Brief Vlissings college valt slecht JT £j\j 17 Medaille voor Paul de Waard WALCHEREN 29 18 Vlissingen komt met lijstje extra kosten sportpark Vrijburg. Zand en basalt maken boulevard Vlissingen sterker Hennepkwekerij ontdekt in Vlissingen Q-wijt Barbershop kwartet Aquadraat gaat titel toch verdedigen Dinsdag 3 maart 2009 'Als je er op gaat letten, zie je dat het weer elke minuut verandert' Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Gi^le MIDDELBURG - Eén brief van .het Vlissingse college van B en W met aanvullende financiële eisen voor de aanleg van sportpark Vrijburg is slecht gevallen in de Middelburgse raad. Er vielen gisteravond harde woor den. „Met Vlissingen zijn geen be trouwbare afspraken te maken", zei SGP'er Chris Dekker. Toch wil de hij, net als de ruime meerder heid in de gemeenteraad, niet zo ver gaan om nu al de stekker uit het project te trekken en 'plan B' uit te voeren. Dat houdt in opknap pen van de bestaande accommoda tie op de Voorborch (hockey) en de Nassaulaan (atletiek). Een voor stel van Middelburg Transparant en PPM Kraan om direct een streep te zetten door accommoda tie op Vrijburg kreeg alleen de steun van de Christenunie. Het sportpark komt net over de ge meentegrens op Vlissings grondge bied. In de brief vraagt Vlissingen om extra geld voor de grondexploi tatie, eventuele tegenvallers bij de aanleg en alsnog het sportpark sa men te exploiteren. Ook stelt het Vlissings college 'historische', nog niet doorberekende kosten van zwembad Vrijburg in het vooruit zicht. Het Middelburgs college stelt in een memo hier niets voor te voelen: „Als het nog meer moet De Middelburgse raad heeft inge- stemd met een investering van 4,1 miljoen euro in sportpark Vrijburg. De raad wil niet ingaan op extra eisen van Vlissingen. kosten kiezen wij voor de alterna tieve plannen die op Middelburgs grondgebied zijn ontwikkeld." De raad steunt het college en trekt geen cent meer uit dan 2,1 miljoen voor de aanleg kosten en de 2 mil joen boekwaarde van de grond waarop de accommodatie moet ko men. Dat is zeven ton meer dan oorspronkelijk begroot. Ook houdt de raad vast aan 1 juni als datum waarop Vlissingen onomwonden ja heeft gezegd tegen het voorstel. Een poging van de PvdA-fractie om deze datum een maand te ver vroegen haalde het net niet. Het is de derde keer dat de Middelburgse raad een besluit nam over wat ja ren geleden begon als het gezamen lijke project sportboulevard. „Wij hebben de voorzet gegeven. Vlis singen hoeft de bal alleen maar in te koppen. Dat kan pijn doen, maar zo word je wel kampioen", al dus CDA'er Johan Aalberts. Wet houder Albert de Vries zei het te betreuren dat het dossier de ver houding op scherp dreigt te zet ten. Toch zag hij nog een lichtpunt je in de woorden van zijn Vlissing se collega's dat zij de Vrijburg echt willen aanleggen. VLISSINGEN - In Vlissingen is maandag begon- me hoeveelheden zand op het strand voor de beuren buiten het stormseizoen, tussen april jecten aan. Op Walcheren wordt alleen nog in nen met de versterking van de kust. Bij het be- waterkering. Vrachtwagens voeren ladingen en oktober. De huidige werkzaamheden zijn Zoutelande gewerkt. Het werk aan de kust gin van de boulevard en richting het Windor- vol basaltkeien aan. Vanwege de veiligheid de voorbereiding daarop. Het projectbureau tussen Nolle en Westduin valt onder een an gel op het Nollehoofd scheppen kranen enor- mag het openbreken van de dijken alleen ge- pakt dit jaar in heel Zeeland nog zeven dijktra- der project, Zwakke Schakels, foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Paul de Waard uit Middelburg is gisteren in Australië onderscheiden voor zijn moed. Hij ontving in de hoofdstad Can berra van gouverneur-generaal Quintin Bryce de Medaille voor Moed. De Waard schoot in juni 2007 sa men met advocaat Brandan Keilar een 24-jarige vrouw te hulp die op straat in Melbourne door haar vriend werd mishandeld. Die man trok een vuurwapen en schoot Keilar dood. De Waard en de vrouw raakten zwaargewond. Keilar ontving gisteren de onder scheiding postuum. In november kreeg de Middelbur ger uit handen van de burgemees ter van Melbourne ook al een on derscheiding voor zijn moed. De burgemeester zei daarbij: „Je zult altijd een held zijn voor Melbour ne." Maar nu is hij dat dus ook voor de rest van Australië. VLISSINGEN - In een woning aan het Groenewoud in Vlissingen is gistermorgen een hennepkwekerij ontmanteld. Alle ruim driehonderd hennep planten zijn door de politie in be slag genomen en afgevoerd. Ook de apparatuur die voor de kweek nodig is, is meegenomen. Toen de politie de hennepkweke rij binnenviel, was niemand in de woning aanwezig. Het is lente! Meteorologisch gespro ken dan. Het voorjaarszonnetje maakte bij onze Vlissingse het poetsvirus actief. Want bij voor jaar hoort voorjaarsschoonmaak. De ramen werden gelapt, de keu kenkastjes uitgeruimd en gesopt, de vloeren geschrobd en, want we leven in de eenentwintigste eeuw, het beeldscherm van de computer Tip? redactie@pzc.nl met een wonderdoekje schoonge veegd. Als laatste werd het toetsen bord grondig onder handen geno men. Met de stofzuiger. Niet alleen broodkruimels, huid schilfertjes, kattenharen en korrel tjes hagelslag verdwenen in de stof- zak, bleek toen ze het resultaat van haar werk overzag. Want het toetsenbord is nu de Q_kwijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19