renen 8 Wereldreiziger :<3 Lezersactie: 3 dagen Drenthe 99,-PP m Ach, mensen die voor het eerst op reis gaan vergissen zich wel vaker Tulip Inn De gestolde lava op El Hierro lijkt op reusachtige koeien vlaaien. Op duizend meter hoogte, in nevelig hoogland, waande Rien Floris zich even in Schotland. Maar El Hierro is net als La Gomera een Canarisch eiland. Inhoud Lezersactie: PZC Zaterdag 28 februari 2009 reizen@wegener.nl 024-3650360 Niet dat ik erover wil opscheppen, maar ik kan me zelf met recht en reden een ervaren reiziger noe men. Op veel plaatsen geweest, nogal wat meege maakt. Wanneer binnen de familie een reis moet worden ge regeld, mag ik dat doen. Dan komt het namelijk altijd goed. Nou laat ik de gelovigen uit de droom helpen, ook al is het tot mijn eigen schande. Bij aankomst op het vliegveld van Los Angeles is er nog niets aan de hand. In no time staan we buiten en wachten op de shuttlebus die richting huurauto's gaat. Ik heb gereser veerd in de Travellodge, een goedkoop hotelletje vlak bij het strand van Santa Monica. De mevrouw van Rent A Car zoekt mijn reservering op en komt lachend terug. Ik heb he lemaal niet gereserveerd op het vliegveld van Los Angeles. Mijn auto staat in het downtown office, zoals per e-mail aan mij is bevestigd. Foutje, vergissing, sorry, niet goed opgelet. Beschaamd vraag ik of ze de reservering nog kan verande ren. Zeker voor het eerst op reis, zie ik haar denken. Maar goed, met enige vertraging zitten we in de Dodge Intrepid voorzien van navigatie. Ik toets het adres van de Travellodge in. Op naar het strand. De zon kleurt intussen dieprood en Santa Monica verschijnt aan de horizon. Tot mijn verbazing stuurt de navigator ons ineens weg van de kust en na een paar minuten doemt een totaal onbekende Travellodge op. We staan aan een verlaten rand van de stad. Dit moet een vergissing zijn. Nou, dat blijkt het ook. Een vergissing mij nerzijds wel te verstaan. Ach, mensen die voor het eerst op reis gaan vergissen zich wel vaker, vertelt de receptionist Hij legt uit dat Travellodge een ke ten is met veel meer hotels. Ik sta me te verbijten, want dat weet ik ook wel. Ik heb de internetreserve- ring niet bevestigd en ben daarom in deze dump te recht gekomen. Driewerf shit! In plaats van aan de bar op het strand, zitten we langdurig in een taxi. Maar vooruit, het gaat maar om één nacht. Morgen zullen we doorvliegen naar onze eindbestemming. Een beetje laat leveren we de volgende dag de auto in bij de verhuurder. Een shuttlebus brengt ons naar de airporttermi- nals. Een uur voor vertrek sjouwen we de zware spullen naar de check-in balie van United Airlines. Onze namen gaan de computer in en de medewerkster trekt een sip ge zicht. Ze kan ons niet vinden. Het zweet breekt mij, de erva ren reiziger uit. Ergens in een van mijn jaszakken vind ik een reservering. De vliegtuigmevrouw begint te lachen. We zitten helemaal verkeerd. Ons vluchtnummer is UA127, maar deze letters staan voor US Airways en niet voor Uni ted Airlines. De vrouw begrijpt het best. Mensen die niet zo vaak reizen maken die vergissing wel vaker. Er volgt een halfuurtje sjouwen met de apparatuur en onze andere bagage. En eindelijk sta ik dan, strontsacherijnig, voor de dame van de'juiste maatschappij. Onze vlucht ver trekt over 25 minuten en ik vrees het ergste. De baliemede werkster voelt mijn agitatie en maant tot kalmte. 'Meneer, u gaat het gemakkelijk halen, niet zo zenuwachtig. U vliegt ze ker weinig hè?' Als ik wil tegenspreken kan ik, naar lucht happend, de juiste woorden niet vinden. En dat is maar goed ook. De wereldreiziger geeft zich tenslotte over en be kent: ik ben een grote prutser. Wandelen Zelfs in Madrid weten ze niet waar El Hierro ligt, ontdekken we bij een tussenstop onderweg naar het eiland. En dat terwijl het Spaans grondgebied is. El Hierro is een van de onbedor ven Canarische eilanden. Net als La Gomera is het een verstopt zon- paradijsje voor de Afrikaanse kust waar je oneindig kunt wandelen en daarna snorkelen in zee. Zelfs in de winter. El Hierro en La Gomera zijn eilan den die 'groen' hoog in het vaan del voeren. Ze mikken op de eco- toeristen die de