Buitenland Luikse 'godfather' rest van leven cel in Indiase vrouwen sterven na 1)rand' 'Video's marteling vernietigd door CIA' Iran wil dat Interpol Olmert arresteert Schuldig bevonden Marcel Habran hoort vandaag de strafmaat. Naar seks snakkende vrouw belt politie Skiërs gewond door vallende stoeltjeslift 6 I Dinsdag 3 maart 2009 PZC door onze correspondent Pascale Thewissen LUIK - De 75-jarige 'godfather' van de Luikse maffia, Marcel Habran, slijt zo goed als zeker de rest van zijn leven in de gevangenis. Een volksjury heeft hem - na een rechtszaak die zes maanden duur de - schuldig bevonden aan het lei den van een criminele organisatie. Vandaag hoort hij hoe lang hij de cel in moet. Habran is één van de meest be ruchte gangsters van België. De man met het uiterlijk van een film ster - hij wordt wel vergeleken met Jean-Paul Belmondo - bracht al 22 jaar van zijn leven in de cel door, en als het aan het Openbaar Minis terie ligt, belandt hij opnieuw voor 25 jaar achter de tralies. In totaal stonden het afgelopen halfjaar twaalf vermeende maffio si terecht voor acht afrekeningen Marcel Habran (midden-onder) in de beklaagdenbank. foto ANP in het Luikse criminele milieu en een reeks spectaculaire overvallen. Justitie denkt dat het hier slechts een topje van de ijsberg betreft, wat nog eens bijdroeg aan het zwarte imago van Luik, dat ook wel 'Palermo aan de Maas' werd genoemd. Luik heeft lang synoniem gestaan voor zware criminaliteit en corrup tie. Hoe corrupt bleek ma de moord op 18 juli 1991 op de Luikse NEW DELHI - In een jaar tijd zijn ruim honderdduizend Indiase vrouwen overleden door brand en brandwonden. Uit een rapport dat medisch vakblad The Lancet giste ren publiceerde blijkt dat het daar bij vaak om huiselijk geweld ging. Jonge Indiase vrouwen lopen een driemaal zo grote kans als man nen om door brand om het leven te komen, staat te lezen op de web site van The Lancet. De meeste slachtoffers waren tus sen de 15 en 34 jaar. Huiselijk ge weld is een groot probleem in In dia. Vrouwen worden er soms ge dood om onenigheid over de bruidsschat. Vaak worden ze met benzine overgoten en in brand ge stoken. De daders zeggen vaak dat er een ongeluk in de keuken heeft plaatsgevonden. The Lancet bestudeerde overlij- denscertificaten, autopsieverslagen VEILIGHEIDSWAARSCHUWING Kwaliteitsprobleem met Knorr Taco's Wereldgerechten Unilever Benelux waarschuwt consumenten voor een mogelijk kwaliteitsprobleem met Knorr Taco's Wereldgerechten. Uit intern onderzoek is gebleken dat een beperkt aantal Knorr Taco's Wereldgerechten een te hoge concentratie bevat van een stof die voorkomt in de bedrukking van de verpakking (4-Methyl Benzofenon). Deze stof wordt veel gebruikt in de verpakkingsindustrie. Uit voorzorg roepen wij u op om de Knorr Taco's Wereldgerechten niet te consumeren, en de verpakking met inhoud weg te gooien. Indien u in het bezit bent van één of meerdere Knorr Taco's Wereldgerechten, vragen wij u vriendelijk de streepjescode uit te knippen en op te sturen naar: Knorr Antwoordnummer 10016 (gratis) 6200 XP Maastricht www.knorr.nl U wordt verzocht daarbij de volgende gegevens te vermelden: Uw naam, adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer Uw bank- of gironummer Wij retourneren u vervolgens het aankoopbedrag. Indien u vragen of opmerkingen heeft, neem dan tussen 8.00 - 21.00 uur contact op met de Knorr Consumenten Service via het gratis telefoonnummer: 0800-0223055. Wij bieden u onze welgemeende excuses aan voor het ontstane ongemak. Unilever Benelux socialist en ex-burgemeester André Cools. Het onderzoek naar die moord sleepte jaren voort, om dat het ene na het andere schan daal kwam bovendrijven, waaron der de Augusta-affaire. De top van de socialistische partij bleek miljoe nen smeergeld ontvangen te heb ben van de Italiaanse helikopter bouwer Augusta in ruil voor me- gaorders. De bende-Habran had op dat mo ment andere dingen aan het hoofd. De organisatie pleegde een hele reeks gewapende overvallen op geldtransporten en gelddepots in België en Luxemburg. Daar werd volgens de Belgische justitie meer dan vijftien miljoen euro mee buitgemaakt. Maar in januari 1998 ging het mis. Bij een overval op een