Meningen Indexatie Kikkerbilletjes de ndernemer kansen in overvloed Ziekenhuis Ziekenhuis 2 Strips Rampvlucht Wilders Gemeente Sluis HKPD PvdA 10 I Woensdag 4 maart 2009 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Na 45 jaar arbeid, waarvan 41 jaar in overheidsdienst, heb ik sinds 1 september 2000 ouderdomspen sioen. Hiervoor is fors premie be taald om op mijn 65e een waarde vast pensioen te krijgen, dus met inflatiecompensatie. De eerste 3 jaar verhoogde het ABP met ge middeld 3,2 procent. In de afgelo pen zes jaar was dit gemiddeld 1,15 procent, door de privatisering is er al jaren geen geld meer om de ge pensioneerden de jaarlijkse infla tiecompensatie te betalen. Stel dat de inflatie in die 6 jaar gemiddeld 3,5 procent was, dan ben ik in 6 jaar voor 10.850 euro bruto besto len. Dit wordt nooit meer gecom penseerd. Voor het ABP met hon derdduizenden gepensioneerden allemaal winst. Onze generatie kan geen vuist maken en van poli tici valt niets te verwachten, die zorgen alleen voor zichzelf en hun vriendjes. Want waar kan een werknemer als hij het beu is vrij willig ontslag nemen en toch tot zijn 65e wachtgeld krijgen? H. Roelse R. de Beerenbrouckstraat 143, Vlissingen Edith Ramakers beoordeelt eetgele- genheden en schrijft er over in de krant. Donderdag 26 februari was zij te gast in een Domburgs restau rant en bestelde daar geraffineerd bereide kikkerbilletjes, lichtjes ge roosterd en gedrenkt in venkel- en limoenolie (9,00 euro). „Kikkers worden soms harteloos ontdaan van hun poten om het vlees mals en soepel te houden", schrijft zij. Dat SOMS stond er vermoedelijk om te voorkomen, dat u zich schul dig voelt, wanneer u daar ook kik- Lees er alles over op www.deOndernemer.nl kerbillen bestelt. Dat soms kunt u weglaten. Altijd worden, bij de nog levende kikkers de achterpo ten afgehakt, waarna ze in een ton worden gegooid, waar ze lang zaam doodgaan. In de UIT-bijlage stond ook nog op pagina 3 de kop: een vistochtje, omdat het leuk is, niet voor de vis. Dit kan je op twee manieren le zen, maar leuk voor de vis wordt het nooit. R. Douwenga Molendijk 20, Stavenisse Als Vlissinger ben ik verschillende keren opgenomen in het Zieken huis Walcheren en telkens zeer goed behandeld. Met een nieuwe vestiging in Vrijburg kan ik goed le ven. Ik ben echter geboren en geto gen in Zonnemaire en heb ook een paar jaar in Yerseke gewoond. Daarom kan ik de zaak Zeeuwser bekijken dan de meeste Zeeuwen en zie dan dat Tholen en ook ge deeltelijk het oosten van Zuid-Be veland georiënteerd zijn op het zie kenhuis in Bergen op Zoom, Dui- veland en St. Philipsland op Melis sant en het westen van Zuid-Beve land op Terneuzen. De rest is ge concentreerd op Walcheren. Dit al- les wijst erop dat een hoofdzieken huis in Goes nabij 's-Gravenpolder een ongunstige keus is voor het merendeel van de Zeeuwse bevol king. Zonder twijfel zal er ergens bij het provinciaal bestuur een de mograaf te vinden zijn die het zwaartepunt van de zomerse be volking kan bepalen. Met de Kop van Schouwen en Noord-Beve land erbij, vermoed ik dat we er gens bij de Veerse Dam uitkomen. Een situering daar, in een prachti ge natuur, met veel frisse lucht heeft ook zijn aantrekkelijke kan ten en verdient wellicht een nade re overweging. J. Liek Boulevard de Ruyter 140, Vlissingen Al enige jaren vraag ik mij af of de meeste mensen in Midden-Zee land niet het beste af zouden zijn als zowel in Goes als op Walche ren een ziekenhuis zou functione ren als in Terneuzen: een goed ge organiseerd ziekenhuis met ver pleeghuizen en thuiszorg binnen dezelfde organisatie, met alle nood zakelijke specialisten in voldoende kwaliteit en aantallen, goede af spraken met het Universitaire zie kenhuis in Gent en een gezonde fi nanciële basis. Met ongeveer 30 jaar ervaring als specialist en als pa tiënt in alle huidige en de meeste van de vroegere vijftien(l) zieken huizen en als algemeen directeur van de Stichting Streeklaborato- rium Zeeland verantwoordelijk voor vier laboratoria meen ik enig recht van spreken te hebben. Ik meen dat de huidige verantwoor delijken zich nu in eerste instantie op deze mogelijkheden horen te richten. Goede samenwerking vind ik vanzelfsprekend. Een fusie kan altijd nog overwogen worden. Kortom: waarom zou in Goes en Walcheren niet kunnen wat in Ter neuzen kan? Dr. H. Planteydt Brigittadreef 7, Middelburg baan is de nadering vast gericht op een punt dat twee kilometer vóór de baan ligt. Dus al vanaf de aan vang onder het glijpad en gas zou moeten worden bijgegeven. De grote vraag is dan ook of er nog voldoende motorvermogen be schikbaar was. Vanaf 4 kilometer voor de baan wordt de glijhoek enigszins verkleind door de neus omhoog te trekken. De draag kracht valt dan uiteindelijk weg door te overtrekken, maar het heeft ook sterk afremmen tot ge volg. Zeer knap gedaan, want door de resulterende geringe snelheid overleven velen. Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen In de krant van 28 februari wor den mogelijke oorzaken genoemd van de rampvlucht. Naast de oog getuigenverslagen levert plotten van de beschikbare radarinforma tie het volgende beeld op. Vanaf zo'n 10 kilometer voor de Polder- Ik las met interesse de twee artike len over stripverhalen (krant van 28 februari), maar wat daarin werd beweerd kwam mij vreemd over. Ten eerste wordt in het artikel manga afgedaan als gewelddadig, terwijl juist bij deze vorm er een oplossing is voor een probleem wat blijkbaar Nederlandse strip boeken hebben; het is geschikt voor verschillende soorten pu bliek. Naast de verhalen gericht op jongens, is er ook aandacht voor meisjes en volwassen vrouwen. Ten tweede wordt hier internet als laatste redmiddel genoemd, ter wijl het juist een medium is wat veel mogelijkheden biedt. Teke naars zijn bijvoorbeeld door het in ternet niet langer gebonden aan bepaalde afmetingen. Ook is er juist door het publiceren op een ei gen site veel ruimte voor feedback door middel van een forum. A. Caljouw Langstraat 40, Arnemuiden Wilders krijgt steun van de joodse gemeenschap in Amerika, en zal kunnen rekenen op flinke fondsen uit hun kas (krant van 28 februa ri). De joodse gemeenschap is nu niet precies het orgaan dat voor vrije meningsuiting is. Dit kun je merken als je een grapje maakt over de joden, zie bijvoorbeeld het accident in België na het tv-pro- gramma 'Man bijt hond'. Er mo gen zeker geen grapjes gemaakt worden over de joden, er mag ze ker niet kritiek geuit worden op Is raël, want dan krijgen deze perso nen een uitgekookte haatcampag ne te verwerken, in het klein en in het groot. Is dat tolerant, is dat een teken dat de joodse gemeenschap zo voor vrije meningsuiting is? Dit is de ontmaskering van de figuur Wilders, die helemaal niet voor vrije meningsuiting is maar voor de afslachting van alles wat mos lim is. Daarbij worden er iedere dag duizenden mensen gedood doordat ze bijvoorbeeld iemand beledigen, kunnen de kleinste din gen zijn. Waarom hoor je Wilders daar nooit over? Hier zou eens over nagedacht kunnen worden. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Als in het reguliere onderwijs kin deren met een beperking opgeno men worden, krijgen deze kinde ren een financieel en professioneel rugzakje mee: zij worden door des kundigen begeleid. Als de burge meester en wethouders van de ge meente Sluis (naar men mag aan nemen zonder lichamelijke en of geestelijke beperkingen), bij herha ling ruzakjes nodig hebben om enigszins te functioneren met enorm veel extra kosten, wat is dan de conclusie? Enkele voorbeel den: woonambassadeur, bemidde laar zwembad, vierde wethouder (Hennekam), bemiddelaar water- dunen, toezicht van provincie over financieel bankroet, om- budssteam, hulpvraag van oud-burgemeester, aantrekken van medewerkers van buitenaf Con clusie: de gemeente is niet in staat om zelf respectvol met elkaar en de gemaakte afspraken om te gaan, zoals vastgelegd in officiële besluiten aangaande het voormali ge gemeentehuis in Aardenburg en tal van andere zaken. Kostenbe sparend zou kunnen zijn: een heel nieuw college van B en W, te be noemen zonder rugzakjes. Beatrix Meindersma Marktstraat 7, Aardenburg Burgers blij verrast (krant van 23 februari) Niemand in de buurt van de Dr. Stavermanstraat in Vlis singen is blij met het HKPD (huis kamerproject drugsgebruikers). We waren, zijn en blijven tegen de komst van een dergelijke opvang in een woonomgeving. De argu menten zijn een en ander maal be sproken in de raads- en commissie vergaderingen en ook via de pers is duidelijk gemaakt, waarom zo'n voorziening hier niet thuishoort. Nu het er eenmaal is zijn wij (on der protest) constructief in ge sprek met betrokken partijen om onze buurt veilig en leefbaar te houden. Ook is niemand in de buurt ver rast over de geringe overlast. De volgens de arts van Emergis bijzon dere durvers is nadrukkelijke ver teld hoe ze zich dienen te gedra gen. Tijdens deze eerste koude maanden is het inderdaad 'goed' gegaan. Maar laten we eerst de ko mende seizoenen afwachten om te kunnen constateren dat het alle maal wel meevalt. Hoewel meeval len: diverse inbraken in de buurt, zwerfvuil en intimidatie noem ik geen meevaller. We zijn en blijven argwanend alert. Hans van der Male Singel 88, Vlissingen De PvdA vraagt nu pas aandacht voor het ziekenhuis met een bijna pagina grote advertentie in een huis-aan-huisblad en artikelen in de krant. Het is goed 'scoren' met dat onderwerp. Dus gaat men de show stelen en een graantje mee pikken. Goede sier maken met de ernst van de zaak is niet in het belang van oplossingen. Het tekent de wij ze en manier waarop de PvdA poli tiek bedrijft en de gemeente be stuurt. Vooral de kreet; 'we zullen zoveel mogelijk steun proberen te vinden voor deze opvattingen bij andere politieke partijen' is ken merkend Dat moet deze op publi citeit beluste partij in de gemeente raad van Vlissingen doen en niet af willen dwingen met een adver tentie of te laat de pers opzoeken. Om even toe te spitsen op de de re clame-uiting: Als besturen per ad vertentie trend wordt, dan kun nen wij in 2010 beter een reclame bureau installeren in plaats van een nieuwe gemeenteraad kiezen. Luc Markies Marnixplein 23, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10