Zeeland PZC Vekabo één Zeeuwse organisatie Klas voor hoogbegaafde kinderen ca 17 Beursvloer voor vrijwilligers WALCHEREN 23 25 Leden van kringen hebben het laatste woord in de fusie. Rake klappen Zak Vastenactie draait om solidariteit met minder bedeelden Connexxion beweegt in conflict over ambulancedienst Woensdag 4 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Esme Soesman ELLEMEET - Vekabo Zeeland en de drie kringen Schouwen-Duiveland- /Goeree-Overflakkee, Walcheren /Bevelanden en Zeeuws-Vlaande- ren worden tot één organisatie sa mengevoegd. Als de leden van deze kampeer- boerclubs akkoord gaan, is de fusie in 2010 een feit. Het plan om sa men verder te gaan, is in eerste in stantie ingegeven door het chro nisch gebrek aan bestuursleden waarmee de Schouwse en Zeeuws- Vlaamse afdelingen te maken heb ben. Ook het bundelen van krach ten en het scheppen van duidelijk heid zijn argumenten om samen verder te gaan. Van krachtenbundeling is overi gens al sprake, zegt Anneke Smits, voorzitter van de Schouwen-Dui- velandse kring en secretaris van Ve kabo Zeeland en Nederland. Vorig jaar zijn de financiële afdelingen al samengevoegd. Gaan de fusieplannen door dan zal vanaf 2010 nog maar met één bestuur voor heel Zeeland worden De Vekabo Zeeland en de drie Zeeuwse kringen willen vanaf 2010 verder als één organisatie. Het fusieplan is in de maak. Daarna zijn de leden aan zet. GOES - Organisaties die vrijwilli gers zoeken of willen aanbieden kunnen woensdag 18 maart hun hart ophalen in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes. Daar houdt Stichting Beursvloer Zeeland voor de tweede keer het gelijknamige evenement. Bij de eerste Zeeuwse Beursvloer- vorig jaar in Middelburg- lag de nadruk op Walcheren, dit jaar zijn ook be drijven en organisaties van de Be velanden en Tholen welkom. gewerkt. Volgens Smits zal dat niet ten-koste gaan van de betrokken heid en belangenbehartiging in de diverse regio's. Er zal waarschijn lijk met werkgroepen gewerkt wor den, blikt ze vooruit. De bedoeling is vaste mensen op vaste onder werpen te zetten, zodat kennis ge concentreerd wordt en lijnen kort blijven. „We hopen dat leden daar door ook meer betrokken raken", aldus Smits. Werkgroepleden hoeven zich bij wijze van spreken uitsluitend om hun eigen portefeuille te bekom meren. Andere werkzaamheden liggen op het bordje van het be stuur. Het fusieplan is op dit moment in de maak. De bedoeling is een kant en klaar voorstel te presenteren tij dens de jaarvergadering van Veka bo Zeeland. Deze vergadering staat doorgaans de tweede helft van maart op de agenda, maar is door het fusieplan iets vertraagd. Zo is onder meer een organisatie deskundige van ZLTO bij het füsie- traject hetrokken. Volgens Smits staan de neuzen van de vier besturen alle dezelfde kant op. Het is echter aan de leden een finaal akkoord te geven. „Stem men ze niet toe, dan gaat het niet door. Maar dan moeten leden wel zelf aan de bak." De Vekabo heeft een nieuwe website waarop kampeerboeren zich presen teren: www.komnaaronzekust.nl Op de Beursvloer ontmoeten maatschappelijke organisaties en bedrijven elkaar in een informele setting en bespreken zij wat ze voor elkaar kunnen betekenen. Het evenement duurt van 16.15 tot 19.15 uur. Deelname is voor ieder een gratis. Deelnemers hoeven geen stand in te richten. Deelnemers kunnen zich tot dinsdag 10 maart inschrijven via www.beurs- vloerzeeland.nl WESTKAPELLE - De Wasschappelse Heiploeg deelde gis termiddag in hoog tempo rake klappen uit: „Dat is er vijf, dat is er zes. Straks komt de baas al met de fles", zóngen de mannen in dijkwerkerstenue zich alvast een beloning toe voor de geleverde spierkracht. Projectontwikkelaar AVV Beheer liet de folkloristische heiploeg symbolisch een eerste paal de grond in jagen voor Resort Kreek Duin: het nieuw te bouwen appar tementencomplex langs de Westkapelse Kreek. Het ver rijst op de plek waar het Badmotel stond, en bestaat uit drie 'villa'-achtige gebouwen. Samen herbergen die veer tig appartementen en tien penthouses. Projectleidster Monique van Velzen dankte wethouder Jan Bostelaar met een gift van 2500 euro als bijdrage in de restauratie van De Schoppesteele, het bevrijdingsmo nument aan de overkant van de kreek, foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Archipel Scholen op Walcheren geven vanaf komend schooljaar het zogenaamde Leonar- do-onderwijs op Walcheren. Dit onderwijs is bedoeld voor kin deren met een hoog leervermo gen. In openbare basisschool De Uilenburch, aan de Middelburgse Nederstraat, komen naar verwach ting twee Leonardoklassen. Bij vol doende inschrijvingen starten er ook twee Leonardoklassen op De Tweemaster-Kameleon, locatie De Kameleon, in Oost-Souburg. Het onderwijs wordt gegeven in sa menwerking met de stichting Leo nardo Zeeland. „Ondanks dat zij hard werkt aan een doorlopende leerlijn voor (hoog)begaafde kinderen binnen de eigen klas, erkent Archipel Scholen dat het voor sommige hoogbegaafde kinderen beter is om met gelijken onderwijs te vol gen. De methodiek en pedagogi sche aanpak binnen het Leonar- do-onderwijs zijn specifiek gericht op hoogbegaafde kinderen", aldus de Raad van Bestuur van de Archi pel Scholen, waaronder het open baar onderwijs op Walcheren valt. pagina 18 en 19: les in chemie en bedrijfskunde, al op de basis school Op een eerste stagedag is het altijd aftasten. Je laat je van je beste kant zien en peilt voorzichtig wat voor vlees je in de kuip hebt. Zo ook de jongeman uit Bergen op Zoom, die deze week aan zijn sta ge begon bij een bedrijf in Goes. Het proces van aftasten en aardig zijn werd echter halverwege de middag ruw verstoord door een Tip? redactie@pzc.nl Goesenaar, die in de ochtenduren voor zijn werk elders had vertoefd. „Zeg, weet onze stagiair al hoe en waar hij koffie moet zetten?", klonk het bij binnenkomst plomp verloren. Hij hoefde zich daarna niet meer voor te stellen. Dat deed een collega al voor hem. „Aangenaam, dit is nou de Zak van Zuid-Beveland."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19