geldtransport in Borg worm werden twee geldkoeriers doodgeschoten. In de Luikse on derwereld brak paniek uit en be gonnen partijen elkaar de schuld te geven van de moorden. Dat was weer het sein voor een reeks koel bloedige afrekeningen binnen het criminele milieu. „Maar de tijden zijn dramatisch veranderd", zegt criminoloog Michael Dantinne van de Universiteit van Luik. „Ha bran belichaamt het verleden. Te genwoordig concentreert de mis daad zich veel minder rond perso nen, maar veeleer rond mogelijk heden. Zo zie je in Luik relatief veel drugsgerelateerde criminali teit terug, mede als gevolg van de nabijheid van Maastricht. Luik is allang geen Palermo aan de Maas meer. Gangsters zoals Habran zijn een uitstervend ras." De peetvader zelf is afgelopen weekeinde overgeplaatst naar de zwaarbewaakte vleugel van de Lan- tin-gevangenis in Luik na geruch ten over een mogelijke ontsnap ping. Uit protest tegen die over plaatsing is hij in hongerstaking. Hij is ook kwaad dat de jury van oordeel is dat hij bij de overval in Borgworm betrokken was. Zelf heeft hij dat altijd ontkend. Een gangster is hij, zo gaf hij ooit toe in een interview. „Maar ik ben geen moordenaar." en bevolkingsregisters en kwam zo op een geschat aantal van 163.000 sterfgevallen door vuur in het jaar 2001. Dat getal is zes keer zo hoog als de officiële aantallen die de politie noemt. In 106.000 ge vallen, ofwel 65 procent, ging het om vrouwen. Vrouwenrechtenorganisaties be schuldigen de Indiase overheid er al geruime tijd van te weinig te doen aan het probleem. WASHINGTON - De Amerikaanse ge heime dienst CIA heeft maar liefst 92 videobanden vernietigd van ver horen van terreurverdachten. Dit heeft een Amerikaanse officier van justitie gisteren laten weten. Op de banden zou te zien zijn hoe verdachten worden onderworpen aan 'waterboarding' dat het slacht offer het gevoel geeft te verdrin ken. Volgens mensenrechtenorga nisaties is dat een vorm van marte ling. Burgerrechtenorganisatie ACLU, die in december 2007 een rechts zaak tegen de CIA heeft aangespan nen, uitte hevige kritiek op de ver nietigingsactie. TEHERAN - Interpol moet arrestatie bevelen uitvaardigen tegen vijftien Israëlische politici en legerleiders. Dat heeft justitie in Iran gisteren gezegd. Volgens Iran hebben de vijftien zich met het Israëlische of fensief in de Gazastrook schuldig gemaakt aan oorlogsmisdaden. Een speciaal Iraans hof, opgezet om de beschuldiging tegen Israël te onderzoeken, zegt Interpol giste ren een lijst te hebben gegeven met namen van verdachte Israë liërs en de misdaden waaraan zij zich schuldig zouden hebben ge maakt. Aanklager Saeed Mortazavi uit Te heran zei dat onder anderen pre mier Ehud Olmert, minister van Buitenlandse Zaken Tzipi Livni en minister van Defensie Ehud Barak op de lijst staan. Andere namen zijn die van officieren. De oproep aan Interpol maakt deel uit van een Iraanse campagne tegen Israël. Iran erkent Israël niet en staat achter Harnas, de militan te bestuurders van de Gazastrook. Israël verklaarde het allemaal te be schouwen als een politieke stunt van Teheran. „Dit verdient het niet eens om commentaar op te ge ven, dit is grove propaganda", zei woordvoerder van Buitenlandse Zaken Yigal Palmor. Bij de invasie kwamen zo'n der tienhonderd Palestijnen in de Ga zastrook om het leven, vooral bur gers. Aan Israëlische zijde vielen dertien doden. SCHWELM - Een naar seks snakken de vrouw (44) heeft zondag der tien keer naar de politie in het Duitse Schwelm gebeld op zoek naar een geüniformeerde minnaar. Zij vertelde aan de telefoon dat zij de rest van haar leven met een agent wil doorbrengen. Na het zo veelste telefoontje reed een surveil lancewagen langs bij de beschon ken vrouw. De agenten pakten de accu van haar mobieltje af MADRID - Ongeveer vijftien skiërs zijn gisteren gewond geraakt toen een stoeltjeslift in het zuiden van Spanje neerstortte. Het berggebied wordt al dagen geteisterd door zware sneeuwval. Vermoedelijk heeft een draagarm van een pijler waar de kabels van de lift op rus ten, het door de sneeuwlast bege ven. De mensen in de stoeltjes vie len op een skipiste, ongeveer vijf meter lager.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6