Duivencombinatie Hoek heeft het roer de afgelopen jaren omgegooid Middelburg Verkiezingskoorts heerst in de denkt na over koerswijziging •32 Dinsdag 3 maart 2009 PZC Geluiden binnen fusieclub om voor de zaterdag te kiezen. B MIDDELBURG - Binnen de voetbalve reniging Zeelandia Middelburg gaan stemmen op om een zater dagclub te worden. Het is voor het bestuur reden om tijdens de leden vergadering op 27 maart de behoef te te peilen. Volgens verschillende leden is de zaterdag onder voetbal lers populairder dan de zondag. „We leggen onze leden drie moge lijkheden voor", zegt voorzitter Ca- rel Peterson. „We willen weten of we een zondagclub moeten blij ven, of we naar de zaterdag zou den moeten overstappen of dat we een zondag- en een zaterdagtak moeten hebben. Als we dat geïn ventariseerd hebben, zullen we eventueel een onderzoekscommis sie instellen." De voorzitter denkt dat de nieuwe initiatieven weinig kans van slagen hebben. „Als we naar de zaterdag gaan hebben we een capaciteits probleem op ons complex. En bij een zaterdag- en zondagtak heb ben we twee besturen nodig, dat lijkt me niet zo makkelijk. Boven dien hebben we afspraken met de gemeente lopen." Tot 2000 had Middelburg, voorlo per van Zeelandia Middelburg, een volwaardige zaterdagafdeling. Dat leidde echter tot fricties, waar na Middelburg er in een ledenver gadering voor koos om zonder za terdagtak verder te gaan. De zater dagvoetballers maakten vervol gens een doorstart onder de naam MZVC. Middelburg fuseerde een jaar later met Zeelandia. „Als er iets binnen de club gaat verande ren, is dat niet voor 2012", meent Peterson, „maar nogmaals, ik geef de plannen weinig kans. Het is al leen zo dat als je leden zoiets oppe ren, je daar naar moet luisteren. Het is volgens mij allemaal te wij ten aan de slechte resultaten en de geluiden dat spelers willen verkas sen naar een zaterdagclub." door Fred Rabout SINT PHILIPSLAND - De combinatie Hoek uit Sint Philipsland kwam als een komeet de Zeeuwse dui vensport binnen. Halverwege de ja ren negentig liet Wouter senior zijn tot dan toe geliefkoosde vo gels, de papegaaien, voor wat ze waren. Zijn zoon Leon wilde dui ven en die kwamen er dan ook. PV De Vredesduif had er meteen een lid bij. Het werd de combinatie Hoek, met vader Wouter (58), de 36-jari- ge zoon Wouter junior (om ver warring te voorkomen wordt hij Bram genoemd) en de jongste zoon Leon, die nu 34 is. Officieel werden ze in 1998 bijgeschreven op de ledenlijst. In 2003 werd de combinatie negentiende in de Zeeuwse stand om het generaal kampioenschap. Een jaar later fi nishten ze als zesde en in 2005 stonden ze in Yerseke tijdens de jaarlijkse huldiging op de bovenste trede van het podium. Vóór geves tigde waarden als Herman Calon en de gebroeders Scheele. Aan de top blijven is echter moei lijker dan er komen. Ook dat be wees de combinatie. Waren ze in 2006 nog veertiende; in 2007 ston den ze niet meer in de top zestig en het afgelopen seizoen sloten ze als 21e af. Volgens Leon, de drijven de kracht van de combinatie, zijn er aanwijsbare redenen voor de wisselende resultaten. „We heb ben ons de laatste jaren gespeciali seerd op de dag- en overnacht- fond", vertelt hij. „De vitesse en midfond boefenen we nog wel, maar dan op een lager niveau. Ons 'arsenaal' vitesse en midfond-dui- ven hebben we van de hand ge daan. Daarvoor in de plaats heb ben we 'fonders' aangeschaft. Dan kom je nooit meer in aanmerking om je in de strijd om het generale kampioenschap te mengen. Wil je dat wel, dan moeten alle discipli nes van de duivensport worden be oefend. Dat wil overigens niet zeg gen dat