtiger jaren werd het bedrijf gerund door het echtpaar Stout jesdijk. Dat verkocht het pand aan het echtpaar Tienpont, de ouders van de huidi ge eigenaar. Die verbouwden de boerderij ingrijpend, legden een bos aan en noemden het pand Nieuw Oostersteyn, naar het voormalige kasteel Oostersteyn. In de zomer van 2008 nam hun zoon André Tienpont er zijn intrek met zijn vrouw Alet. Zij willen een extra schuur realiseren omdat De Goede Ree het vertrekpunt wordt van een menroute over het eiland. Ree voor ons een bijzondere la ding heeft." Ook voor de indeling van boerderij en schuren hebben André en Alet plannen. „Die lig gen momenteel bij de gemeente." Ze willen de woning door grotere ramen en een aanbouw lichter ma ken en een extra schuur bouwen. „De Goede Ree wordt het vertrek punt van een netwerk van men routes over het eiland. Daarom hebben we faciliteiten nodig om paarden en wagens in onder te brengen." Extra ruimte is ook no dig voor textielwerk Wol en Zo, het bedrijf van Alet. Zij runt een open atelier en geeft workshops waar wolbewerkingstechnieken als spinnen, breien, weven, quilten centraal staan. 'S-GRAVENPOLDER - Land- en tuin- bouwleverancier De Witte Agro houdt vandaag zijn jaarlijkse akker bouwavond. In dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder wordt vanaf 19.30 uur aandacht be steed aan het cluster Veiligheid en Techniek. Bezoekers kunnen vanaf 19.00 uur intekenen om hun spuit- licentie te verlengen. Vanaf 19.30 uur komen onder meer een terug blik op seizoen 2008 en de ontwik keling op het gebied van spuittech- niek en van gewasbescherming kan de orde. GOES - Judogoes houdt tot 23 april een kennismakingsronde voor vol wassenen die wat meer willen be wegen. In de gymzaal van het Edu- delta College in Goes biedt de vere niging vier gratis lessen judo voor 25-plussers en jiujitsu voor 18-plus- sers. In het kader van de landelijke ac tie Start met (onderdeel van de campagne sominutenbewegen) ge ven sportverenigingen in heel Ne derland vier weken lang lessea www.30minutenbewegen.nl door Piet Kleemans RENESSE - Het rookverbod in café's en restaurants is voor de gemeente Schouwen-Duiveland geen aanlei ding om de bouwregels voor dë ho reca te versoepelen. Dat antwoordt het Schouwse college van burge meester en wethouders op vragen van de raadsfractie Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD). Sinds in restaurants en cafés niet meer gerookt mag worden, zijn ho reca-ondernemers naarstig op zoek naar mogelijkheden om hun klanten een legale rookruimte te bieden. Eén van de opties daarbij is het overkappen van een terras. Minister Ab Klink van volksge zondheid heeft gemeenten recent nog opgeroepen daar soepel mee om te gaan. Volgens LSD staat in het bestemmingsplan bebouwde kom Renesse dat daar geen terras overkappingen toegestaan zijn. Het college ontkent dat er in Re- nesse sprake zou zijn van een pro bleem. Rookruimtes- moeten op het eigen perceel worden gereali seerd en dat kan bijna overal zegt het college. Bij slechts twee van de 23 horecabedrijven in Renesse is bestemmingsplanmatig geen'ruim te iets bij te bouwen. Maar die kun nen altijd nog - stelt het college - gebruik maken van waterdichte pa rasols of zonneschermen. André en Alet Tienpont met hun driejarige kleinzoon. „De naam Goede Ree heeft voor ons op drie manieren een bijzondere lading." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27