benen willen strek ken op vulkanische grond of juist in onbedorven regenwouden. Na de vliegreis naar Tenerife, brengt een veerboot of vliegtuig je verder. Deze speldenknop in de Atlan tische Oceaan werd ontdekt door Columbus, die er driemaal afmeer de om water te bunkeren. In kroe gen op het eiland wordt gefluisterd dat het de ontdekkingsreiziger niet primair te doen was om het water, maar om het liefje dat hij er had: Beatriz de Bobadilla. De eilanden lagen toen op de rand van de we reldkaart. Daarachter begon het grote onbekende. La Gomera en El Hierro hebben nog steeds wat van die onbekend heid. Dat maakt ze ook onbedor ven. Maar de bootvluchtelingen uit Noord-Afrika weten deze Canari sche Eilanden wel feilloos te vin den. Bij duizenden stranden ze in dit paradijsje. „Het is een pro bleem. Niet leuk voor vakantiegan gers, maar we moeten de vluchte lingen wel helpen", zeggen de ei landers vol mededogen. Bovendien stammen de eilandbewoners zelf ook af van de Berbers die hier 2.500 jaar geleden neerstreken. Vol gens DNA-onderzoek komen ze nog steeds voor zo'n 70 procent overeen met de Berbers. Ze bakken hun potten nog op Marokkaanse wijze en ze gebruiken veel gofio (maïsmeel) in traditionele recep ten. Ze roeren het door de vissoep en het zit zelfs in een toetje. Dat vult goed als de maag leeg is van het wandelen! El Hierro is nat in het noorden en droog in het zuiden. De wolken lo pen vast tegen het centrale berg- deel en daar condenseert zoveel water (twee liter per boom per dag) dat er onder het nationaal park Garajonay een waterbel is die het eiland groen houdt. Het is het eiland van het water. Thomas Ol- sen (familie van Fred Olsen, naam gever van de Noorse cruisëmaat- schappij) kocht een deel van het centrale en zuidelijk deel, legde to maten- en bananenplantages aan die met het water uit de bel wor den gevoed. Hij bouwde nog het hotelparadijsje Jardin Tecina met uitzicht op zee. Vol pensionado's. Al verkiezen oude hippies die naar Valle Gran Rey worden getrokken, soms de grotwoningen, waar de Guardia Civil ze zo eens in de paar maanden weer uitjaagt. Net als de andere Canarische eilan den zijn La Gomera en El Hierro ontstaan uit door vulkanen uitge stoten lava. De laatste jaren is er geen vulkanische activiteit waarge nomen. Dit in tegenstelling tot het onrustiger Lanzarote waar de vul kaan nog rommelt. De erosie heeft de valleien op La Gomera uitgesleten en gezorgd voor ruime biodiversiteit met nog zo'n 6.000 hectare oerbos. Een bos gebied dat niet is aangetast door de laatste ijstijd die in half Europa de bomen wegvaagde. Hier bleven planten staan die je elders niet meer aantreft. Ook omdat de graaf van La Gomera het gebied als privé jachtterrein gebruikte, werden de 8RINKHOTEL ZUIDI.AREN Het Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren, in het centrum van het altijd levendige brinkdorp Zuidlaren, wordt veel gebruikt als uitvalbasis voor fietsers. Zowel het Nationaal park de Drentse Aa als het unieke Zuidlaardermeer gebied bevinden zich óp een paar minuten rijden van het hotel, waardoor u in een oogwenk tussen de flora en fauna van Drenthe staat. Ook de culturele steden Groningen en Assen worden veelal tijdens een fietstocht bezocht, om uit te rusten op een van de terrasjes. Wiit u uw ffiets) vakantie combineren met een bezoek aan de wadden eilanden, dan is Zuidlaren dé perfecte uitvalsbasis. Binnen een uur bent u al in één van de havens aan de Waddenzee. Het hotel beschikt over 2 restaurants, 2 terrassen, een bar met openhaard, comfortabele kamers, een sauna en een snelbruiner. Brink 0:Z.6 9471 AE-ZUIDLAREN T: 050-409' 12 61 E: info@tibrinkhotel.nl 'W: www.héthotel.nl 2x een overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet 2x een uitstekend driegangen diner 1 dog fietshuur 1 fiets- of wandelroute Informatiepakket van de omgeving Prijs 1/3 - 30/04 2009, 99,- p.p. Prijs 1/5 - 15/06 2009, 119,- p.p. Normale prijs 159,- p p Prijs is exclusief toeristenbelasting 0,85 pTp.p.n, en réserveringskósten a 2,50 p.p. Aanbieding is alleen telefonisch' te boeken onder vermelding van "Wegener lezersactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84