we zo maar eventjes weer op het podium zouden staan." Afgelopen seizoen had volgens Leon Hoek beter kunnen verlo pen. „De dagfond was slecht. Daar was weinig goeds te melden. Al leen een tweede provinciaal op La Souterraine. Op de overnacht pak ten we toch een achtste nationaal op Barcelona en een zevende natio naal met de jaarlingen op Bor deaux. Goed voor een tweede plaats op de fond in ons rayon. De dagfond was dus ver onder de maat, maar over de overnachtfond zijn we tevreden. Wat overnacht betreft teken ik voor hetzelfde als afgelopen seizoen. De dagfond moet beter en dan is onze doelstel ling die we twee jaar geleden sa men opstelden geslaagd." UIT p BASKETBAL New York. NBA: Detroit Pistons - Boston Cel tics 105-95, New Orleans Hornets - New Jer sey Nets 99-96, Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 105-94, Indiana Pacers - Denver Nuggets 100-94, Portland Trailblazers - San An tonio Spurs 102-84, Cleveland Cavaliers - At lanta Hawks 88-87, Utah Jazz - Golden State Warriors 112-104, Dallas Mavericks - Toronto Raptors 109-98. BILJARTEN Driebanden. Bekertoernooi, derde ronde. Te rugwedstrijd A1 Biljarts-Verbrugge Termi nals 4-4: Nick Zuijkerbuijk-Martin Spoormans 0-3 (13-15, 3-15, 7-15); Dick van Uum-Ronny Daniëls 0-3 (6-15, 7-15, 10-15); Henk Blauw- blomme-Kees Wittens 2-1 (15-3, 15-12, 9-15); Addy Wienk-Richard de Bruin 2-1 (4-15, 1510, 7-15). Verbrugge geplaatst voor finale. Pool. Tweede divisie, poule zuid: Keizer Ka- rel-Cue Action 5-2. 8-ball: Harry Vloet-Jeroen Koopman 6-3; Gijs Nielen-Jeroen Koopman 6-2. 9-ball: Mark Achten-Atong Wu 7-5; Tar- mon Rietdijk-Johan van oorschot 7-3. Straight: Harry Vloet-Johan van Oorschot 100-92; Tar- mon Rietdijk-Atong Wu 42-100. Koppel 10-ball: Vloet/Nielen-Van Oorschot/Wu 5-7. TENNIS Goes. Immoregio Zeeuwse kampioenschap pen. Mannenenkelspel. HE3: K. van den Ber- ge-T. Willemsen 9-3. HE5: B. Mulder-J. Albregt- se 7-3, W. van den Berge-N. de Marco 7-6, R. Anbeek-S. Geers 6-3. HE6: R. Brons-T. Vleugel 10-0. HE7: R. Alders-J. de Smit 5-4, R. Bakker- H. Westdorp 10-4. Vrouwenenkelspel. DE7: D. van den Dries-M. Suerink 7-4, I. Suerink-I. Bou- dewijns 6-3, E."Rijnders-M. de Jonge 7-4, L. Cle- ment-l. Gijzen 6-3. Mannendubbelspel. HD5: S. van Bremen/B. Ovaa-D. Breure/B. Ruisaard 10-4. HD7: B. de Nooijer/M. de Nooijer-J. Maas/P. Roodhart 6-5. Vrouwendubbelspel. DD7: K. Wagemakers/M. de Witte-S. Bustraan/B. van Dijk 7-3, M. Hoondert/W. Polderdijk-D^ Bruijnzeel/D. Bruijnzeel 9-5, R. Kole/I. Mans ier-A. Jopse/M. Klijn 10-3. Gemengddubbel- spel. GD7: A. Kloet/E. van der Does-M. van Sabben/H.van Sabben 6-5. WIELRENNEN Breda. Eerste wedstrijd voorjaarscompeti tie. Resultaten jeugd ZRTC Theo Middel kamp. Categorie 2: 24. Donna Fransse; 27. Omri Kleinepier. Cat. 3: 1. Timo de Jong; 23. Nick de Munnik. Cat. 4: 3. Nick Janssen; 9. Gio vanni Burton. Cat. 5: 5. Denise Gunst; 7. Mau- rits de Waal. Cat. 6: Tim Janssen. Cat. 7: 1. Ivar Moeleker; 3. Davy Gunst; 9. Menno Rietveld. AGENDA DINSDAG BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse: Roadhouse Roadies-Khalu's AA. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. VOETBAL Amateurbeker Zuid I. Vijfde ronde: Kloetin- ge - Hoek 2 (19.30 uur), Zaamslag - Heerjans- dam (20.00 uur), Zundert - GPC Vlissingen (20.00 uur), Vlissingen - ASWH (20.00 uur). Anatevka Dooms (links) staat met Punjab in de top twintig van Holland's Next Tophorse. Manuela de Jong is met Leroy (nog) niet zo ver, maar zij zou ook heel graag tot het eind meedoen aan deze landelijke paarden- en ponyverkiezing. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56