Sport gedachten Wondergoal Baas is kroon op zege Kloetinge Zwakke eerste helft komt Vlissingen duur te staan tegen RKDVC: 2-2 Souburgse formatie wint met 4-1 van zwak Theole. De Noormannen pakt tweede-periodetitel Goes komt met mager puntje terug van Steen Koploper verzuimt uit te lopen op de concurrentie. SSV'65 vergeet te scoren tegen koploper Zeeland-Sport heeft makkie aan Breskens Smerdiek haalt uit tegen Wartburgia Shamila Hamers redt eer voor Oostkapelle Bevelandse nummer twee is weer veel te sterk voor WGZ: 0-3. W PZC Maandag 2 maart 2009 31 door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - RCS kwam giste ren weer een stapje dichter bij de belangrijkste doelstelling van dit voetbalseizoen. De Souburgse eer steklasser won van het zwakke Theole (4-1), kwam op 24 punten en is dus dicht bij handhaving. „Als we er 27 hebben, zijn we hele maal veilig", stelde trainer Romeo van Aerde gistermiddag. Afgaande op de veertien tot nu toe gespeelde duels mag dat geen probleem zijn voor de Walcherse formatie. Toch wil oefenmeester Romeo van Aerde zich niet te vroeg rijk rekenen. „We hebben een grote selectie, maar ik weet al leen yan de nummers één tot en met twaalf dat ze het niveau aan kunnen. Van de rest weet ik dat niet, ook al omdat ik ze nog nau welijks heb hoeven inzetten. We hebben tot nu toe heel weinig bles sures gehad. Maar je weet dat dat snel kan veranderen." Daarom kijkt de coach de komen de weken nog naar onderen. „Er komt een cruciale fase aan", weet Van Aerde. „We treffen in de maand maart vier ploegen uit het rechterrijtje. Als we uit die serie tien punten halen, wordt het ver haal anders en kunnen we stiekem omhoog kijken." RCS staat na gisteren vijfde en heeft topploegen als Best Vooruit, Oss'20, Nuenen en Unitas nog in het vizier. „Het hoogst haalbare is de tweede of derde plaats", beseft Van Aerde. „Als we dat zouden ha len, zouden we misschien nog een plek in de nacompetitie kunnen halen. Dat zou een extraatje zijn, maar eerst moeten we ons richten op het puntentotaal van 27." RCS begon gisteren de reeks van wedstrijden tegen ploegen uit het RCS ligt op koers in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De Souburgse formatie wint met 4-1 van Theole en is dicht bij handha ving. rechterrijtje met een confrontatie tegen rode-lantaarndrager Theole. Het was voor de Souburgers de eer ste wedstrijd in het jaar 2009. Het laatste competitietreffen dateerde van 14 december. RCS 'doodde' de tussenliggende maanden met trai ningen en oefenduels, veelal op kunstgras. „En dat is altijd iets an ders dan een echte wedstrijd spe len", concludeerde Van Aerde na afloop van het duel met Theole. RCS won dan wel met duidelijke cijfers, het spel was matig. De pas sing was bij vlagen slordig en de ruimte tussen aanvalslinie en mid denveld was te groot. „Na een kwartier liepen sommige jongens al naar adem te happen", zei Van Aerde. „Trainen en oefenwedstrij den zijn leuk, maar in echte wed strijden moet je vol aan de bak." De mindere vorm bleef zonder ge volgen. Theole was een onsamen hangend geheel en daarnaast kan RCS in mindere tijden altijd nog terugvallen op individuele klasse van spelers als Dennis de Nooijer, Gérard de Nooijer, Yordi Nijland en Hoessein Bouzambou. Dennis de Nooijer opende in de 22e mi nuut de score en bediende op slag van rust Abdoe Abdenbi: 2-0. Na de pauze zorgde Abdenbi al snel voor 3-0 en lag een monsterscore in het verschiet. Die kwam er niet. Bouzambou zorgde voor 4-0, waar na Farid Idrissi in de 81e minuut de eindstand op 4-1 bepaalde. Karakteristiek RCS-Theole 4-1 (2-0). 