paardenwereld Kloetinge vanavond op kunstgras tegen versterkt tweede team Hoek Hoessein Bouzambou komt na maanden zonder Human keert competitie tegen Tneole weer aan scoren toe Zeeuwse velden T'vP 4 John Sommeijer (Volharding) 4 Marinus Baas (Kloetinge) s Vijfde plaats in België voor Nick Nieuwdorp Meedendorp wint met gebroken hand Ook Zeeuwen doen mee aan Holland's Next Tophorse. Zevende plek De Looze op WK voor masters FC Dauwendaele wint lastige uitwedstrijd Erwin van der Woerdt en Jaco van der Schee ontbreken in bekerduel. Primeur bokser Roelofs bij partij in Berlijn GPC wellicht met een speler onder de lat even terug op de Topscorer RCS moet derde plaats delen met Weber en Sommeijer. 22 22 PZC Dinsdag 3 maart 2009 133 SCHOONAARDE - Nick Nieuwdorp is er in zijn eerste wedstrijd van het seizoen net niet in geslaagd op het podium te komen. De eerste jaars belofte uit Yerseke, die de overstap heeft gemaakt van ZRTC Theo Middelkamp naar Van He- mert Groep/De Jonge Renner, fi nishte in het Belgische Schoonaar- de op de vijfde plaats. De zege ging na 102 kilometer naar de Belg Jéröme Baugnies. GELUWE - Karateka Wouter Mee dendorp van de Vlissingse karate- school JKA Zeeland heeft zondag goud gewonnen tijdens de Open Belgium Cup in Geluwe. De Zeeuws kampioen in het shiai kumite tot en met de blauwe band brak in de halve finale, naar later bleek, zijn hand. Toch won hij. En' ook in de finale was hij succesvol. Pas 's avonds in het ziekenhuis werd de breuk geconstateerd. door René van Stee MAGRETTE - Lippenstift, oogscha duw of weelderig geföhnde krul len zullen er in geen velden of we gen te bekennen zijn. Ook de cat walk zal ontbreken. Toch gaat het om de verkiezing van moeders mooiste. Dit keer spelen toekomsti ge fotomodellen niet de hoofdrol, maar paarden en pony's. Net als honderden andere liefheb bers zijn de vriendinnen Anatevka Doorns (30) uit Terneuzen en Ma- nuela de long uit Zaamslag (40) be vangen door de verkiezingskoorts vanwege Holland's Next Tophorse. En zij vinden hun edele viervoe ters, die allebei op stal staan bij Ma nege Magrette en volgens hun eige naressen ook nog eens bevriend zijn met elkaar, natuurlijk de mooi ste .van allemaal. De bruin-wit gevlekte ruin Pun jab, een flink uit de kluiten gewas sen pony die oogt als een paard, is Anatevka's toppertje. „Hij ziet er niet alleen geweldig uit, het is ook nog eens een Vrolijke speelvogel. Dat komt waarschijnlijk omdat hij op 1 april is geboren. Als je zelf eens wat somber bent, maakt hij je weer vrolijk. Punjab sleepte mij er ook doorheen in een periode dat ik het privé erg moeilijk had. Onze band is enorm hecht. Ik zou hem niet meer kunnen missen", zegt de Terneuzense vertederd over haar tienjarige pony, waar mee zij in de dressuur in de klasse Mi uitkomt. Manuela de Jong is helemaal ver kikkerd op haar bruine ruin Leroy. Hij kwam uit in «owel het sprin gen als de dressuur, maar tegen woordig is het sportieve gedeelte niet meer het allerbelangrijkste. „Toen ik hem voor het eerst zag, wilde ik hem meteen hebben. Ik doe hem nooit meer weg. Het is Alle paarden- en ponyliefhebbers in Nederland kunnen meedoen aan de verkiezing van Holland's Next Tophorse. De finale van het evenement is in Hoofddorp. min of meer je kind. Dat geldt ook voor Amaretto, een voormalig springpaard van mij dat op een boerderij in Zaamslag staat. Hij is inmiddels met pensioen, maar ook hij zal altijd bij me blijven", ge tuigt ze over liefde voor haar paar den. Duizenden liefhebbers hebben via de website van Holland's Next Tophorse hun stem al uitgebracht. Als heuse fotomodellen worden de deelnemende paarden en po ny's in de schijnwerpers gezet. Niet alleen een extra was- en poetsbeurt behoren tot het stan daardrepertoire, maar onder meer ook een blinkend hoofdstel en fraai gevlochten manen. