Kampioenen op marathon slapen op één kussen ANH)UMP 299,00 Somalisch supertalent naar zege op de cross MEGA TOILET-AKTIEÜ! en Dekkers op Vlaamse hellingen Djokovic in heet Dubai wel de frisheid zelve WWW.SANIDUMP.COM Jeu Sprengers-veld in Paramaribo geopend Venus Williams grijpt tweede zege op rij Yoeri Lissenberg en Daniëlle Bekkering naar nationale titels. Paul Tergat is snelste in Japanse marathon Graeme Brown wint ook niet voor Rabo Krajicek en Rus zijn dicht bij plaatsing Ierse atleet overlijdt in marathon Barcelona Nageeye winnaar bij mannen, Boonstra bij vrouwen in Gilze. A- merken sanitair tegen bodemprijzen llilleroy Boch Wandcloset fwlt] 3 Grohe Rapid-SL inbouwreseruoir Zitting Grohe afdekplaat PZC Maandag 2 maart 2009 29 PARAMARIBO - In Paramaribo is gis teren een mini-kunstgrasveld geo pend dat vernoemd is naar Jeu Sprengers. De vorig jaar overleden oud-voorzitter van de KNVB was altijd nauw betrokken bij het Suri naamse voetbal. Hij had zich voor zijn dood sterk gemaakt voor twee extra kunstgrasveldjes voor de jeugd op het Emile de la Fuen- te-sportcomplex. Het tweede veld je is vernoemd naar de Suriprofs. ACAPULCO - De Amerikaanse ten nisster Venus Williams boekte za terdag haar tweede toernooizege in een week. Zeven dagen na haar overwinning bij het WTA-toer- nooi van Dubai, bleek ze ook in de Mexicaanse badplaats Acapulco de beste. In de finale gaf Williams haar Itali aanse opponente Flavia Pennetta geen kans: 6-1 6-2. door Mariëlle Verstegen HEERENVEEN - Twee lauwerkran sen, twee rood-wit-blauwe truien en twee glimmende bekers. Het is deze dagen gezellig toeven bij het liefdeskoppel dat Yoeri Lissenberg en Daniëlle Bekkering sinds vier maanden vormen. Hij werd in een goed gevuld Thialf voor het eerst Nederlands kampioen, zij prolon geerde zaterdag haar titel. Voor insiders is Yoeri Lissenberg een bekende. Hij won zeven mara thons, stond derde op de ranglijst van dit seizoen. Maar buiten de marathonwereld zei zijn naam wei nig.' 'Wie is Nederlands kampioen ge worden?' Yoeri Lissenberg dus, timmerman uit Almere, 38 jaar. 's Winters werkt hij drie dagen in de week, in de zomer timmert hij full time. Al jaren vaste waarde in het marathonpeloton, maar allesbehal- OTSU - De Keniaanse hardloper Paul Tergat heeft gisteren in de Ja panse plaats Otsu de Lake Bi- wa-marathon gewonnen. De Afrikaan legde de ruim 42 kilo meter afin een tijd van 2.10.22. Hij liep lange tijd samen met de Span jaard Jose Rios, maar loste zijn metgezel op ruim een kilometer voor de eindstreep. Tergat liep in Japan zijn eerste ma rathon van het jaar. ALMERIA - Ook Graeme Brown heeft de Rabowielerploeg dit week einde geen succes kunnen bezor gen. De Australische sprinter was er wel dichtbij: Brown werd in de Clasica de Almeria tweede achter de Nieuw-Zeelander Greg Hender son van Team Columbia. De Italiaan Stefano Garzelli werd derde, Pieter Weening (17e) was de eerste Nederlander. ve favoriet voor de titel. „Dit is een soort bevestiging voor mij. Ik won wel wedstrijden, maar nooit de be langrijkste." Dat het NK de laatste van het sei zoen was, werkte in zijn voordeel. Hij kwam sterk terug van het na tuurijs, veel concurrenten waren uitgeblust. „Maar eigenlijk vind ik het waardeloos. Want de ploeg, waar ik het hele jaar voor gereden heb, Foekens, heeft nu niks aan de kampioen", stelt Lissenberg, die volgend seizoen het witte pak van Vlasman aantrekt. Meteen in het begin van de race over 150 ronden sloeg hij toe. Sa men met Henk Angenent en Dou- we 'Bierman ging hij er vandoor. Het peloton keek