22. Den nis de Nooijer 1-0, 43. Abdoe Abdenbi 2-0, 50. Abdoe Abden bi 3-0, 68. Hoessein Bouzam bou 4-0, 81. Farid Idrissi 4-1. Scheidsrechter: Van Weurden ('s-Hertogenbosch). Aantal toe schouwers: 300. RCS: Roy Sallet; Youssef Afkir, Yordi Nijland, Gérard de Nooijer, Steven Visser; Menno de Nooijer, Alwin van Ham (79. Morad Bobouh), Salim Ben Sel- lam, Abdoe Abdenbi (74. Jes- per de Vlieger), Dennis de Nooijer (68. Mohammed Ben Kaddour) en Hoessein Bouzam bou. MIDDELBURG - De Noormannen sleepte zaterdag de tweede-perio detitel in de wacht in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Westkapelle kwam zelf niet actie, maar profiteerde van het 1-1-gelijkspel van Cadzand bij Borssele. In dezelfde klasse boekte SVD de vierde competitie zege door Wemeldinge met 2-1 te verslaan. 's-Heer Arendskerke moest buigen voor Spui. SINT JANSTEEN - Goes heeft nauwe lijks profijt gehad van het inhaal- duel met Steen: 2-2. De Goesena- ren lopen hierdoor slechts één punt verder uit op naaste concur rent Roosendaal. Steen kwam op voorsprong via Eddy van den Bosch. Steven Fitsch maakte de ge lijkmaker. Na rust werd een straf schop door Van den Bosch feilloos ingeschoten. Jordy den Toonder bepaalde de eindstand op 2-2. door Michiel Bouwman DRUNEN - „De eerste helft waren we onherkenbaar. Niemand wilde de bal, geen pass kwam aan en de opbouw was zwak." Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings was gistermiddag niet te spreken over zijn manschappen in de eerste 45 minuten van de wedstrijd tegen RKDVC. De koploper in de twee de klasse van het zondagvoetbal stond toen met 1-0 achter en straal de niets uit. De rust deed wonderen voor Vlis- singen. Binnen vijf minuten had de ploeg twee goede kansen, waar van er één benut werd: Rudley St. Jago was trefzeker: 1-1. Hierna drongen de gasten meer en meer GOES - Tweedeklasser SSV'65 deed zichzelf zaterdag tekort tegen kop loper Dinteloord. Het elftal van trainer )os van Belzen bezorgde de thuisclub een lastige middag, maar stapte wel met een 2-0-nederlaag van het veld. SSV'65 had in de tweede helft een veldoverwicht en was een aantal keer gevaarlijk. Christiaan Boon en David den Hollander waren dicht bij een tref fer maar lieten het na te scoren. MIDDELBURG - Zondag-vierdeklas- ser Zeeland Sport was gisteren te sterk voor Breskens: 2-0. Zeeland Sport kwam halverwege de eerste helft op voorsprong door Koen van Spaandonk, die de bal uit een vrije trap in de bovenhoek schoot: 1-0. Nog voor rust verdub belde Najim Boussantouh de voor sprong: 2-0. Na rust konden de be zoekers weinig gevaar meer stich ten voor het Vlissingse doel. aan op het Drunense doel, maar keeper Van Huiten hield het schoon. Ondanks de druk kwam RKDVC toch op voorsprong. „Het was een rare situatie, het zag er een beetje knullig uit", oordeelde Pennings. Een lange bal van de thuisclub werd in de 'zestien' gepompt, waarna twee Vlissingen-verdedi- gers én keeper naar de bal gingen. Een RKDVC'er werd bijna lachen de vierde, maar zijn schot werd van de lijn gehaald door Ronnie Cremer. Ongelukkig genoeg caram boleerde 'de bal vervolgens tegen de arm van Peter de long: straf schop. Bij afwezigheid van de vas- Vlissingen kent een slechte eer ste helft tegen RKDVC. Pas na rust krijgt de ploeg goede kan sen. Rudley St. Jago en André Sie- reveld tekenen voor de punten. SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van Smerdiek haalden op ei gen veld hard uit tegen Wartbur gia: 8-2. „We zijn weer compleet en dat scheelt enorm", was de ver klaring van Smerdiek-trainer Wim Scherpenisse voor de grootste zege van het seizoen. Bij rust leidde Smerdiek al met 4-1. Anne Hage en Mandy Roels waren, beiden tweemaal trefzeker voor de Thoolse ploeg. OOSTKAPELLE - Het vrouwenteam van Oostkapelle bleef na het duel met jodan