l Zeeland en chemie, al op de basisschool gewoon tegen kunnen dat je niet altijd de slimste bent' De eerste zanderige stapjes naar het Scheldekwartier Banenmiddag met live muziek WPZC Woensdag 4 maart 2009 1 9 Hoogbegaafde kinderen bekijken een computerspel dat een van hen heeft bedacht op een bijeenkomst in Leiden. foto Joël van Houdt/ANP IQ]', legt Sjaak de Reu, voorzitter van stichting Leonardo Onderwijs Zeeland, uit. „Slimme kinderen denken vaak heel anders over hoe een opdracht moet worden aan- gaptk. Ze zijn vaak veel creatiever in het bedenken van oplossingen en dat nekt ze in het reguliere on derwijs." Een gevolg hiervan is dat de kinde ren niet goed presteren op school. „Ze worden niet uitgedaagd. Om dat ze de meeste dingen veel te makkelijk vinden en het niet op hun manier mogen doen, geven ze het op." Een andere reden kan zijn dat de kinderen bang zijn heel slim gevonden te worden. „Vaak worden ze in de klas gepest omdat hun klasgenootjes ze 'raar' vinden. Waardoor de kinderen expres slechter gaan presteren om maar niet op te vallen." De kinderen zouden hun capacitei ten wel kunnen benutten als ze be ter begeleid worden, vindt De Reu. „Omdat hoogbegaafden an ders denken, kunnen ze juist vaak niet meekomen in de lessen. Ze kunnen bijvoorbeeld geen rijtjes uit hun hoofd leren, zoals de ta fels. Ze willen creatiever denken en de som maar blijven uitreke nen. Het lijkt dan alsof ze het niet kunnen." Een ander probleem is dat veel hoogbegaafde kinderen niet opge merkt worden. Veel docenten we ten ze niet te herkennen. Hierdoor kunnen ze ook geen begeleiding krijgen. „Ik heb een docent gekend die al vijfentwintig jaar in het vak zat", vertelt De Reu. „Er werd bij hem een hoogbegaafd kind in de klas ontdekt. Hij zei toen tegen me dat hij nog nooit zo'n kind heeft meegemaakt. Statistisch ge zien is dit bijna onmogelijk. Een docent weet ze er gewoon niet uit te pikken." De Reu weet hoe moeilijk het kan zijn om met een slim kind om te gaan: zijn zoon is hoogbegaafd. „Je moet er gewoon tegen kunnen dat je niet altijd de slimste bent." Zo kunnen hoogbegaafde kinde ren nadenken over problemen die iemand van zijn leeftijd normaal gesproken niet eens snapt. „Mijn zoon kwam laatst nog met de op merking: 'Pap, ik heb een oplos sing voor de kredietcrisis.' Waarop ik hem antwoordde: 'Heel goed jongen, stuur maar een mailtje naar Wouter Bos.' door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vlak achter de Stee- nen Beer in Vlissingen is het Schel- deterrein veranderd in een waarlij- ke start van een nieuwbouwwijk. De rioollucht is nog maar net ver dwenen, overal staan bouwketen en grote vrachtwagens rijden af en aan met zand. Maar ook aan de kant van de Ko ningsweg is bedrijvigheid op wat het Scheldekwartier moet worden. De grote deuren van de Machinefa briek schuiven al dagen steeds open en dicht en bij de Timmerfa briek staan kranen. Eromheen lo pen mannen met mappen. „Ze zijn de fabriek aan het inme ten", legt gemeentevoorlichter Mir jam Jongejan uit. „Het zijn men sen van de Stichting Boei, die cul tureel erfgoed een warm hart toe draagt. Ze brengen het gebouw en de schade daaraan in kaan voor ar chitectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft, die er een bestek voor wil maken. Boei zou de Tim- mefabriek graag laten restaureren en wij vinden het prima dat zij er nu hun werk doen." En de Machinefabriek? Die raakt een stukje leger. „Daar worden op dit moment de kranen uitgehaald, die er aan het plafond hingen. De Schelde kan ze nog gebruiken in Vlissingen-Oost." Gutc^DeurwaaritenKanioot Zeeland Uit een exploot van kandiaat-deurwaar- der M. Weertman d.d. 26-02-2009 blijkt, dat t.v.v. Geoffrey Anthony Sips, h.o.d.n. Sips Verhuur Makelaardij, wonen- de/zaakdoende te Vlissingen, aan K.J. KNUEVER, geboren 1-03-1962, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 02-02-2009. Bij dit exploot, waarvan K.J. Knuever een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 VLISSINGEN - Allochtonen die een baan zoeken kunnen vanmiddag terecht op een speciaal voor hen georganiseerde oriëntatie- en infor matiedag in het gebouw van stich ting Surant, aan de Adriaen Coor- telaan 3 in Vlissingen. Dat is achter de Gamma, naast de CSW. Van 9.00 tot 16.00 uur zijn er Suri naamse en Antilliaanse hapjes en zelfs live muziek door Vlissingse ar tiesten. Er is ook een kinderhoek. Zaterdag 14 maart gaat de dag op herhaling, met dezelfde tijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21