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de 25 mooiste paarden en po ny's op 28 juni naar het Concours Hoofddorp worden afgevaardigd. De winnaar krijgt daar niet alleen' een tiara voor het paard, maar ook 1500 euro aan ruitersportartikelen. Met een klassering in de top 25 zijn Anatevka Dooms en Punjab op dit moment in de race voor een plek in de kwartfinale. „Ik voer er ook echt campagne voor. Al m'n familie, vrienden en ken nissen weten er van. Ook hang ik her en der wat posters op. Tot nu toe heeft dit dus aardig wat resul taat opgeleverd", zegt de fanatieke Terneuzense. Manuela de Jong hoort het glimla chend aan. Zij is er nuchterder on der. „Ikzelf loop er niet zo heel hard achteraan, maar het is natuur lijk allemaal hartstikke leuk. En stel je voor dat je naar de finale mag. Dat pakken ze je nooit meer af" Uit Zeeland komt nog minstens één andere deelneemster. En ook de zesjarige Chayenne Murre uit Axel is er heilig van overtuigd dat haar bruine shetlandpony Gijsje de hoofdprijs verdient. Alleen heeft ze nog niet heel erg veel stemmen verzameld. „Dus dat moeten de mensen maar eens héél gauw gaan doen", zegt ze met een stelligheid die niets te raden overlaat. ®voor meer informatie zie www.hollandsnexttophorse.nl ZIERIKZEE - Tijdens het WK in Noorwegen is Ed de Looze op een zevende plaats geëindigd bij de masters 40. De schaatser uit Zierik- zee kwam in actie op de 500 me ter (43,34 seconden, 11e), 1500 me ter (2.09.02 minuten, 6e), 3000 me ter (4.36.24, 6e) en 5000 meter, waarop hij een tijd van 7.55.08 mi nuten realiseerde. Adriaan Provoost uit Domburg ein digde als zesde bij de masters 45. BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van FC Dauwendaele hadden hun handen vol in de uitwedstrijd tegen MMS United 2, maar won nen uiteindelijk ruim: 2-6. Het duel werd pas diep in de tweede helft definitief beslist. Jesper de Vlieger en Daniel van 't Westende scoorden voor rust. In de tweede helft waren dat Mounir Nabil (2x) en opnieuw De Vlieger (2x). door Jan Dagevos en Barry van der Hooft MIDDELBURG - Kloetinge kan van avond in de bekerwedstrijd tegen Hoek 2 niet beschikken over verde diger Erwin van der Woerdt en doelman Jaco van der Schee. De eerste is nog altijd geblesseerd, ter wijl Van der Schee vanwege zijn werk afwezig is. Dat betekent dat Lorenzo van Trijp onder de lat staat. „Hij heeft tot nu toe in alle bekerwedstrijden op doel gestaan", zegt trainer Die- derik Hiensch. „Als Jaco er wel was geweest, had Lorenzo ook on der de lat gestaan." Kloetinge had graag gezien dat de wedstrijd zaterdag 21 maart afge werkt zou worden, maar Hoek en MIDDELBURG - Bokser Danny Roe lofs beleefde tijdens zijn partij te gen de Duitser Vladimir Gineaev een primeur op een amateurgala in Berlijn. Voor het eerst in de car rière van de Middelburgse Neder lands kampioen in de klasse tot 91 kg eindigde een partij onbeslist. Junior Quincy Tuhuleru uit Vlis- singen won van Mustapha Setar Setar, die in de derde ronde opgaf de KNVB wilden daar niet aan meewerken. „Op zaterdag hadden we op het hoofdveld kunnen spe len", zegt Hiensch, „maar nu moe ten we omdat we geen lichtinstal latie rond het hoofdveld hebben uitwijken naar ons kunstgrasveld. Dat is jammer, ook voor het pu bliek." Kloetinge is erop berekend dat Hoek 2 een aantal spelers van de eerste selectie zal opstellen. „Met welk team Hoek 2 komt, maakt me niet uit. De druk ligt toch bij ons. We zijn in de compe titie aan een sterke reeks bezig en willen die in de beker doortrek ken." Bij Hoek is de inbreng vanuit de eerste selectie niet gering. Robbie Kloetinge speelt vanavond de be- kerwedstrijd tegen Hoek 2. Het duel is op kunstgras, omdat Kloe tinge niet over een lichtinstalla tie rond het hoofdveld beschikt. VLISSINGEN - GPC zit met een keepersprobleem voor de beker wedstrijd tegen Zundert. Zowel eerste keeper Leon Weeda als tweede doelman Max Leijer is ge blesseerd. Marcel van de Burg (der de elftal) meldde zich gisteren