Personeel RAVZ valt over 'wurgcontract' effeweg.nl Asselbergs wordt nieuwe kamerheer van de koningin Huwelijk was hoogtepunt Erebaan voor ereburger supervoordelige busreizen Ondernemingsraad wacht zware taak in gesprek Connexxion. 8 dagen Lourdes en Pyreneeën Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 4 dagen Londen PZC Dinsdag 3 maart 2009 1 25 door Marcel Modde GOES - De raad van bestuur van de RAVZ moet opnieuw naar de on derhandelingstafel met Con nexxion. Het personeel kan zich niet vinden in het 'wurgcontract' dat de overnamekandidaat voor de ambulancedienst boven de Wester- schelde op tafel heeft gelegd. Met name het inleveren van de ge maakte overuren en het nieuwe roosterschema stuitten gistera vond tijdens een achterbanraadple ging van de ondernemingsraad op groot verzet. Ook zijn de medewer kers wantrouwend geworden, om dat Connexxion een paar weken geleden nog had aangegeven de RAVZ 'één op één' te willen over nemen. Inmiddels is daaraan ook de keiharde voorwaarde gekop peld van een financiële bijdrage van zorgverzekaars, gemeenten en provincie aan het wegwerken van de 2,2 miljoen hoge schuld. Bij uit blijven van die bijdrage vreest het personeel onder het nieuwe be wind nogmaals te worden gekort. De ondernemingsraad bespreekt de uitkomst van de raadpleging vandaag met de raad van bestuur. „Het is niet dat we op voorhand al le deuren dichtgooien", zei voorzit ter Cees Salakory na afloop van de bijeenkomst. „Maar we willen eerst wel eens zien wat er nog be spreekbaar is." De raad van be stuur was al wel akkoord met de overnamevoorwaarden. De Bios-groep heeft gisteren nog maals schriftelijk aangedrongen op RN bet personeel van ambulance- dienst RAVZ voelt weinig voor het 'wurgcontract' van Con nexxion. De onderhandelingen worden vandaag hervat. overleg met de RAVZ. Het hon derd jaar oude Rotterdamse ambu- lancebedrijf houdt vol de beste kandidaat te zijn voor overname van de Zeeuwse organisatie en toont zich bereid 'op de kortst mo gelijke termijn' over de brug te kunnen komen om de dienst voor een faillissement te behoeden. In die zelfde brief beticht de Bios- groep RAVZ-directeur Ricks Mep- pelder van onzorgvuldig en onza kelijk handelen. Hij heeft niet de moeite genomen serieus te onder zoeken ofBios-ambulancezorg een aanvaardbaar alternatief zou zijn. „Onzakelijk, omdat u in de benar de positie waarin u zich thans be vindt, geheel afhankelijk maakt van die ene partij, waardoor u in de onderhandelingen elke ruimte heeft weggegeven." Meppelder houdt in een nieuws brief aan het personeel staande dat Connexxion onder de huidige om standigheden de beste partij is. Voormalig burgemeester Jack As selbergs (63) uit Zierikzee is per 1 maart benoemd tot kamerheer van de koningin in Zeeland. Hij volgt daarmee Biervlietenaar Kees Kostense (71) op, die de functie bijna negen jaar heeft vervuld. Als kamerheer begeleidt hij de ko ningin bij bezoeken aan de provin cie. Daarnaast speelt hij een proto collaire rol rond de aanstelling van nieuwe ambassadeurs en bij bij zondere gebeurtenissen binnen de koninklijke familie. De in Bergen op Zoom geboren Asselbergs was van 1981 tot januari dit jaar burge meester van achtereenvolgens Sluis, Aardenburg, Zierikzee en de latere fusiegemeente Schouwen- Duiveland. Kostense was onder meer geneesheer-directeur van het Ziekenhuis Walcheren. Het kamer heerschap eindigt in de regel op 70-jarige leeftijd. Kees Kostense: „Tomeloos geno ten." door Jan van Damme Kees Kostense zal het kamer heerschap missen: „Ik heb er tomeloos van genoten." Na bijna negen jaar heeft hij per 1 maart afscheid genomen als ka merheer van de koningin in Zee land. Hij zat - wat hij noemt - in de bles suretijd: regel is dat een kamerheer stopt in het jaar dat hij' 70 wordt, en Kostense is 71 jaar. De vertrekkende kamerheer heeft er een aantal bewogen jaren opzit ten. Drie uitvaarten, van prins Claus, prinses Juliana en prins Bernhard. Hij was ook aanwezig bij de doop van prinses Alexia. Ab soluut hoogtepunt was het huwe lijk van prins Willem-Alexander en Maxima, op 2 februari 2002. „Ik moest toen de gasten ontvangen in de Nieuwe Kerk in Amsterdam naar hun plaats begeleiden." Vorig jaar bracht de koningin vijf bezoeken aan Zeeland. Zo was ze bij het jubileumfeest van de 250-ja- rige PZC en maakte ze een rondrit door West-Zeeuws-Vlaanderen. Kostense: „Ik deed steeds mee met de voorbereidingen. En als kamer heer ben ik telkens de eerste die de koningin begroet en de laatste die haar uitzwaait." provincie haar vertegenwoordiger en daarnaast nog één extra in Am sterdam en Den Haag. De invul ling van het ambt is vooral proto collair. „Als kamerheer kun je ook worden ingezet bij representatieve recepties. Of bij de begeleiding van ambassadeurs naar het paleis, wan neer ze hun geloofsbrieven komen aanbieden." Geen dagtaak, beseft Asselbergs en dus-prima in te pas sen in zijn bedoeling het 'iets rusti ger aan te gaan doen'. Dat hij de scepter van Kostense heeft overge nomen, betekent niet dat de konin gin nu vaker op visite komt in Zie rikzee. „Zo werkt dat niet." Jack Asselbergs: „Ik beschouw het als eeri enorme eer." door Marcel Modde Naar de onbetaalde functie van kamerheer kun je niet solliciteren, zegt Jack Assel bergs. „Op enig moment ben ik door de konin gin benaderd met de vraag of ik in Zeeland haar ka merheer wilde worden. Ik be schouw het als een enorme eer. Als burgemeester heb ik vier offi ciële bezoeken meegemaakt. Nu mag ik de bezoeken van hare ma jesteit aan onze provincie helpen voorbereiden en begeleiden." De kamerheer wordt tot het civie le huis in de hofhouding gere kend. De majesteit heeft in iedere Vertrek: o.a. 3, 25 april, 4 juli, 17 oktober Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) yj Genoemde prijzen zijn per persoon, excl reserveringskosten a €15, iAceurmerk entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. w bedrijf Hoogtepunten: Praag, Praagse burcht, de Sint Vitus kathedraal, stads wandeling beneden- en bovenstad Praag o.l.v. een gids, boottocht rivier Moldau, Kokorindal, glasfabriek Novi Bor, Detenice, Jicin, burchtruïne Trosky. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal diner, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar krijg een kilo betaal een pond Vertrek: o.a. 13 maart, 3,10 april, 21, 29 mei, 19 juni Hoogtepunten: The Londen Eye, Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, St. Paul's Cathedral, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Downingstreet, Tower of Londen, Windsor Castle, Harrods, Covent Garden. 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, overtocht per boot Calais-Dover v.v., vervoer per Tourist Class touringcar Hqogtepunten: Lourdes, Moulin de Boly, Cachot, Place du Rosaire, grot van Massabielle, lichtprocessie over de Esplanade des Processions, Pyreneeën, Cirque de Gavarnie, Bartrès, Pau, kasteel Hendrik IV. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63