en wachtte, maar deed niets. „Ik dacht hoe kan dat nou: dat ze ons laten rij den. Maar ik zag ook dat er heel Yoeri Lissenberg wordt voor het eerst marathonkampioen op de schaats. Daniëlle Bekke ring, zijn vriendin, prolongeert haar titel in Thialf. MONTERREY - Michaëlla Krajicek en Arantxa Rus zijn nog één zege verwijderd van het hoofdschema in Monterrey (Mexico). Krajicek versloeg gisteren in de tweede kwalificatieronde de Paraguyaanse Rossana De Los Rios in drie sets: 3-6 6-0 6-2. Ze treft vandaag de Ita liaanse Mara Santangelo. Arantxa Rus versloeg de Portugese Neuza Silva (146) in twee sets: 6-4 6-2 en treft de Argentijnse Betina Jozami. BARCELONA - Een Ierse atleet is gis termiddag plotseling overleden tij dens de marathon van Barcelona. De organisatie heeft dat na de race bekendgemaakt. De 27-jarige Colin Dunne zakte na 34,5 kilometer in elkaar. Hij kreeg snel medische hulp, maar de man kon niet meer worden gered. De zege in Barcelona ging naar de Keniaan Johnstone Chebii. veel stuk zaten." Ook bij Ange nent, die zaterdag afscheid nam, was het beste eraf. „Ik was niet zo bang meer voor Henk. Wel voor Douwe, 'ik wist niet wat-ie kon." Veel, maar niet genoeg om Lissen berg van de zege af te houden. Al zou hij zijn titel nog bijna dom ver spelen door een rondje te vroeg te juichen. „Dat was een Hilbert van der Duimpje. Het zou behoorlijk gê nant geweest zijn als het daardoor misliep. Ik hoorde Jannes de speak er snel roepen dat ik doormoest. Die krijgt een bos bloemen van me." Bloemen waren er ook voor zijn vriendin Daniëlle Bekkering (32). Zij verdiende haar eigen bos door eerder op de middag voor het tweede jaar op rij Nederlands kam pioen te worden. Lissenberg: „We zitten allebei lekker in ons vel. Als ik zie hoe Daniëlle met haar sport omgaat, dat inspireert me natuur lijk." Bekkering won mede door het ijzersterke rijden van Fri- sia-ploeggenote Janneke Ensing. GlLZE-RlJEN - Abdi Nageeye en Mi randa Boonstra hebben op het Ne derlands kampioenschap veldlo pen in Gilze-Rijen de titel op de lange cross veroverd. Nageeye had na een wedstrijd over 10,2 kilome ter op de finish een voorsprong van twee seconden op Patrick Stit- zinger. Marco Gielen eindigde als derde op 13 tellen van Nageeye. Bij de vrouwen had Boonstra voor het traject over 6,3 kilometer een tijd van 23.03 nodig. Selma Borst kwam een minuut en negen secon den later binnen. Andrea Deelstra werd in 24.22 derde. Er waren maar weinig mensen die rekening hadden gehouden met de lichtvoetige Nageeye. De MBO-student noemt zich pas an derhalf jaar atleet. Daarvoor had hij een broertje dood aan hardlo pen. Hij woont sinds 1996 in Ne derland. Via zijn halfbroer kwam hij naar Oldebroek. „Er heerst in Somalië al sinds 1991 een burger oorlog", legt hij na afloop van de race uit. De in 1989 geboren Nageeye ging voetballen. „Maar in dié sport heeft zo'n klein ventje als ik niet veel te zoeken." In de korte perio de sinds hij de voetbalschoenen heeft ingeruild voor spikes boekte Nageeye onder leiding van zijn coach Johan Voogd een giganti sche progressie. In december liep hij op het EK veldlopen in Brussel naar de twaalfde plaats. Hij werd toen genadeloos opzij gezet door de concurrentie. Het thuisfront in Somalië moet nog wennen aan de nieuwe status van Abdi. Regelmatig heeft hij con tact met zijn moeder en vertelt hij over zijn wedstrijden. „Ze zag een foto van me in een cross in Roese- lare. Het was een enorm modder bad. Ze zei dat het welhaast een straf van God moet zijn dat ik zo moet lopen", lacht hij. Abdi Nageeye, een groot talent uit Somalië dat nog maar een goed jaar aan hardlopen doet, wordt winnaar van het NK lange cross in Gilze. normaal 643.