bestaat nu niet meer nieuwe woonwijk ooit Ook inleveren oude kleding kan KatS krijgt grOOtSte bil nieuwe kerk Leger des Heils /c* Dj-talentenjacht voor plekje op Dancetour Gestolen auto vernield weer teruggevonden Navigatieapparatuur weg uit vrachtwagen Auto vernield bij uitwijken Middelburg Nieuwe jachthaven bij Oude-Tonge w PZC Maandag 2 maart 2009 1 5 Directeur Jan de Graaf van Werkt voor Ouderen geeft tijdens de open dag uitleg over de verbouwing van Ter Reede in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - De nieuwe kerk voor het Leger des Heils is klaar. Zaterdag 7 maart wordt het ge bouw aan de Zwinweg in Middel burg feestelijk geopend. Vanaf maandag 9 maart kunnen mensen daar ook hun overtollige kleding inleveren. De kerk is gebouwd aan de rand van Middelburg, bij de brandweer kazerne van het stadsgewest Vlissingen/Middelburg aan de Stro- menweg. Vlakbij het Leger des Heils, op de hoek met de Nieuwe Vlissingseweg, moet ook de nieu we moskee van Middelburg ko men. De bouw daarvan is inmid dels ook begonnen. Het Leger des Heils is sinds 1888 actief op Walcheren. Dat jaar kwa men de eerste heilsoldaten in Vlissingen. Een jaar later vond de eerste samenkomst in Middel burg plaats. Ruim een eeuw daar na, in 2004, fuseerden de afdelin gen tot het Korps Walcheren. Ze moesten het nog even doen met twee gebouwen, in Vlissingen en Middelburg, maar nu is de nieuwe kerk dus klaar. De opening is gepland op zaterdag 7 maart om 14.00 uur. Vanwege de grote belangstelling is de openings samenkomst alleen toegankelijk voor genodigden. De dienst op zondag 8 maart om 10.00 uur is wel open voor iedereen. Binnen kort volgt bovendien nog een open dag. Het Leger des Heils zal ook andere activiteiten organise ren waar iedereen welkom is. kats - Aan de westkant krijgt Kats (zo'n 400 inwoners) de grootste nieuwe woonwijk ooit, met vijfen twintig huizen. Voorzitter Rinus .Breure van de dorpsgemeenschap Kats kan zich in elk geval geen gro tere uitbreiding herinneren bij het Noord-Bevelandse dorp. Onlangs is het bestemmingsplan voor de wijk door het dagelijks provinciebestuur goedgekeurd. Tot 15 april kan bezwaar worden aan getekend tegen het plan. Breure acht de kans daarop zeer klein. „Er is volop overlegd met bewoners die vlakbij de nieuwbouw wonen. Het plan is aan hun wensen aange past." Vaak stuit nieuwbouw aan de rand van een dorp op bezwa ren vanwege verlies van uitzicht. In Kats speelde dit niet zo, volgens Breure, omdat omwonenden jaren lang gewend waren tegen een ho ge heg aan te kijken van het eind 2005 verdwenen voetbalveld. De Zeeuwse Projectontwikkelings Maatschappij - verbonden aan aan nemer Fraanje uit Lewedorp - ont wikkelt de wijk. Breure weet dat er al belangstellenden zijn, onder wie hijzelf „Mijn zoon neemt de boerderij buiten Kats over." Ruim twintig volkstuinen moeten weg voor de wijk. Die gaan waarschijn lijk naar de oostkant van het dorp, achter de Christinastraat, waar in 2006 twaalf bejaardenhuisjes zijn vervangen door tien woningen. goes - Zeeuwse dj's tot dertig jaar die wel eens voor duizenden men sen willen draaien op het Dance- tour-festijn in Goes, kunnen mee doen aan een talentenjacht. Met als hoofdprijs: deelname aan Dan cetour Goes op 26 juli. Tot 15 mei kunnen liefhebbers zich inschrijven via de sites www.dancetour.nl of www.de- piek.nl, waarna een jury de beste vier uitkiest. Die mogen het vrij dag 12 juni tegen elkaar opnemen in podium De Piek in Vlissingen. De winnaar komt in de line up van Dancetour Goes. vlissingen - Een auto die vrij dagnacht was gestolen in Oost-Souburg is zaterdagochtend totaal vernield teruggevonden in Vlissingen. Een voorbijganger bel de om half zeven 's ochtends naar de politie dat op de Energieweg in Vlissingen een ravage was aange- rjcht en dat daar een uitgeleefde auto in de berm stond, met de ra dio nog aan. Toen de politie ging kijken, bleek het om een Fiat Pan da te gaan die eerder in de nacht was gestolen in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. middelburg - Uit een vrachtwa gen die geparkeerd stond aan de Grenadierweg in Middelburg is af gelopen weekeinde de navigatieap paratuur gestolen. De inbraak is zondag ontdekt en moet tussen vrijdagmiddag en zondagochtend 11.00 uur hebben plaatsgevonden. De chauffeur had zijn vrachtwa gen afgesloten achtergelaten op in dustrieterrein Arnestein, aldus de politie. Zondag bleek een ruit te zijn vernield. De cabine was door zocht en de navigatieapparatuur was verdwenen. middelburg - Een 38-jarige Mid delburger heeft gistermiddag zijn heup gebroken bij een ongeluk op de Sandberglaan in Middelburg. Zijn vrouw en twee kindjes die bij hem in de auto zaten konden na onderzoek in het ziekenhuis weer naar huis. De man reed achter een 34-jarige vrouw uit de gemeente Borsele. Toen zij moest afremmen, zag hij dit te laat en week uit naar de berm om een aanrijding te voorkomeD. Hij schampte nog de auto voor hem en kwam tegen een boom in de berm tot stilstand. oude-tonge - Oude-Tonge krijgt een tweede jachthaven. Vastgoed bedrijf Certido Capital uit Eindho ven legt aan het Volkerak Marina Oude-Tonge aan met 182 ligplaat sen. Daarbij komen gebouwen met allerlei voorzieningen. Het centrum van Oude-Tonge ligt op loopafstand. Het haventje in het centrum van het Flakkeese dorp blijft gewoon bestaan. Die heeft ruim honderd vaste ligplaatsen. De plaatselijke watersportvereniging zwaait er de scepter over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51