PZChs Sport Rabotrein rijdt voor noppes Boonen is bovenbaas in Kuurne 28 26 en 27 Thor Hushovd wint openingsklassieker in tumultueuze spurt. Raborenners mee in de kopgroep, maar weer geen zege. Henk Angenent stopt, maar mag rekenen op eeuwige roem Graziano Pellè met twee goals gevierde spits bij AZ Maandag 2 maart 2009 door Frits Bakker CENT - Voor een legertje van ver slaggevers pareerde Erik Dekker de kritiek. De ploegleider van Rabo bank stuurde zaterdag vanuit zijn auto zeven renners aan waaruit de winnaar van de Omloop Het Nieuwsblad had moeten komen. Door het gemis van een sprinter en de falende strategie reed de oranje sneltrein voor noppes over de Vlaamse wegen. De Noorse machtspurter Thor Hushovd, die onderweg tussen Gent en Gent zijn krachten had kunnen sparen, schoot in de laat ste honderd meter als een pijl uit een boog weg uit een uitgedunde kopgroep. De verwachte confronta tie met Tom Boonen en Filippo Pozzato bleef uit, omdat de concur rentie door twee valpartijen in puin was gereden. De toch al zo grillige slotkilome- ters, met Rabobank voortdurend in een betwistbare rol, kreeg daar door op de brede aankomstlijn een apotheose zonder veel glans. De Italiaan Pozzato werd in volle sprint van de weg gereden door Se bastian Langeveld, Tom Boonen kreeg op zijn beurt een zwieper van Pozzato. Het oranje van de Rabo's was op dat ultieme moment al uitgescha keld voor de overwinning. Juan Antonio Flecha werd derde, de rest viel buiten de top tien. Dat was vooral wrang voor Dekker, die de gok nam om zijn renners mee te laten jagen op de vluchters Se bastian Langeveld en Heinrich Haussier. Daardoor werden topfa vorieten als Hushovd, Boonen en Pozzato op sleeptouw genomen en werd de kloof naar de twee vluchters gedicht. Het manco van de Rabobank was natuurlijk dat er geen echte win naar in de ploeg reed en alleen veel aanvallers. Dekker zei later: „We hadden niet de indruk dat Langeveld kon winnen, maar ik had geen contact met hem. Ik be sloot om van tactiek te veranderen om wel een kans te hebben op de winst." Het was hinken op twee gedach ten, nadat Langeveld met Haussier was ontsnapt in de kilometers na de explosie van de Rabo's op de Taaienberg. Dekker: „Toen we de finale ingin gen, hebben we besloten om druk te leggen op Haussier door mijn renners achter de twee leiders te la ten rijden." Met andere woorden: Rabo wilde alles of niks. Toch zag het er hoogst merkwaardig uit: Lange veld en Haussier die op vijf kilome ter van de streep een halve mi nuut voorsprong hebben en Fle- De openingsklassieker Omloop Het Nieuwsblad wordt beheerst door Rabobank. De winst gaat na een tactische misser naar de Noor Thor Hushovd. cha die nog maar eens hard door trekt* in de achtervolging. „Voor mij liep het zo perfect", zei Husho vd Over de tactiek van Rabo. „Ik kon de benen stilhouden, want als Haussier voorop bleef, was hij de snelste man. En als we bij de kop lopers kwamen, kon ik winnen." De Cervélo-ploeg van Jean Paul van Poppel, die toch al zo'n in drukwekkende start van het sei zoen had, maakte het in de spurt ook feilloos af Hushovd versloeg de Belg Kevyn Ista en Juan Anto nio Flecha. Het eerste sprintersbal van het voorjaar kreeg niet waarop ieder een had gehoopt. Pozzato was zon der de valpartij een bedreiging ge weest voor Hushovd. Tom Boo nen beweerde dat hij zaterdag ook al had kunnen winnen. De Noorse winnaar lachte alles weg. „We hebben het met de hele ploeg fantastisch afgemaakt." pagina 28: Valpartijen Hooger- land en Dekkers Tip? sport@pzc.nl door Patrick Delait KUURNE - Tom Boonen moest er maar één dag op wachten om zijn ontgoocheling van de de Omloop Het Nieuwsblad weg te spoelen. Na alweer een bewogen wedstrijd liet hij zijn medevluchters gisteren in Kuurne-Brussel-Kuurne geen schijn van kans in de sprint. De kopman van Quick-Step haal de het na 193 kilometer voor Bern- hard Eisel (Columbia) en Jeremy Hunt (Cervélo). Beste Nederlan der was Karsten Kroon van Saxo Bank op de vierde plaats. Raboren- ner Tom Leezer eindigde als vijfde, waarmee de dominantie van Rabo bank in de finale opnieuw karig werd beloond. Ook in Kuurne presenteerde het team zich als een sterk collectief. Nadat de wedstrijd was losgebro ken op de Oude Kwaremont telde ploegbaas Dekker nog vier man schappen in de kopgroep. Nuyens, Flecha, Langeveld en Leezer leken op dat moment alle troeven in handen te hebben om een gooi te doen naar de overwinning. Maar opnieuw liet Rabobank zich in de finale de kaas van het brood eten, zij het dat er dit keer geen tactisch gegoochel aan te pas kwam. Nadat een poging van Nuyens was verijdeld, leek Flecha het juiste mo ment te hebben gekozen.-De Span jaard kon zijn inspanning echter niet doortrekken, mede door het sleurwerk van Sylvain Chavanel, die zich wegcijferde voor zijn kop man Tom Boonen. Het beulswerk van de Franse luxeknecht werd be loond. Karsten Kroon deed na afloop een opmerkelijke ontboezeming voor de camera's. Op verzoek van een ernstig zieke vriend had de Drent op de Oude Kwaremont op kop ge reden.. „Een goede vriend, met wie ik vaak train, lijdt aan darmkanker. Het gaat niet zo goed met hem en hij vroeg me of ik daar voorop wil de rijden. Dat heb ik natuurlijk ge daan", verklaarde Kroon. Tom Boonen Thor Hushovd wint na een tumultueuze spurt met meters voorsprong de Omloop Het Nieuwsblad en profiteert van het werk dat de Rabobankploeg in de finale heeft verricht. foto Benoit Doppagne/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55