weer elke minuut verandert' Rillanders zijn sceptisch over huisvesting Polen in hun dorp Boluswedstrijd in Kamperland Cursus zelfverdediging in Oud-Vossemeer SMWO biedt ouderen hulp bij geldzaken Seniorenmiddag in het Kerkje van Ellesdiek Concert La Violetta in gemeentehuis Kapelle B PZC Dinsdag 3 maart 2009 1 9 OUD-VOSSEMEER - Jeugdhonk Jong-Vosmaer begint op woensdag 4 maart met een cursus zelfverde diging voor kinderen tussen to en 13 jaar. De cursus duurt twaalf we ken en wordt gehouden op woens dagen tussen 14.30 en 15.30 uur in de Vossenkuil. Deelname kost vijf tien euro. Aanmelden en informa tie aanvragen kan tot 20 april bij Jos Hommel (0166-672105) of Ri- nus Govers (0166-672776). GOES - Welzijnsorganisatie SMWO biedt ouderen in de gemeente Goes een vraagbaak over geldza ken. Zo'n tweehonderdvijftig men sen maakten vorig jaar al gebruik van de kosteloze dienstverlening. Het gros van de hulpvragen had betrekking op het invullen van (be lastingformulieren. Ook voor an dere vormen van administratie is de vraagbaak beschikbaar. Meer in formatie via tel: 0113-277179. ELLEWOUTSDIJK - Het Kerkje van El lesdiek houdt woensdag 4 maart vanaf 14.30 uur een seniorenmid dag. Het begint met het toneelstuk Een te vee, gespeeld door een groep vrouwen van Passage uit Aagtekerke. Na de pauze zorgt het mondorgelorkest De Krekels uit Westkapelle voor muzikaal ver maak. De entreeprijs is vier euro. Reserveren kan via tel. 0113-351317 ofkerkje@ellesdiek.nl. KAPELLE - Muziekgroep La Violetta speelt woensdag 4 maart vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis van Kapelle. Op het programma staat volksmuziek uit onder meer Oost-Europa en Ierland. Bulgaarse ritmes en levendige Ierse muziek worden afgewisseld met melancho lische Roemeense melodieën. Kaartjes kosten vijf euro en zijn te krijgen bij het gemeentehuis en de bibliotheek van Kapelle. Piet Grims 'weerfoto' van maandag 2 maart 2009, voor de gelegenheid inclusief paard. foto Piet Grim Timmermans agim Ge;ecMtaeu.-*sard«ri EXECUTIEVERKOOP Op dinsdag 10 maart 2009, om 10.00 uur, zal een zeilboot, kleur blauw met een witte ombouw, 1 mast en een wit zeil, bestemd voor de vaart op de bin nenwateren, genaamd "Chumach" en toebehoren openbaar worden ver kocht, en wel ten laste van Freddy Robert Valentin Wilssens, geboren 26 mei 1951. De openbare verkoop vindt plaats te Colijnsplaat, aan het adres Jacht havenweg 3. De verkoop geschiedt bij opbod, zon der opgeld of BTW en uitsluitend tegen contante betaling. Een kwartier voor aanvang is er gele genheid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de ver koop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4460 MC Goes 0113-246333 door Luc Oggel RILLAND - Omwonenden van het afgebrande, voormalige raadhuis in Rilland staan nog wantrou wend tegenover het feit dat daar straks opnieuw Poolse arbeidsmi granten in worden gehuisvest. Dat bleek gisteravond tijdens een informatieavond in dorpshuis Luc- tor et Emergo. Directeur Jeroen van Leeuwen van uitzendbureau NL-Jobs, eigenaar van het gebouw aan de Hoofdweg, deed daar de plannen uit de doeken. Het is de bedoeling dat het pand zoveel mogelijk in oude staat wordt herbouwd en op zijn vroegst in het voorjaar van 2010 onderdak zal bieden aan maxi maal dertig arbeidsmigranten. Het wantrouwen van de omwonenden - er waren er 250 aangeschreven, maar slechts enkele tientallen aan wezig - komt vooral voort uit de oude situatie. Er was toen veel overlast van de Polen, met name 's nachts. Op nieuwjaarsdag 2008 brandde het gebouw als gevolg van kortsluiting af, maar ook eer der waren er al bijna-brandjes ge weest. NL-Jobs was toen overigens nog geen eigenaar van het ge bouw. Van Leeuwen probeerde gister avond aan te geven dat het wat hem betreft allemaal heel anders en vooral beter wordt geregeld, al hoewel hij niet kon beloven dat er helemaal geen overlast zal zijn. „Polen hebben nu eenmaal geen goed imago, maar wij kijken heel goed wie we naar Nederland ha len. Een bewijs van goed gedrag is verplicht." Er zal ook een beheerder worden aangesteld die de boel in de gaten houdt en het pand voldoet straks aan allerlei veiligheidseisen. Bij de bewoners bleef echter een 'eerst zien, dan geloven'-houding de bo ventoon voeren. Overigens praat de raad Reimers- waal vanavond over de concept-be leidsregels rond de huisvesting van arbeidsmigranten. De vergadering begint om 20.00 uur in het ge meentehuis. KAMPERLAND - Zeeuwse bakkers proberen elkaar op dinsdag 24 maart weer de loef af te steken tij dens de jaarlijkse Zeeuwse Bolus wedstrijd. De Zeeuwse afdeling van de Ne derlandse Brood- en banketbak kers Ondernemers Vereniging houdt de prestigieuze strijd in bier brouwerij Emelisse in Kamper land. Alleen bakkers die eerder dit jaar meededen aan een blinde keu ring van de Zeeuwse lekkernij mo gen nu acht bolussen met een ge wicht van maximaal tachtig gram per stuk door een groep keurmees ters laten toetsen. Oud-burgemees- ter van Noord-Beveland Cees van Liere maakt aan het einde van de middag de uitslag bekend. Vorig jaar verliep de finale teleurstel lend, omdat van de vijf beste bak kers maar één de prijsuitreiking bij woonde. Hans Voordijk van Den Soeten Inval uit Goes ging toen met de overwinning aan de haal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49