PZCI,7 Zeeland Vekabo één Zeeuwse organisatie Zak 25 SCHOUWEN-DUIVELAND 18 Leden organisatie kampeerboeren hebben laatste woord in fusie. □2 Rotonde in de sfeer van duin en strand Racistische graffiti op gevels in Bruinisse Veel schade bij brand in Thoolse woning Nieuwbouw Het Gors in Stationspark Goes Connexxion beweegt in conflict over ambulancedienst Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Woensdag 4 maart 2009 Jonge mantelzorgers gaan niet gebukt onder sneue jeugd door Esme Soesman ELLEMEET - Vekabo Zeeland en de drie kringen Schouwen- Duiveland/Goeree-Overflakkee, Walcheren/Bevelanden en Zeeuws-Vlaanderen worden tot één organisatie samengevoegd. Als de leden van deze kampeerboer- clubs akkoord gaan, is de fusie in 2010 een feit. Het plan om samen verder te gaan, is in eerste instantie ingege ven door het chronisch gebrek aan bestuursleden waarmee de Schouwse en Zeeuws-Vlaamse af delingen te maken hebben. Ook het bundelen van krachten en het scheppen van duidelijkheid zijn ar gumenten om samen verder te gaan. Van krachtenbundeling is overi gens al sprake, geeft Anneke Smits (voorzitter van de Schouwen-Dui- velandse kring en secretaris van Ve kabo Zeeland en Nederland) aan. Vorig jaar is tot financiële samen voeging besloten. In plaats van vier begrotingen en eenzelfde aan tal penningmeesters is vanaf dit jaar nog maar sprake van één pen ningmeester die één begroting voor Vekabo in Zeeland maakt. Gaan de fusieplannen door dan wordt vanaf 2010 nog maar met één bestuur voor heel Zeeland ge werkt. Volgens Smits gaat dat niet ten koste van de betrokkenheid en De Vekabo Zeeland en de drie Zeeuwse kringen willen vanaf 2010 verder als één organisatie. Het fusieplan is in de maak. Daar na zijn de leden aan zet. belangenbehartiging in de diverse regio's. Er wordt waarschijnlijk met werkgroepen gewerkt, blikt ze vooruit. De bedoeling is vaste men sen op vaste onderwerpen te zet ten, zodat kennis geconcentreerd wordt en lijnen (met bijvoorbeeld gemeenten) kort blijven. „We ho pen dat leden daardoor ook meer betrokken raken", aldus Smits. Werkgroepleden hoeven zich bij wijze van spreken uitsluitend om hun eigen portefeuille te bekom meren. Andere werkzaamheden liggen op het bordje van het be stuur. Het fusieplan is in de maak. De bedoeling is een kant en klaar voorstel te presenteren tijdens de jaarvergadering van Vekabo Zee land. Deze vergadering staat door gaans de tweede helft van maart op de agenda, maar is door het fu sieplan iets verschoven. Een organisatiedeskundige van ZL- TO is bij het fusietraject betrok ken. Volgens Smits staan de neu zen van de vier besturen alle de zelfde kant op. Het is echter aan de leden een finaal akkoord te ge ven. „Stemmen ze niet in, dan gaat het niet door. Maar dan moe ten leden wel zelf aan de bak." RENESSE - Hij was saai, niet uitnodigend en daagde uit om te vernielen. De rotonde bij grand café Helder in Renesse was geen topper tje. De ondernemersvereniging Renesse liep al een tijdje rond met plannen om het ding te adopteren en flink op te frissen. Het heeft even geduurd (de gemeente moest daar nog wel een officieel besluit over nemen) maar nu is het eindelijk zo ver. De rotonde wordt op nieuw ingericht. „Met een nautische aanblik", zegt Ed Troost namens de ondernemersvereni ging. Rijen palen die lijken op paalhoofden, een rand met schelpen en siergrassen moeten de gebruikers in de sfeer van strand en zee brengen. „Zodat ze weten dat ze in Renesse zijn." foto Dirk-Jan Cjeltema BRUINISSE - Onbekenden hebben afgelopen weekeinde racistische leuzen en tekens aangebracht op schuttingen en rolluiken aan de Deezijstraat in Bruinisse. Volgens een woordvoerster van de politie gaat het om meerdere pan den. Eén bewoonster heeft bij de poli tie aangifte gedaan van vernieling. De bekladdingen vonden plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. THOLEN - Een binnenbrandje heeft maandagavond voor heel wat scha de gezorgd in een woning aan de Koningin Julianastraat in Tholen. Het vuur ontstond rond tien uur op de bovenverdieping van de wo ning en al snel kwam de rook op verschillende plaatsen uit het dak. De brandweer zette een hoogwer ker in. Na een uur konden de blus- groepen weer inpakken. De oor zaak is nog niet bekend. GOES - Zorginstelling Het Gors laat een nieuw kantoor bouwen in het Goese Stationspark. De drie huidi ge kantoren gaan erin samen. Sec tormanager Peter van den Berg: „Dat scheelt veel gereis en e-mail- verkeer." De huur van de 'oude' hoofdvestiging bij de wijk Noord- hoek eindigt 1 december. Het Gors heeft ook lege kantoren bekeken. De huur daarvan bleek na verbou wing hoger dan voor nieuwbouw. ZEEUWSS Op een eerste stagedag is het altijd aftasten. Je laatje van je beste kant zien en peilt voorzichtig wat voor vlees je in de kuip hebt. Zo ook de jongeman uit Bergen op Zoom, die deze week aan zijn sta ge begon bij een bedrijf in Goes. Het proces van aftasten en aardig zijn werd echter halverwege de middag ruw verstoord door een Tipredactie@pzc.nl Goesenaar, die in de ochtenduren voor zijn werk elders had vertoefd. „Zeg, weet onze stagiair al hoe en waar hij koffie moet zetten?", klonk het bij binnenkomst plomp verloren. Hij hoefde zich daarna niet meer voor te stellen. Dat deed een collega al voor hem. „Aangenaam, dit is nou de Zak van Zuid-Beveland."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23