Sport paardenwereld Geïrriteerde Rinus Zegers zal nooit vrienden krijgen bij de voetbalbond Hoessein Bouzambou komt na maanden zonder competitie tegen Theole weer aan scoren toe T®PSC®RER r Ook Zeeuwen doen mee aan Holland's Next Tophorse. De Croock volgend seizoen bij Aardenburg Terneuzen oefent vanavond tegen RIA W. Den Ossaert maakt nog steeds kans op de titel Kloetinge mist twee spelers tegen Hoek 2 Twee turnsters van EMM mogen naar NK GPC wellicht met een speler onder de lat Versterkt Hoek 2 speelt bekerwedstrijd tegen Kloetinge op kunstgras. Topscorer RCS moet derde plaats delen met Weber en Sommeijer. j - t 2 Hl 20 De Koeyer haalt met pony brons op NK dressuur PZC Dinsdag 3 maart 2009 33 door René van Stee MAGRETTE - Lippenstift, oogscha duw of weelderig geföhnde krul len zullen er in geen velden of we gen te bekennen zijn. Ook de cat walk zal ontbreken. Toch gaat het om de verkiezing van moeders mooiste. Dit keer spelen toekomsti ge fotomodellen niet de hoofdrol, maar paarden en pony's. Net als honderden andere liefheb bers zijn de vriendinnen Anatevka Doorns (30) uit Terneuzen en Ma- nuela de Jong uit Zaamslag (40) be vangen door de verkiezingskoorts vanwege Holland's Next Tophorse. En zij vinden hun edele viervoe ters, die allebei op stal staan bij Ma nege Magrette en volgens hun eige naressen ook nog eens bevriend zijn met elkaar, natuurlijk de mooi ste van allemaal. De bruin-wit gevlekte ruin Pun jab, een flink uit de kluiten gewas sen pony die oogt als een paard, is Anatevka's toppertje. „Hij ziet er niet alleen geweldig uit, het is ook nog eens een vrolijke speelvogel. Dat komt waarschijnlijk omdat hij op 1 april is geboren. Als je zelf eens wat somber bent, maakt hij je weer vrolijk. Punjab sleepte mij er ook doorheen in een periode dat ik het privé erg moeilijk had. Onze band is enorm hecht. Ik zou hem niet meer kunnen missen", zegt de Terneuzense vertederd over haar tienjarige pony, waar mee zij in de dressuur in de klasse Mi uitkomt. Manuela de Jong is helemaal ver kikkerd op haar bruine ruin Leroy. Hij kwam uit in zowel het sprin gen als de dressuur, maar tegen woordig is het sportieve gedeelte niet meer het allerbelangrijkste. „Toen ik hem voor het eerst zag, wilde ik hem meteen hebben. Ik doe hem nooit meer weg. Het is fW Alle paarden- en ponyliefhebbers in Nederland kunnen meedoen aan de verkiezing van Holland's Next Tophorse. De finale van het evenement is in Hoofddorp. min of meer je kind. Dat geldt ook voor Amaretto, een voormalig springpaard van mij dat op een boerderij in Zaamslag staat. Hij is inmiddels met pensioen, maar ook hij zal altijd bij me blijven", ge tuigt ze over liefde voor haar paar den. Duizenden liefhebbers hebben via de website van Holland's Next Tophorse hun stem al uitgebracht. Als heuse fotomodellen worden de deelnemende paarden en po ny's in de schijnwerpers gezet. Niet alleen een extra was- en poetsbeurt behoren tot het stan daardrepertoire, maar onder meer ook een blinkend hoofdstel en fraai gevlochten manen. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de 25 mooiste paarden en po ny's op 28 juni naar het Concours Hoofddorp worden afgevaardigd. De winnaar krijgt daar niet alleen een tiara voor het paard, maar ook 1500 euro aan ruitersportartikelen. Met een klassering in de top 25 zijn Anatevka Dooms en Punjab op dit moment in de race voor een plek in de kwartfinale. „Ik voer er ook echt campagne voor. Al m'n familie, vrienden en ken nissen weten er van. Ook hang ik her en der wat posters op. Tot nu toe heeft dit dus aardig wat resul taat opgeleverd", zegt de fanatieke Terneuzense. Manuela de Jong hoort het glimla chend aan. Zij is er nuchterder on der. „Ikzelf loop er niet zo heel hard achteraan, maar het is natuur lijk allemaal hartstikke leuk. En stel je voor dat je naar de finale mag. Dat pakken ze je nooit meer af" Uit Zeeland komt nog minstens één andere deelneemster. En ook de zesjarige