- BIJ ÓNS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL ■■■TCI UITEND UIT A-MERKEN Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 L' Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 brbbnd Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 -* Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 Met Wim de Vocht had Vacanso- leil een ploegmaat van Hooger- land in de kopgroep. Zondag re den Baden Cooke en Martin Mor- tensen een opvallende koers. Ploegleider Michel Cornelisse kon terugkijken op een mooi weekein de. „We hadden iets meer ver- wacht van Björn Leukemans, maar die was in de week vooraf ziek geweest en kwam op een kas- seistrook naar Kuurne net tekort om mee te springen." De Deen Mortensen verraste met een sterk optreden en op zaterdag reed Wim de Vocht tot het eind mee in de kopgroep naar Gent. Johnny Hoogerland bezeerde zijn heup bij de val, maar hield er geen gevolgen aan over. „Het valt wel mee, hij kon opstaan en verder rij den", zei Cornelisse. Het vrouwenpeloton reed zaterdag ook een Omloop Het Nieuwsblad, die door Suzanne de Goede werd gewonnen voor de Italiaanse Noe- mi Cantele en de Belgische Kelly Druyts. De Zeeuwse Agnieta Fran- cke debuteerde voor DSB, maar eindigde door een rugblessure ver achterin op een klein kwartier van de winnaar. Anne Eversdijk uit Ka- pelle reed met de nationale selec tie naar een mooie 43e plaats, Bir- git Lavrijssen werd 45e, Baukje Doedee werd 62e op 5.43. Nick van der Lijke reed in Kuur- ne-Brussel-Kuurne voor junioren met een kopgroep van zes naar de finish. Hij werd vijfde. De Neder lander Moreno Hofland won. George van Koeveringe uit Kapelle werd bij de nieuwelingen in Sint Jozef Rijkevoorsel negende. Giro en Zeeland Cees Priem wilde zaterdag voor de start van de Omloop Het Nieuwsblad een misver stand weghalen. „Het ziet er nog heel goed uit voor Zeeland en de Giro", ver zekerde hij. De vroegere ploegleider, die de Giro bij de start volgend jaar naar Nederland wil halen, verwacht binnenkort een be sluit. „We zijn volop in onderhande ling, onder andere met Amster dam als startplaats." v Middelburg en Gent zijn in beeld als etappeplaatsen. DUBAI - Novak Djokovic heeft het toernooi van Dubai op zijn naam geschreven. De Servische tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Spanjaard David Fer rer: 7-5 6-3. Het is de twaalfde titel voor de als eerste geplaatste Djoko vic, maar zijn eerste van dit sei zoen. De Serviër maakte een moeizame seizoensstart door. Op de Australi an Open werd hij in de kwartfina les bevangen door de hitte en gaf hij tegen Roddick op. In het even zo hete Dubai leek de nummer drie van de wereld nergens last van te hebben. In tegenstelling tot de kreunende en steunende Fer rer, was Djokovic de frisheid zelve. Ferrer verloor de wedstrijd eigen lijk al bij 3-4 in de tweede set. In plaats van op 4-4 te komen, sloeg hij een dubbele fout en kwam met 3-5 achter. Djokovic sloot de wed strijd op spectaculaire wijze af. Hij eindigde met een ace die eerst als fout werd beoordeeld, maar na protest van de Serviër alfnog werd goedgekeurd. Volgende week staan de twee spe lers weer tegenover elkaar in de Daviscup in Benidorm. „Dat wordt een ander verhaal", aldus Djokovic. „Hier had ik een gewel dig publiek, met een hoop Servi sche fans. Daar heeft hij de steun van 15.000 Spanjaarden en is hij fa voriet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31