Zeeland Eind dit jaar bouwloods voor carnaval Aanbiddelijke Maria hij De Transfiguratie Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn ii fi Clubs uit Hulst kunnen met termijn goed uit de voeten, zegt wethouder. Banden met de binnenvaart Beter beeld en geluid. If kpn Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt Z PZC Dinsdag 3 maart 2009 [23 door Harold de Puysseleijr HULST - De nieuwe loods voor de carnavalsbouwclubs in de gemeen te Hulst zal er niet voor het einde van dit jaar staan. Die inschatting maakt wethouder Frans de Vries van de gemeente Hulst. De bouwvereniging Magda- lenastraat kan overigens volgens De Vries leven met die termijn. „Ze hebben ons laten weten dat ze daar goed mee uit de voeten kun nen. Ze lossen dat dan op door meer onderdelen van de carnavals wagens aan te kopen in plaats van ze zelf te bouwen. De voornaam ste zekerheid die ze willen, is dat ze de beschikking krijgen over een nieuw onderkomen. En die garan tie kunnen wij ze geven", aldus de wethouder. De bouwloods van de carnaval sclubs in Heikant ging vorig jaar kort voor carnaval in vlammen op. De bouwers konden in de aanloop naar carnaval dit jaar tijdelijk ge bruik maken van een loods aan de Tragel in Sint Jansteen, maar ook daar moeten ze in verband met de De nieuwe loods voor de carna valsbouwclubs in de gemeente Hulst is vermoedelijk pas eind dit jaar gereed, verwacht wethou der Frans de Vries. Ze is jong en mooi. En ze kan spe len! Gwendoline van den Eynde geeft bij toneelvereniging De Transfiguratie Maria gestalte in de klucht 'De Kat op het Spek'. Zij kan vleien als zij moet verleiden, venijnig zijn als zij moet afstoten en alles er tussenin. Eén steekje laat ze vallen: als het collier op nieuw opduikt, reageert ze daar niet op. Met deze debutante heeft De Transfiguratie een gouden vangst gedaan. Maar ook haar te genspeler Frank Ivens is een groot heid. Voor het eerst te zien in Hulst, maar met al heel wat spel- uren op zijn conto. Ivens bezit een geweldige toneelstem en valt op door zijn motoriek. Daarbij is hij zeer lenig en kan acrobatische toe ren uithalen. Dat laatste heeft een klucht nodig! Vallen en buitelen kan ook een andere debutant: Er- win de Wilde, die in verblindend wit kostuum Cellini speelt. Alles mooi aangezet als Italiaanse gang ster, alleen zijn dictie mag wat meer voor in de mond. Ook de ver schillende accenten van Arnel Lef- evere zijn helaas niet altijd even duidelijk. Verstaanbaarheid is in Den Dullaert altijd een probleem, het geluid verdwijnt grotendeels ontwikkeling van een nieuwe woonwijk nu uit. De wagens die de verenigingen voor het carnavalsfeest van dit jaar hebben gebouwd, kunnen tot ui terlijk november worden gestald op het braakliggende terrein ach ter de voormalige Karweivestiging aan de Absdaalseweg in Hulst. Wethouder De Vries denkt dat de bouw van de nieuwe loods op het bedrijventerrein Hogeweg rond die tijd gereed kan zijn. Momenteel werkt de gemeente een plan uit voor de bouw van twee kleinere loodsen met ruimte voor maximaal twintig bouw clubs. Ook oefenruimte voor pop bandjes wordt in die loodsen voor zien. De gemeente heeft inmiddels afge zien van de aankoop van een be tonnen loods. Die was met ruim een miljoen euro te duur in aan schaf, aldus De Vries. Ook de bouw van één loods in een metaalconstructie is inmiddels om dezelfde redenen terzijde ge schoven. „Als we een aantal kleine re loodsen bouwen is de overkap ping van de staalconstructie klei ner en scheelt dat ook in de kos ten." De gemeente heeft van de verzeke ring inmiddels zwart op wit dat er een nieuwe loods mag worden ge bouwd op het bedrijventerrein Ho geweg. De verzekeraar keert ruim zes tón uit om de bouw te kunnen realiseren. TERNEUZEN - In Terneuzen wordt, net als overal, weke lijks het huisvuil opgehaald. Dat loopt op rolletjes, af en toe een omgeschopte container, meer niet. Ook voor de scheepvaart is het ophalen van afval - en dan vooral huisvuil - prettig geregeld. Langs de kades zijn tal van inzamelpunten ingericht, voorzien van een bord met de duidelijke mededeling dat de container ernaast slechts bestemd is voor huisvuil van binnenschippers en niet voor walbewoners dus. Het afval wordt, in opdracht van havenschap Zeeland Seaports, opgehaald. Een woord voerder: „Tja, het gebeurt heel regelmatig dat mensen van de wal er tóch hun afval dumpen. Lekker makkelijk natuurlijk, maar wel hinderlijk. We proberen er zoveel mogelijk tegen op te treden." Maar die autobanden op de Beneluxkade kunnen natuurlijk ook van een schip per zijn. foto Adri van de Wege DE KAT OP HET SPEK 'De Kat op het Spek' door De Transfiguratie. Regie Wilfried Vlassenrood. Gezien op zaterdag 27 februari in Den Dullaert Hulst door Marjon Sarneel tussen de coulissen en boven het decor. Een prachtig decor trou wens! Door zijn opzet met schuin weglopende wanden wordt het im mense podium wat beter bespeel baar. Een andere prettige verras sing was het optreden van Elly van de Kerkhove. Relativerend en zelfbewust, is zij een rots in de branding, terwijl de situatie om haar heen steeds verder uit de hand dreigt te lopen. Sigrid Ver- mandel speelt de huisbazin hard vochtig en kortzichtig. Yvonne Ver- mandel zet een zeer vermakelijke mevrouw Bus neer, die de leidin gen komt reparen. Regie Buijsrog- ge speelt de dankbare rol van een zalvende Broeder van het Volle Licht. Het tempo ging na de pauze wat omhoog. Dat maakt van 'De kat op het spek' nog geen hilarisch stuk, maar veel gegniffeld is er wel Gratis gebruik van digitale ontvanger ïoo,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29