Chayenne Murre uit Axel is er heilig van overtuigd dat haar bruine shedandpony Gijsje de hoofdprijs verdient. Alleen heeft ze nog niet heel erg veel stemmen verzameld. „Dus dat moeten de mensen maar eens héél gauw gaan doen", zegt ze met een stelligheid die niets ie raden overlaat. AARDENBURG - Zondag-derdeklas- ser Aardenburg heeft de eerste aan winst voor komend seizoen bin nen. Steven de Croock (30) zal de overstap maken van KFC Eeklo. De middenvelder begon bij Aar denburg en speelde daarna voor onder meer Cercle Brugge, Malde- gem en Hoek. Nu de komst van De Croock zeker is, heeft topsco rer Niek van Sprundel aangegeven bij Aardenburg te zullen blijven. TERNEUZEN - Zondag-tweedeklas- ser Terneuzen speelt vanavond op eigen veld een oefenwedstrijd te gen RIA W. De ploeg uit Westdor- pe is koploper in de vierde klasse en veroverde zondag zonder te spe len de tweede periodetitel. Terneu zen bezet momenteel de vierde plaats in de tweede klasse en mikt op een plaats in de nacompetitie. Het duel begint om 19.30 uur. HULST - Terwijl het doek voor Den Ossaert 2 zo goed als zeker geval len is, maakt het eerste team van de Hulster vereniging nog kans op de titel in de derde klasse van de badmintoncompetitie. Het moet nog vier duels afwerken, waar an dere teams al klaar zijn met de competitie. Na een nederlaag te gen Astroïden (5-3) herstelde Den Ossaert zich afgelopen week tegen Sinar'75. Het won simpel met 8-0. KLOETINGE - Kloetinge kan van avond in de bekerwedstrijd niet be schikken over verdediger Erwin van der Woerdt en doelman ]aco van der Schee. De eerste is nog ge blesseerd, terwijl Van der Schee moet werken. „Met welk team Hoek 2 komt, maakt me niet uit", zegt Diederik Hiensch. „De druk ligt toch bij ons." De wedstrijd in Kloetinge begint om 19.30 uur. EINDHOVEN - Twee turnsters van EMM uit Terneuzen kwalificeer den zich voor de nationale titel strijd vierde divisie. Op zaterdag 4 april komen Marie Hoek en Lisa den Dekker in actie op het NK in Waalwijk. Nathalie Huigen kwam bij de junioren slechts vijfduizend ste tekort voor een plaats op de eindstrijd. Jamie-Lee Claeys was in de categorie pupil 2 slechts twee- tiende verwijderd van een ticket. VLISSINGEN - GPC zit met een keepersprobleem voor de beker wedstrijd tegen Zundert. Zowel eerste keeper Leon Weeda als tweede doelman Max Leijer is ge blesseerd. Marcel van de Burg (der de elftal) meldde zich gisteren af met een oorontsteking. „We gaan op zoek naar een kandidaat", zegt André Maas. „Als we niemand vin den moet er een speler op doel." voor meer informatie zie www.hollandsnexttophorse.nl door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Nog vijf Zeeuwse voetbalclubs maken dit seizoen kans de districtsbeker te winnen. Vanavond komen ze allemaal in ac tie, in de vijfde ronde. Vlissingen ontvangt ASWH, GPC gaat naar Zundert, Zaamslag speelt thuis te gen Heerjansdam en Hoek 2 speelt op kunstgras tegen Kloetinge. Zaamslag versloeg donderdag avond pas na strafschoppen TSC en kwam twee dagen later alweer in actie voor de competitie. Het uitduel met Nivo Sparta eindigde in een ruime 5-1-nederlaag. „Tus sen die twee wedstrijden zat nog niet eens 48 uur", zegt Rinus Ze gers geïrriteerd. „De mensen bij de KNVB zijn nooit mijn vrienden ge weest en dat gaan ze ook nooit worden. We zijn alleen goed ge noeg om te betalen. Maar als ze vóór de belangen van hun leden op moeten komen, geven ze bij de KNVB niet thuis. In zes dagen tijd drie wedstrijden spelen kan ons bekertoernooi én de competitie aan gruzelementen helpen. We hebben nog wel om een week uit stel gevraagd, maar daar werkten ze ook niet aan mee." Zijn spelers hebben één dag langer rust gehad, als ze vanavond aantre den tegen Heerjansdam. „Wij gaan er weer vol op", weet Zegers. „Want we vinden de beker nog steeds belangrijk. We zijn twee rondes van de laatste vier verwij derd. Daarom hoop ik op een her boren Zaamslag." Hoek 2 speelde ook donderdag (te gen SC Emma) en zaterdag (De Zwerver 2) en speelt vanavond in en tegenover Kloetinge. De in breng vanuit de- eerste selectie is niet gering. Robbie de Moor staat in het doel en ook Jeroen van de Broeke, Kenneth Okorley, Björn Langeveld, Maarten van Roseveit, Frederique Buysse en Marco Doens zijn van de partij. Thomas Ragut, die aanstaande zaterdag ge schorst is, wilde ook graag mee doen maar bleek niet meer speelge rechtigd voor het tweede. „Ik ben blij dat die andere jongens mee kunnen doen en mijn spelers vin den het niet erg", zegt Marty Be- kooy. „Sommige spelers hebben wat pijntjes na die twee wedstrij den en ik moet ook vooruitkijken. Zaterdag spelen we weer een be langrijke wedstrijd tegen Heerjans dam 2." De trainer hoopt vurig op een stunt tegen eersteklasser Kloe tinge. „Ik heb van Rinus Zegers een analyse gehad en wil graag winnen. We staan er sterk op, maar starten wel als underdog." door Rudy Boogert MIDDELBURG - Tweeënhalve maand had RCS geen competitiewedstrijd gespeeld en kon Hoessein Bouzam bou niets doen aan zijn positie in het PZC-topscorersklassement. Be gin december stond de aanvaller van RCS nog aan de leiding, maar door afgelasting na afgelasting bleef hij maar op elf doelpunten staan en zakte weg naar de vijfde plaats. Zondag mochten RCS en Bouzam bou eindelijk de wei weer in. En Bouzambou pakte de draad ge woon weer op. Hij maakte het vierde doelpunt voor RCS in het duel met Theole (4-1-zege). Zijn twaalfde van het seizoen. Afgelopen vrijdag speelde Bouzam bou nog een testwedstrijd bij Cer cle Brugge. De aanvaller speelde mee in het competitieduel van de beloften met Standard Luik. Vol gens de reglementen mogen test spelers in België gewoon meedoen in competitieduels. Zondag zat een scout van Sparta Rotterdam op de tribune in Oost-Souburg en zag Bouzambou één keer scoren. Doordat de goals op RCS' niveau dubbel tellen, maakte hij in het topscorersklassement direct een sprongetje van de vijfde naar de derde plaats. Die moet hij overi gens wel delen met twee anderen. Danny Weber (Krabbendijke) heeft 24 (doel)punten, evenals Jo hn Sommeijer die zondag twee keer scoorde voor Volharding. Marinus Baas (Kloetinge) en Den nis de Nooijer (RCS) klommen en kele plaatsjes in de top tien door hun doelpunten van afgelopen weekeinde. 1 - DennieleComte(Duiveland) 2 - René Michel Gerritsen (Veere) 3 f Hoessein Bouzambou (RCS) - Danny Weber (Krabbendijke) 4 John Sommeijer (Volharding) 6 4- Niek van Sprundel (Aardenburg) 4 Marinus Baas (Kloetinge) 8 4 Adri van Hanegem (Uzendijke) 9 4 Dennis de Nooijer (RCS) 10 4 Wesley Goud (SKNWK) 11 4 Willem Bevelander (SPS) 12 - Stijn Mahieu (Hoek) - Maarten Brasser (Arnemuiden) - Wilfred van den Dries (Wolfaartsdij Ahmet Demir(Rillandia) Mark Minderhoud (Noormannen) Dominique Verlinde (Koewacht) - Thomas Vos (Mevo) klasse goals factor totaal 2E 19 1,5 28,5 3A 17 1,5 25,5 1C 12 24 4B 4. 24 -jt 1 24 5B 24 1 24 3A 15 1,5 22,5 -1C 11 2 Set, 22 5A 22 22 1C 10 3A 13 1,5 pl 19,5 4B 19 1 19 HB 9 2 18 2E 12 1,5 18 3A 12 1,5 18 3A 12 1,5 18 4A 18 1 18 5A 18 1 18 4B 18 1 18 PZC WA WANROIJ - Jasmien de Koeyer lever de op het NK dressuur voor po ny's in Wanroij een prima presta tie. De amazone uit Sint Jansteen stuurde de ruin Figaro met een sco re van 64.21 procent in de klasse Z2 pony's kleine maat naar de bronzen medaille. Zij was daar mee de beste Zeeuwse deelnemer. De titel was een prooi voor Nadezj- ina Vaes uit Stamproy met Promi se (66.18 procent). In de sterk bezette klasse Zi po ny's grote maat eindigde Sharon de Kok (60.58 procent met Lady Dy) op de tiende plaats. Zowel Ma- bel Acda (met Kismo in de klasse M2 cat. B) als Stephanie van Splun- der (met Koh-I-Noor in de klasse L2 grote maat) behaalde ook de tiende plek. Marit Verspuy reed Scoeby-Doe in de L2 cat. AB naar de negende plaats. Boy de Muynck eindigde met Maroeska in de M2 grote maat als twaalfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33