af met een oorontsteking. „We gaan op zoek naar een kandidaat", zegt André Maas. „Als we niemand vin den moet er een speler op doel." de Moor staat in het doel en ook Jeroen van de Broeke, Kenneth Okorley, Björn Langeveld, 'Maar ten van Rosevelt, Frederique Buys- se en Marco Doens zijn van de par tij. Thomas Ragut, die aanstaande zaterdag geschorst is, wilde ook graag meedoen maar bleek niet meer speelgerechtigd voor het tweede. „Ik ben blij dat die andere jongens mee kunnen doen en mijn spelers vinden het niet erg", zegt Marty Bekooy. „Sommige spe lers hebben wat pijntjes na twee wedstrijden in twee dagen. En ik moet ook vooruitkijken. Zaterdag spelen we weer een belangrijke wedstrijd tegen Heerjansdam 2." De trainer hoopt vurig op een stunt tegen Kloetinge. „Ik heb van Rinus Zegers een analyse gehad en wil graag winnen. We staan er sterk op, maar starten wel als un derdog. De wedstrijd in Kloetinge begint om 19.30 uur. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Tweeënhalve maand had RCS geen competitiewedstrijd gespeeld en kon Hoessein Bouzam bou niets doen aan zijn positie in het PZC-topscorersklassement. Be gin december stond de aanvaller van RCS nog aan de leiding, maar door afgelasting na afgelasting bleef hij maar op elf doelpunten staan en zakte weg naar de vijfde plaats. Zondag mochten RCS en Bouzam bou eindelijk de wei weer in. En Bouzambou pakte de draad ge woon weer op. Hij maakte het vierde doelpunt voor RCS in het duel met Theole (4-1-zege). Zijn twaalfde van het seizoen. Afgelopen vrijdag speelde Bouzam bou nog een testwedstrijd bij Cer- cle Brugge. De aanvaller speelde mee in het competitieduel van de beloften met Standard Luik. Vol gens de reglementen mogen test spelers in België gewoon meedoen in competitieduels. Zondag zat een scout van Sparta Rotterdam op de tribune in Oost-Souburg en zag Bouzambou één keer scoren. Doordat de goals op RCS' niveau dubbel tellen, maakte hij in het topscorersklassement direct een sprongetje van de vijfde naar de derde plaats. Die moet hij overi gens wel delen met twee anderen. Danny Weber (Krabbendijke) heeft 24 (doel)punten, evenals Jo hn Sommeijer die zondag twee keer scoorde voor Volharding. Marinus Baas (Kloetinge) en Den nis de Nooijer (RCS) klommen en kele plaatsjes in de top tien door hun doelpunten van afgelopen weekeinde. klasse goals factor L-i totaal 1 - Dennie Ie Comte (Duiveland) 2E 19 1,5 28,5 2 - René Michel Gerritsen (Veere) 3A 17 1,5 25,5 3 4 Hoessein Bouzambou (RCS) 1C 12 Ir 2 24 - Danny Weber (Krabbendijke) 4B 24 5 24 SB 24 24 6 4 Niekvan Sprundel (Aardenburg) 3A 15 1,5 [W 22,5 1C 11 2 ijm 22 8 4 Adri van Hanegem (IJzendijke) 5A i 9 4 Dennis de Nooijer (RCS) 1C 10 20 10 4 Wesley Goud (SKNWK) 3A i 1.5 Pe 19,5 114 Willem Bevelander (SPS) 4B 19 1 19 12 - Stijn Mahieu (Hoek) HB 9 2 18 - Maarten Brasser (Arnemuiden) 2E 12 1,5 18 - Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 3A 12 1,5 18 - Ahmet Demir (Rillandia) 3A 12 1,5 18 - Mark Minderhoud (Noormannen) 4A 18 18 - Dominique Verlinde (Koewacht) 5A 18 1 18 - Thomas Vos (Mevo) 4B 18 1 18 ROTTERDAM - VC Vlissingen speelt vahavond in de vijfde ronde van het bekertoernooi op eigen veld te gen ASWH. Voor Arjan Human, de spits van de hoofdklasser uit Hendrik-Ido-Ambacht, betekent het duel een terugkeer op de Zeeuwse velden. De Middelburger is na een zware knieblessure weer fit en speelde in middels vier competitieduels waar in hij twee keer scoorde. „Met mijn knie gaat het prima", vertelt Human. „Ik heb alleen nog wat last van mijn rug en hamstrings, maar dat komt doordat ik nog wat ritme mis." De bekerwedstrijd tegen Vlissin gen wordt door ASWH serieus be naderd, weet Human. „We komen met een sterke ploeg en moeten winnen. Dat zijn we aan onze stand verplicht. Ik wil zelf graag spelen, want er komen behoorlijk wat bekenden kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45