Boys met nul punten achter: 1-3. Oostkapelle-trainer ]an Nuts vond dat zijn ploeg in tegenstelling tot vorige week weer als een echt team had gespeeld. Hij omschreef de wedstrijd als 'het duel van de gemiste kansen'. Bij een 0-2-stand scoorde Shamila Hamers de enige Walcherse treffer. te nemer werd keeper Marcel van Huiten naar voren geroepen. Hij faalde niet: 2-1. Vlissingen was allerminst van slag en ging vol in de tegenaanval. De beloning kwam al snel doordat André Siereveld een vrije trap bin nenschoot. Omdat RKDVC-aanvoerder Ruud van Son zijn tweede gele kaart kreeg werd de strijd met tien te gen elf voortgezet. Rudley St. Jago liep in zijn eentje de verdediging voorbij, maar zijn actie strandde in schoonheid. „Dat had een beter slot verdiend", vond Pennings. „We hebben meer kansen gehad, en die niet afgemaakt. Dat moeten we wél doen. Dit was een kans om uit te lopen op de concurren tie. Maar we krijgen nog een in haalwedstrijd. Zoals we de tweede helft speelden, zo moeten we voet ballen." door Rudy Boogert en Peter van Kouteren ZWIJNDRECHT - Diederik Hiensch kwam superlatieven tekort om de 3-0 van spits Marinus Baas te om schrijven. De beste typering van de oefenmeester van Kloetinge was: „Als het doelpunt gefilmd was, zou het de hele wereld over gaan." Vijf minuten voor tijd be kroonde Baas de overwinning op WGZ met een briljante omhaal. „Niels Kole gaf vanaf rechts een voorzet", beschreef Hiensch het doelpunt. „Marinus hing al in de lucht, echt hóóg, en met zo'n schaarbeweging haalde hij om en schoot de bal snoeihard in de krui sing." Het was het passende slotakkoord van een wedstrijd waarin Kloetin ge voor de zesde keer op rij geen doelpunt tegen kreeg. Doelman Ja- co van der Schee nam daarmee het clubrecord over van zijn huidi ge keeperstrainer Jaap Pijnenburg. Van der Schee is nu al ruim negen uur ongeslagen, Pijnenburg hield in 1999 zijn doel bijna acht uur schoon. Op doelsaldo blijft Kloetinge twee de in de eerste klasse C van het za terdagvoetbal, op één doelpunt ge volgd door Nieuw-Lekkerland, dat zaterdag de tweede-periodetitel won. De eerste helft eindigde doel- Diederik Hiensch: 'Als het doelpunt gefilmd was, zou het de hele wereld overgaan' puntloos, hoewel Etienne Mallie in een .sterke openingsfase de lat raakte. Na een dik uur tikte Daan Esser bij de eerste paal een scher pe voorzet van Mallie binnen: o-i. Toen Baas een kwartier voor tijd WGZ-doelman Gerard van der Borst pikt de bal uit de lucht, voordat Daan Esser van Kloetinge gevaarlijk kan worden. foto Het Fotobureau/A. Krijger werd aangetikt binnen het zestien metergebied (WGZ vond erbui ten), maakte hij zelf uit de straf schop 0-2. Mervin Niemantsver- driet trapte de bal uit vreugde nog een keer tegen het net, waarna de WGZ-doelman de bal weer tegen Niemantsverdriet aanschoot. De goalie kreeg daarvoor rood. Baas had vervolgens het laatst woord. Klassegenoot Zaamslag leed tegen het laag geklasseerde Nivo Sparta een dure nederlaag. Nadat beide ploegen elkaar tot de rust in even wicht hadden gehouden, liep de thuisploeg door vier treffers in een tijdsbestek van ruim twintig minu ten uit naar een ruime zege: 5-1. Het was de vierde keer in de laat ste vijf duels dat Zaamslag vijf doel punten of meer tegen kreeg. Joris Rademakers zette Zaamslag halverwege de eerste helft op voor sprong. Hij profiteerde van een fout in de Zaltbommelse verdedi ging en schoot in een scrimmage raak: 0-1. Nog voor rust trok Mark Santegoets de stand gelijk: 1-1. Di rect na de hervatting zette de thuisploeg aan voor een sterk of fensief. Zaamslag moest ver terug en incasseerde in korte tijd vier te gentreffers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61