PZCI13 Medisch centrum van de baan ZEEUWS-VLAANDEREN 19 14 en 15 Toekomst Rabobank Aardenburg blijft voorlopig ongewis. Kosten Hennekam vallen lager uit Politie rolt kwekerij hennep op in Axel jongen gewond bij brandje in Breskens Luchtdrukpistool in beslag genomen Hulsterse leerlingen planten bomen Band kiezen voor Scheldepop valt niet mee Maandag 2 maart 2009 Autodealers spelen in Terneuzen nog niet voor sinterklaas Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten AARDENBURC - De toekomst van het voormalige Rabobankgebouw aan de Kaai in Aardenburg is toch weer ongewis. Plannen voor een medisch en cultureel centrum zijn van de baan. De kosten van ver bouwing zijn te hoog. „Vanwege de hoogteverschillen is het een enorm lastig gebouw om aan te passen. Toen bedragen over tafel kwamen, vroegen participan ten zich af of ze daar wel echt be ter van werden. Het antwoord bij de meesten was nee", zegt direc teur Kees Reinhoudt van Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen. Het gebouw is nog steeds eigen dom van de Rabobank maar Woongoed zou het pand kopen op het moment dat zeker was dat de plannen door zouden gaan. Verschillende mogelijkheden voor toekomstig gebruik passeerden de revue. Het eerste idee was een huisartsenpost in het gebouw. La ter sloot ZorgSaam zich bij de ini tiatiefnemers aan met het idee voor groepswoningen. Ook zou er plek komen voor onder meer de bibliotheek en een oefenruimte voor de fanfare. Een architect ging vervolgens aan de slag met het maken van een plan maar al gauw bleek dat de kosten van de verbouwing te hoog zouden zijn. Wat nu met het gebouw zal gebeu ren, weet Reinhoudt niet. De gemeente Sluis presenteert dit voorjaar een plan voor de toe komst van het voormalige gemeen tehuis, de Sint Baafs, de WV en het archeologisch museum in Aar denburg. De Rabobank maakt geen deel meer uit van dit totaal plan. Sloop van het oude Rabobankge bouw aan de Kaai in Aardenburg is nog niet serieus in beeld, zoals dat wel het geval is bij het voorma lige kantoor van de Rabobank in Sint lansteen. In Sint Jansteen is Verbouwing van het voormalige kantoor van de Rabobank aan de Kaai in Aardenburg is te duur. Plannen voor een medisch en cul tureel centrum gaan niet door. Woongoed wel eigenaar van dit pand de Van Hovestraat. Na sloop worden op de vrijkomende plek een groepswoning en twintig ap partementen gebouwd in zowel de huur- als de koopsector. De ge meente Hulst legt het ontwerp-be- stemmingsplan volgens Rein houdt waarschijnlijk half maart ter visie. Als de procedures volgens plan ver lopen, wat mede afhankelijk van eventuele bezwaren, verwacht de directeur van Woongoed dat na de zomer met de sloop van het kan toorpand kan worden begonnen. OSSENISSE - Ruim twintig praalwagens reden het rijk van d'Ossekoppen de afsluiting van hun carnavalsboot wisten ze al snel de gevoeli- pen: enkelingen: 1. Taxi Greta. Duo's 1. Leu- gisteren vanaf Zeedorp Ossenisse binnen. De het carnavalsseizoen. Prinses Margaretha van ge leutsnaar te raken. Bij de wagens gingen ren met een molen; 3 t/m 5 personen: 1. stoet, waarin ook loopgroepen en twee mu- d'Ossekoppen nam met haar vrouwelijke raad de prijzen naar: 1. Fucky Duckie; 2. Lamsoor- Trommelaars; meer dan 6 personen: 1. Wij ziekgezelschappen meetrokken, vormde in van elf het voortouw. Flink schommelend op se Jokers en 3. Feestbeesten. Winnaars groe- sporen niet. foto Wim Kooyman SLUIS - De bekostiging van wethou der Ben Hennekam in Sluis valt la ger uit. De gemeente ging er eerst van uit veertigduizend euro te moeten reserveren voor zijn pen sioenregeling maar het blijkt na na der onderzoek te gaan om een be drag van 21.500 euro. Hennekam kost Sluis tot aan de verkiezingen in 2010 nu 161.800 euro. De ge meenteraad, met uitzondering van Liberaal Sluis, stemt hiermee in. AXEL.- In een woning in Axel is door de politie een hennepkweke rij opgerold. Drie personen zijn aangehouden en ingesloten. Een vrouw (38) en twee mannen (24 en 39), allen afkomstig uit de ge meente Terneuzen. De aanhouding gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De kwekerij bevatte een kleine twee honderd planten. De kwekerij is vernietigd. BRESKENS - Een jongen uit Bres kens is gisteravond met lichte brandwonden naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. Hij was met een vriend aan het knutselen aan een brommer in een garage aan de Parklaan. Daar kwam benzi ne aan te pas. De brandstof vatte rond acht uur vlam. De vader van een van de jongens bluste de brand met een poederblusser. De vriend bleef ongedeerd. SCHOONDIJKE - In Schoondijke is gisternacht een jongen (16) uit de gemeente Sluis opgepakt wegens het in bezit hebben van een lucht drukpistool. De politie was getipt dat twee mensen in een auto zich verdacht ophielden op het Dorps plein. Ze zijn staande gehouden op de Willemsweg. Onder de voor- stoel lag het wapen van de jongen. Na het opmaken van proces-ver- baal is hij in vrijheid gesteld. HULST - Zo'n vierhonderd leerlin gen van zestien basisscholen in de gemeente Hulst doen mee aan de boomfeestdag. Tussen 10 en 18 maart worden 24 bomen en 2200 struikjes geplant. Er zijn ook excur sies. Leerlingen van De Heide- poort uit Heikant geven dinsdag 10 maart het startsein in de El- lestraat. Zij dunnen beplanting uit. De meeste basisscholen komen op 18 maart aan bod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27