Zeeland PZC Studie naar hotel Reynaertland 17 Bewoners binnenstad Terneuzen klagen over loslopende honden ZEEUWS-VLAANDEREN 18 18 Gemeente Hulst bekijkt mogelijkheden op het huidige terrein. Eigen parkeerplaatsen voor sportschool Vlaanderen steekt miljoenen in riool Belgische wegpiraat moet rijbewijs afstaan I Heemkundige Kring wil Sasse geschiedenis laten herleven Verkiezingen voor waterschap gaan toch in 2010 door Dinsdag 3 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst voert een quick-scan uit naar de mogelij ke bouw van een hotel met appar tementen in de omgeving van the mapark Reynaertland aan de Kreekzoom in Hulst. De toezegging om de ruimtelijke en milieukundige (onmogelijkhe den op een rijtje te zetten is de uit komst van overleg van de gemeen te met eigenaar Frans Lievens van Reynaertland. Lievens wil in het gebied tussen de Wittebrugstraat en het parkeerterrein van het over dekte zwembad Reynaertland aan de Kreekzoom in Hulst een thema hotel bouwen rond het Reyhaert- epos. Zijn plan voor de 'Residen tie Bastion Reynaert' voorziet in de bouw van 56 appartementen. Daarvan zijn 24 hotelkamers en 32 koopappartementen. Volgens wethouder Frans de Vries staat vast, dat het themahotel niet kan worden gebouwd op de loca tie die Lievens zelf aandroeg, om dat daar de bestemming 'natuurge bied' op rust. Ook bouwen in het nabijgelegen bos van Staatsbosbe heer behoort niet tot de mogelijk heden omdat deze organisatie dat simpelweg niet toe staat. „We gaan nu uitzoeken welke mo gelijkheden er planologisch en op het gebied van milieuvoorschrif ten zijn voor bouwmogelijkheden De gemeente Hulst voert een on- derzoek uit naar de mogelijkhe den voor de bouw van een hotel in de omgeving van themapark Reynaertland in Hulst. op het bestaande terrein van Rey naertland", aldus De Vries. „Je zou dan wellicht kunnen denken aan het parkeerterrein. De parkeer plaatsen die daar als gevolg van bouwactiviteiten verloren gaan, zou je dan misschien elders op het terrein kunnen compenseren." Lievens wil van de gemeente zo snel mogelijk duidelijkheid over de doorontwikkeling van Reynae rtland. Die duidelijkheid kan de ge meenteraad hem volgens wethou der De Vries geven als Lievens aan de hand van de quick-scan een plan indient. Parallel aan de beoog de bouw wil de aan Reynaertland gelieerde stichting de natuurbele ving stimuleren in het bosgebied tussen de Wittebrugstraat en de Expresweg. De stichting wil er nieuwe wandel- en fietsroutes ma ken en met gidsen excursies ver zorgen in de bossen en kreekgebie- den nabij Reynaertland. Lievens is blij dat de gemeente de quick-scan uitvoert en is 'in hoop volle afwachting' van het resultaat. „Zodra dat er is, kan ik het naast mijn plan leggen en bekijken op welke manier ik het aan kan pas sen." i m Het hotel bij Reynaertland in Hulst kan mogelijk gebouwd worden op een deel van het huidige parkeerterrein. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Sportschool Delta in de wijk Java aan de oostrand van de Terneuzense binnenstad be schikt binnenkort over een flink aantal eigen parkeerplaatsen. Tot nu toe klaagden omwonenden dat hun parkeerplaatsen (met vergun ning) regelmatig bezet werden door bezoekers van' de sport school, die nergens anders terecht konden in de buurt. Daaraan komt binnenkort een einde. ZELZATE - Vlaams minister Hilde Crevits (Openbare Werken) inves teert 32,9 miljoen euro in uitbrei ding van riolering in de grens streek. In heel Vlaanderen gaat het om 9983 projecten, in totaal 103 miljoen euro. Crevits schiet de ge meenten te hulp, die vaak grote problemen hebben met hun riole ring. Daarvan plukken ook de Zeeuws-Vlaamse grensgemeenten de wrange vruchten. IJZENDIJKE - Van een 37-jarige weg piraat uit het Bredene (B) is zon dagavond het rijbewijs ingeno men. De man reed met een snel heid van 152 kilometer per uur over de Willemsweg bij IJzendijke. Dat is bijna tweemaal harder dan de toegestane maximumsnelheid. De Belg werd aangehouden bij een controle langs de weg. Hij kreeg een proces-verbaal en moet voor de politierechter verschijnen. TERNEUZEN - Binnenstadbewoners in Terneuzen klagen steen en been over loslopende honden. De klacht is gedeponeerd bij de wijk raad en doorgespeeld naar de poli tie. Een bewoonster: „Het gaat nu eens niet over hondenpoep, maar over agressieve honden. In feite komt het er op neer dat je je eigen honden niet zomaar meer kunt uitlaten, omdat er allerlei agressie ve honden rondlopen in de buurt. Hun baasjes trekken zich daar niets van aan." Volgens de bewo ners moeten die onwillige honden bezitters daarop worden aange sproken door de bijzonder opspo ringsambtenaren van de gemeen te, de zogenoemde BOA's. Maar in middels probeert de politie ge sprekken aan te knopen met de ei genaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23