Jacht op trouwe klant is open Cyberpiraten breken in via privé-mailbox PZC Spaarsystemen winkels populair om consument te binden in barre tijd. Stoeipartij wordt olifant Annabel fataal Vrouw handiger met geld dan man Gif in containers langer schadelijk en :fM£ÊBÊÊKÊÊÈM Slachtoffers van vliegramp Turkish Airlines verenigen zich MAANDAG 2 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 52 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Tom Boonen wint en verliest WALCHEREN DEN HAAC - Spaarsystemen bij win kels zijn populairder dan ooit. Con sumenten sparen zich de crisis door en winkeliers zetten het ene spaarsysteem na het andere op om zo veel mogelijk klanten te binden in deze barre tijden. De grootste aanbieder van elektro nische spaarsystemen in Neder land, Klantkaart, heeft in januari zijn omzet zien verdubbelen ten opzichte van dèzelfde maand vorig jaar. Er waren twee keer zo veel nieuwe klanten, aldus directeur Leendert ]an van Doorn van Klant kaart, en 30 procent meer bestellin gen van klantenpassen. Klantkaart bedient zowel indivi duele winkeliers als winkeliersvere nigingen. De daarbij aangesloten afzonderlijke zaken in een winkel centrum of -straat bieden dan sa men één spaarkaart aan. Door de kredietcrisis zijn steeds meer winkeliers op zoek naar trou we klanten, die dankzij de spaar systemen vaker terugkomen of zelfs meer bij hen besteden. De be vindingen van Klantkaart worden bevestigd door de Nationale Win- kelraad, branchevereniging van zelfstandige winkeliers. „Ik zie de behoefte aan klantenbinding", zegt secretaris Eus Peters van de Nationale Winkelraad. „Wij raden onze leden ook aan om spaarsyste men op te zetten. Het is de gemak kelijkste manier om klanten vast te houden." De populariteit van spaarsystemen heeft volgens de Nationale Winkelraad ook te ma ken met de technologie. Er kan steeds meer informatie op één pas- Consumenten sparen zich de cri- sis door en winkeliers zetten het ene spaarsysteem na het andere op om zo veel mogelijk klanten te binden in deze barre tijden. je. „Daardoor hoeven klanten niet allerlei stempelkaarten- en pasjes bij zich te dragen." Naar verwachting neemt het aan tal spaarsystemen nog toe. Er wordt gewerkt aan één chipkaart waarmee de klant niet alleen kan betalen, maar ook bij verschillen de winkels kan sparen. Het klassieke zegeltjessparen blijft ook in trek. Ondanks de crisis ziet bijvoorbeeld een winkelketen als Albert Heijn geen enkele afname van het aantal spaarders van hun betaalzegeltjes. pagina 4 en 5: consument spaart zich door crisis EMMEN - Olifant Annabel in Dierenpark Emmen is gisteravond ingeslapen. De dierenartsen zagen geen andere uitweg dan haar te euthanaseren na dat zij gistermiddag uren in de droge gracht rond het buitenverblijf had gelegen. Met een kraan is ze er uiteindelijk uitgetakeld, maar ze kon daarna niet meer op eigen benen staan. Annabel was het oudste dier in het park en een publiekslieveling. DEN HAAC - Vrouwen gaan verant- woordelijker met geld om dan mannen. Zij doen er meer aan om schuldenvrij en financieel onafhan kelijk te leven dan het mannen. Dat blijkt uit een grote internatio nale enquête van onderzoeksbu reau Reuters Synovate onder ne genduizend mannen en vrouwen in twaalf landen, waaronder Ne derland. Drie op de vier respon denten vindt dat vrouwen het huishoudboekje beter kunnen be heren, maar het regelen van een hypotheek en andere vaste lasten blijft in-veel huishoudens een man- nenkwestie. Bijna zestig procent van de vrouwen ziet zichzelf als fi nancieel onafhankelijk. HILVERSUM - Het vervoeren van producten in gifcontainers is waar schijnlijk gevaarlijker dan tot nu toe werd aangenomen. Een Duitse wetenschapper concludeert dat de spullen veel langer schadelijke stof fen uitdampen dan het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM) heeft aangenomen, zei hij gisteren in tv-programma Zembla. Volgens het RIVM is het ontsmettingsgas dat in zeecontai ners wordt gebruikt na een paar dagen uitgedampt. De Duitse hoogleraar Baur onderzocht dezelf de matras als het RIVM en mat na vijf maanden nog gifwaarden die boven de normen liggen. •bfTTTTITfTP?—!M Spaarsysteem is volksverlakkerij reageer op www.pzc.nl UW# reacties: 656 In Zeeland is voor jeugd niks te beleven 35% 65% De 45-jaar oude Aziatische olifant viel rond vier uur 's middag in de gracht tijdens een stoeipartij met andere olifanten. Zij viel door het schrik draad heen. foto Jan Anninga/ANP Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7, 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 39. AMSTERDAM - De internetcriminali teit breidt zich uit. Oplichters blij ken in staat persoonlijke postbus sen van computergebruikers te kra ken. Van daaruit schrijven zij rela ties aan om geld los te kloppen. Dat ondervond de Amsterdammer Rob Malasch. Hij is vorige week veel gebeld door bekenden: of het beter met hem ging na de ellende in Maleisië? Malasch: „Als eerste belde mijn zus. Ik zei: 'Maleisië? Ik zit thuis op de bank'." Zijn zus en andere bekenden kregen een nood kreet van 'Malasch', die zou zijn verzonden via een persoonlijke e-mail vanuit de stadsbibliotheek in Bandar Melaka. In een Engelsta lige brief vraagt 'Malasch' om 3500 dollar omdat hij zou zijn beroofd. Deze ellende trof Malasch niet toe vallig. Twee maanden geleden stal een insluiper uit zijn galerie zijn portemonnee met identiteitskaart. Malasch: „Die kaart is in Maleisië beland. Door mijn vrienden over gemaakt geld wordt daar met mijn identiteitskaart gecasht." Ook Britse minister van Justitie straw werd onlangs slachtoffh' van 'e-mailgijzeling'. Derk Wagelaar va* Microsoft, waarvan hotmail onderdeel is, zegt dat het niet bekend is dat zul ke praktijken op grote schaal plaatsvinden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8"711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1